Seda Sayan’ın Oğlak Burcu Olduğunun 4 Kanıtı

Türkiye’nin en ünlü yıldızları arasına adını altın harflerle yazdıran Seda Sayan’ın bugünlere tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiğini söylesek mübalağa etmiş sayılmayız. Düğün salonlarında çıkan amatör bir şarkıcıyken arabesk fantezi türünün simge isimlerinden biri haline geldi, kendisiyle özdeşleşen televizyon programlarında değme sunuculara yayıncılık dersi verdi ve yer aldığı film ve dizilerde unutulmaz performanslara imza attı. Kendi tabiriyle köpek gibi çalıştı ve nihayet kraliçeler gibi yaşamaya hak kazandı. Sayan’ın bir Oğlak’a yaraşır başarı hikayesinde burcunun izlerini sıkça görmek mümkün. İşte 4 maddeyle Seda Sayan’ın Oğlak burcu olduğunun kanıtları!

Filmlere Konu Olacak Başarı Hikayesine Sahip Olması

Tokat’tan göçerek İstanbul’a yerleşen alkolik ve işsiz bir babanın yoksul kızıyken kendi parasını kazanmak için erken yaşta hayata atılan Seda Sayan, konfeksiyon atölyesinde de çalıştı çocuk yaşta düğün salonlarında şarkıcılık da yaptı. İşkolikliğiyle nam salan Oğlaklar gibi hayal ettiği yaşam için elinden geleni ardına koymadı. Yokluk içinde yaşadığı varoşlardan vergi rekortmenliğine uzanan hayat hikayesinde 20’ye yakın albüm çıkardı, 16 televizyon programı sundu ve çeşitli film ve dizi projelerinde yer aldı. 40 yıla yaklaşan sanat hayatında alın terinin meyvesini ise üst üste elde ettiği vergi rekortmenlikleriyle aldı. Sayan’ın sıfırdan zirveye ulaştığı hayat hikayesi bir bakıma “Bir Oğlak nasıl başarılı olur” sorusunun yanıtı.

Köpek Gibi Çalışıp Kraliçeler Gibi Yaşamaya Çalışması

Azimli bir Oğlak misali kendini bildi bileli çalışan ve hayatını işi üzerine kuran Seda Sayan, rakipleri gibi sosyeteye öyle gökten zembille inmedi. Ne onu hayalini kurduğu yaşama doğrudan sokacak zengin bir babası vardı ne de çaba harcamadan başarı merdivenlerini çıkmasını sağlayacak bir kocası. Oğlakların yaptığı gibi kimselerden medet ummadı, sadece çok çalıştı. Kendini geliştirebilmek için var gücüyle çaba harcadı ve önüne çıkan her fırsatı en iyi şekilde değerlendirdi. Ve bugün Türkiye’nin en güvenilir ünlülerinden ve vergi rekortmenlerinden biri haline geldi. Köpek gibi çalıştı ve şimdilerde hayalini kurduğu hayatı kraliçeler gibi yaşamaya devam ediyor.

Hakkını Kimseye Yedirmeyen, Kendisine Yapılan Yanlışı Misliyle Ödeten Karakteri

Seda Sayan’ın televizyonculuk tarihine kazandırdığı unutulmaz anlardan biri de “Kadırgalı” lakabının hakkını veren efsane atarları. Ne Erol Köse ne RTÜK ne de bir başkası… Hiçbiri onu kraliçelik tahtından alıkoyamadı. Saygınlığına dil uzatan herkesin ağzının payını veren bir Oğlak olduğunu kanıtladı ve deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. Meydanı boş bulan birkaç soytarının sözlerini ise misliyle ödetti. Zaten Oğlakların da büyük fedakarlıklarla elde ettiği kariyerlerinde kuru gürültüye pabuç bırakmaları bir kez olsun görülmedi.

En Güvenilir İnsanlar Listesinde Zirveye Oynaması

Gerek celebrity güven endeksinde gerekse Türkiye’nin en güvenilir insanları listelerinde her daim yer alan ve zirveye oynayan Seda Sayan’ın başarısında Oğlaklığından gelen çalışkanlığının ve dobralığının önemli bir payı var. Toplumsal normlara sıkı sıkıya bağlı tavırları ve geleneksel yanını koruma arzusu da cabası. Saygınlığını her şeyin önüne koyması, kurallara aykırı davranmaması ve yardımlarıyla da halkın gönlünü çalması sürpriz değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.