Seçici Başak Burçlarına Alabileceğiz Çeyiz Hediyeleri

Toprak grubunun titiz ve düzenli burçlarından Başaklar mükemmeliyetçi yönleriyle öne çıkar. Alışverişlerinde kılı kırk yararlar ve bir ürünü kolay kolay beğenmezler. Fayda odaklı düşünürler ve kendilerine sunulan hediyeleri de faydasına göre değerlendirirler. Evlenmek üzere olan veya yeni evli bir Başak burcuna çeyiz hediyesi almak istiyorsanız aşağıdaki listemizi bir gözden geçirebilirsiniz. Tavsiyelerimiz doğrultusunda en doğru ürünü seçmeniz daha kolay olacak.

Bornoz Takımı

Yeni hayatı için tam teşekküllü bir çeyiz seti hazırlayan Başak burçlarına öncelikle kişilik özellikleri doğrultusunda bir hediye seçin. Hijyenle alakalı eşyalar bir Başak burcu insanının çeyiz sandığında çok fazla yer tutar. Bu durumda onlara şık bir bornoz takımı alabilirsiniz. Sık duş aldıkları için yedek bornozlara zaten ihtiyaçları olacaktır. Karı-koca seti olarak satılanları tavsiye ediyoruz. Eski moda kalın bornozlar aşırı sıcak tuttuğu için modern ürünler daha konforlu olur. Başak burçlarının tarzına yanları desenli modeller de uyar.

Kahve Makinesi

Evinde konuk ağırlamayı seven Başak burçları için oldukça gerekli bir cihazdır kahve makinesi. Kendileri içmese bile hane halkına veya misafirlerine mutlaka kahve ikram ederler. Kahvenin dozunu, pişme süresini, kıvamını sürprizlere bırakmak istemeyen Başaklar için bir kahve makinesi ideal hediye olabilir. Bütçenize göre farklı boyutlarda ve farklı fonksiyonlarda çeşitli markaların ürünlerini alabilirsiniz. Başak burçlarının marka takıntısı yoktur ama cihazın dayanıklılığı onlar için önemlidir.

Gecelik/Pijama

Çeyiz takımlarının en dikkat çekici eşyaları arasındadır gecelikler. Kadın tüketicilere yönelik olan bu ürünler zarafeti, kumaşları ve fantezi tasarımlarıyla bilinir. Transparan tül ve saten kumaşlarıyla çok şık duran bu ürünlerin yanı sıra sabahlık takımını da alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Bunlar hamilelik ve lohusalık dönemlerinde de giyilen kullanışlı ürünlerdir. Erkekler içinse pijama takımlarını alabilirsiniz. Koyu tonlarda modeller Başak burcu erkeklerinin zevkine daha fazla hitap eder.

Hasır Sepet

Başak burçlarına hediye edebileceğiniz sıra dışı bir ürün olarak hasır sepeti gösterebiliriz. Evin her köşesinde kullanılabilecek bu eşyalar çok sayıda fonksiyon içeriyor. Mutfakta kullanıldığında içine patates, soğan gibi kuru gıdalar yerleştirilir. Salona yerleştirildiğinde gazete, dergi, defter gibi dosyalar için kullanılabilir. Bu sepetler dekoratif özellik de taşıyor. Banyoda kullanılmak üzere almayı düşünürseniz dikey ve büyük boyutlu modellere yönelmelisiniz. Bu farklı renk ve tasarımlı ürünler çok fonksiyonel bir hediye olacaktır.

Nevresim Takımı

Yeni evlilerin çeyizinde yatak tekstil ürünleri bulunmakla birlikte çok sayıda alternatif bulunmalıdır. Başak burçları titiz oldukları için sık sık nevresim takımlarını yıkarlar ve temiz yedeklerine ihtiyaç duyarlar. Dolayısıyla böyle bir set tam onlara göredir. Renk olarak üzerinde çok fazla deseni bulunan ve dikkat çekici pastel tonları önermiyoruz. Başaklar mümkün olduğunca sade renkleri tercih ederler. Üzerinde ara ara çiçek desenleri bulunan gri, krem rengi veya sütlü kahveden oluşan tonları alın.

Banyo Paspası

Temizlik ve hijyen yaşamının merkezinde yer alan bu burçlar banyoda uzun zaman geçirir. Hem kişisel hijyenlerini hem de banyonun temizliğini sağlarlar. Bazı tüketiciler banyo paspasını gereksiz görse de mekânın çabuk çürümesini ve ayak kaymasını engellemek adına paspas kullanımı önemlidir. Başak burçları için zemini boş bir banyo eksik gibidir. O halde onlara çeyiz için banyo paspas takımı hediye edin, mekân çok daha sıcak ve temiz görünecektir.

Avize

Düğün sonrası taşınma sürecinde evlerde sıradan ampuller bulunur. Çoğu zaman avize detayı gözden kaçar ya da tüketici uğraşmamak adına yenisini alma gereği duyulmaz. Ayrıntıcı Başak burçlarının ise yeni oturacakları evlerinde gözlerinden bir şey kaçması mümkün değildir. Hele bir de yeni evli olmanın hevesiyle dört dörtlük ve eksiksiz bir çeyiz hazırlamak isteyeceklerdir. Diğer konukların pek aklına gelmeyen avize hediyesini siz alın. Hangi odaya göre alacaksanız ona göre bir model almayı ihmal etmeyin.

Yemek Örtüsü

Misafir ağırlamayı seven bu burç sık sık sofralar kurar ve haliyle çok fazla mutfak ve salon eşyası kullanır. Enfes yemeklerin piştiği bu evlerde masaların sunumu da şık olur. Özel günlerde serilen örtüler çabuk yıpranacağı için birden fazla yemek masası örtüsü gerekecektir. Yedek olarak kullanılan bu ürünlerin kalitesi, renkleri ve tasarımı önemlidir. Yeni evli Başak burçları konuklarını büyük bir hevesle ağırlarken sofrasının mükemmel görünmesini ister. Ev tekstili markalarından birbirinden güzel yemek masası örtülerine ulaşabilirsiniz.

Battaniye

Kış aylarının vazgeçilmez eşyaları vardır. Bahar aylarında da kullanılmakla birlikte soğuk havalarda daha fazla gerekli olur. Battaniye de bunlardan biridir ama çeyiz hazırlığında bazen gözden kaçar. Yorganların vücudu haddinden fazla sıcak tuttuğu mevsim geçişlerinde battaniyelere olan ihtiyaç artar. Gün içinde şekerleme yaparken de sık kullanılan bu ürün çeyiz için faydalı bir hediye olacaktır. Model olarak yıkanma özelliği olan ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz.

Fincan Takımı

Yukarıda çeyiz önerileri arasında kahve makinasını belirttik. Yanına bir de fincan takımı gerekecek. Çok klişe bir hediye olduğunu düşünebilirsiniz ama fincanlar çabuk kırıldığı için kısa sürede takım bozulabilir. En azından çeyiz setindeki fincan takımının yanına yedek olarak alabilirsiniz. Başak burçlarının zevkleri genelde klasiktir ama yakınınız daha modern ürünleri kullanıyorsa tarzına uygun setleri de gözden geçirebilirsiniz. Çini desenli fincanların çok şık durmasının yanı sıra en çok tercih edilenlerden olduğunun altını çizelim.

Eşofman

Her mevsim zorunlu olarak giyilen ev giysileri denince akla ilk olarak eşofmanlar gelir. Bu giysiler sık kullanıldığı için çabuk yıpranır ve belli aralıklarla yenileri alınır. Evlenmek üzere olan tüketiciler çok sayıda eşofman takımına ihtiyaç duyacaktır. Sadece günlük olarak değil spor amaçlı da tercih edilen bir giysidir eşofmanlar. Başak burcu tanıdığınızın zevkine uygun bir model seçerken markasını da göz önünde bulundurun. Kalitesi düşük markaların ürünleri çabuk yıpranacak ve bu da bir Başak burcu insanını çok rahatsız edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir