Seçmen Şapka: Burcuna Göre Hogwarts’ta Hangi Bölümde Olmalısın?

Karakteristik özelliklerinizden kişisel tercihlerinize, hayatta en çok değer verdiğiniz şeylere kadar, Hogwarts bölümünüzü belirleyen birçok önemli faktör vardır. Peki, Hogwarts bölümünüze burcunuza dayanarak yerleştirilseniz, sonuç ne olurdu? İçinizde bir Gryffindor olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yıldızların bu konuda söyleyecek farklı bir şeyleri olabilir. Moyra’nın seçmen şapkasını başınıza koyun ve birlikte öğrenelim.

Gryffindor: Koç, Aslan, Kova
Hufflepuff: Boğa, Terazi, Yay
Ravenclaw: Yengeç, Başak, Balık
Slytherin: İkizler, Akrep, Oğlak

Koç

Bağımsız, rekabetçi, ama hepsinden önemlisi, cesur Koç, Gryffindor‘a aittir. Maceracı ruhunuz ve özgüveniniz, Gryffindor’un cesur mirasıyla mükemmel bir şekilde eşleşmektedir. Siz bu bölümün gerçek bir üyesisiniz, sizin gibi sert ve dışadönük bir grup cadı ve sihirbazın yanında, kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Boğa

Bazı insanlar size ısrarcı diyor, diğerleri inatçı kelimesini kullanabilir. Ancak, sevgili Boğa, her şekilde dik kafalılığınız Hufflepuff‘a ait. Çok çalışkan ve özverili bir bölüm olan Hufflepuff, Boğa’nın sabırlı, kararlı ve güvenilir kalbi için harika bir yer.

İkizler

Esprili ve meraklı İkizler, Slytherin zindanında kendilerini evinde hissedecek. İkizler, Slytherin’in ünlü üyeleri Severus Snape ve Draco Malfoy gibi göründüğünden daha fazlasıdır ve karakterinde birçok katman bulunmaktadır. Kurnaz ve anlamlı bir sembol olan yılan, İkizlerin etrafını sarmak için mükemmel bir sembol olacaktır.

Yengeç

Yaratıcı ve sezgisel Yengeç, Ravenclaw bölümünün zeki üyelerine çok kolay uyum sağlayacak. Yengeçler zaman zaman duygusal olabilseler de duygularının akıllıca karar vermelerinin önüne geçmelerine izin vermezler, böylece her şeyden önce zekâ ve bilgiye değer veren Ravenclaw bölümü için ideal adaylar olurlar.

Aslan

Bölüm bayrağında ya da astrolojik takvimde fark etmeksizin, bir Aslan her zaman bir Aslandır. Bu da Aslanın, Gryffindor olmak için doğduğu anlamına geliyor. Sadık, sevgi dolu ve dürüst olma özellikleri, Gryffindor’unkiyle aynıdır. Ve vahşi doğadaki tüm aslanlar gibi, Aslanlar da biraz şatafatlı veya otoriter olabilir, ama bu sadece bölüme daha iyi uyum sağlayacakları anlamına gelir.

Başak

Başaklar, zaman zaman titiz olabilecek pratik düşünürlerdir, ancak bunun nedeni her şeyin doğru şekilde yapılmasını istemeleridir. Ravenclaw bölümündeki diğer arkadaşları bununla rahatça duygudaşlık kurabilir, bu yüzden Ravenclaw Başak için mükemmel bir bölümdür.

Terazi

Büyüleyici ve işbirlikçi Terazi, aileyi bile aşan dayanışmadan, arkadaşlıktan ve en önemlisi sevgiden oluşan Hufflepuff bölümünden daha iyi bir bölüm bulamazdı. Terazileri kandırmak ve etkilemek kolay olabilir, ancak Hufflepuff’ta kendi kalplerinden faydalanmaya çalışan birileri için endişelenmek zorunda kalmayacaklar.

Akrep

Birçok ünlü Slytherin gibi, Akrepler de inkar edilemez bir cazibeye ve manyetizmaya sahiptir, bu onları yeşil ve gümüş atkıları sarmaları için ideal kılar. Kararlı, akıllı ve tutkulu insanlar olan Akrepler, kendileriyle aynı şeyi, başarıyı önemseyen diğer hırslı ve becerikli Slytherin’lerin etrafında dallanıp budaklanır.

Yay

Yay burçlarının ve Hufflepuff’ların etrafında olmak, aynı sebepten ötürü harikadır, sevgi dolu, huzurlu, dürüst insanlardır ve aynı bölümde yer alırlar. Hufflepuff bölümünün bir üyesi olarak Yay’ın iyimserliği (bazen kör olsa da) lekelenmek yerine beslenecek ve Yay’ın neşeli ruhu yalnızca gelişecektir.

Oğlak

Başka bir iddialı burç olan Oğlak, başarıya, dolayısıyla Slytherin’e yönlendiriliyor. Pratik, ihtiyatlı ve disiplinli olan Oğlaklar, Slytherin’de hedeflerine ulaşmalarına yardım edebilecek kendileriyle hemfikir insanlar bulacaklar. Oğlaklar zaman zaman karamsar olabilse de, karanlık ruh halleri yeni evlerinin zindan dekoruna uyacak.

Kova

Tüm Gyffindor üyelerinin olması gerektiği gibi, Kovalar sadık ve dürüsttür. Her ne kadar özgünlükleri ve arkadaş canlısı doğaları nedeniyle Hufflepuff’a uygun olsalar da, Gryffindor, cesaretlerini bulmayı başaracakları ve bağımsızlıklarını kucaklayacakları yer olacak.

Balık

Balıklar hayal güçleri, duyarlılıkları ve şefkatleri ile bilinirler. Bu nedenle ilk akla gelen, her şeyden önce, her şeyden çok bilgiye zekâya hayran olan bir bölüm olmayabilir. Bununla birlikte Ravenclaw, sezgisel doğanın ve yaratıcılığın daha derin bir anlayış seviyesine yol açabileceği Balıklar için harika bir yer olur.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.