Satürn’üne Göre Hayattaki Sınavın Ne?

Hepimiz güneş burcumuz, yükselenimiz konusunda az buçuk bilgi sahibiyiz. Astrolojiyle biraz daha yakından ilgilenenlerin Ay, Venüs, Mars gibi gezegenlere vakıf olduğu da söylenebilir. Duygular, ilişkiler, kişilik özellikleri… Hangimizin ilgisini çekmez ki? Ne var ki kişinin yaşamı bunlardan ibaret değil. Yaşamı boyunca hangi güçlüklerle karşılaşacağı, altından nasıl kalkacağı ya da hatalarından nasıl dersler çıkarması gerektiğini bilmesi de bir o kadar önemli! Doğum haritanda Satürn tam olarak bu noktada devreye giriyor. Hayatın önüne hangi noktalarda taş koyacağını net bir şekilde gösteriyor. Öyleyse bir bak bakalım. Satürn’üne göre hayatındaki en büyük sınavın ne?

Koç: Zamanlama

Satürn’ü Koç olan kimselerin yaşamları boyu en büyük baş ağrıları çoğu kez zamanlama hatalarından ileri gelir. Ya bir şeye gereğinden erken başlamıştır ya da çok geç kalmıştır. Sebebi, uzun vadeli ve stratejik planlar kurmasına müsaade etmeyen sabırsızlıkları. Başlangıçlar konusunda da zorlanan kişilikleri, onları yaşamları boyu zorlayabilir.

Boğa: Maddi Konular

Satürn’ü Boğa burcunda olan insanlar için söylenebilecek ilk şey, kendilerini güvence altına almayı her şeyden çok önemsedikleri. En derinlerinde hissettikleri güvensizlik hissi, onlara yaşam boyu maddi konuları göz önünde tutma gerekliliğini hissettirebilir. Ya yeteri kadar kazanç sağlayamaz ya da kazandıkları hiçbir zaman gözünü doyurmaz. Kesin olan tek şey, yetersizlik duygusunu kolay kolay aşamayacakları.

İkizler: İletişim

Satürn’ün İkizler burcunda olması parlak bir zekanın ve bitmek bilmez öğrenme isteğinin bir işareti. Kişiyi öğretmenlikte ya da ticarette büyük başarılara götürebilir. Pek tabii Satürn’den söz ediyoruz, kişiyi sınayacak birçok nokta da mevcut. Kendini doğru bir şekilde ifade etmek kişi için her zaman mümkün olmayabilir. Ek olarak depresif zihinleri de hayattan aldıkları zevki aşağı çekebilir.

Yengeç: Aile

Satürn’ün Yengeç’te olması doğum haritalarında olumlu karşılanan yerleşimlerden biri değil. Özellikle de aile yaşamında! Kişi çocukluğundan itibaren türlü sıkıntılarla boğuşmuş, annesiyle sorunlar yaşamış olabilir. Duygusal olarak kendini ifade etmede sorunlar yaratan bu durumun hassasiyet, karamsarlık gibi yansımaları olması da şaşırtıcı olmaz. Sorumluluk almaktan çekinen ve olgunlaşamayan kişilikleri, hedeflerine giden yolda ayaklarına bağ olabilir.

Aslan: Ego

Satürn’ü Aslan olan kimselerin, babalarıyla sorunsuz bir ilişkiye sahip olmaları pek mümkün değil. Benzer bir durum yaşamlarındaki otorite figürleri için de geçerli. Fazlasıyla yüksek olan egoları, onları insanlara yüksekten bakan ve taviz vermeye yanaşmayan birine dönüştürmüş olabilir. Emir almaktan ve uzlaşmaktan ölesiye nefret etmeleri de başta kariyerleri olmak üzere yaşamlarının birçok evresinde sorunlara yol açabilir.

Başak: İş

Satürn’ün Başakta olmasının kişide bıraktığı en önemli etki, durup dinlenmeksizin çalışma isteği. Boş kalmaktan hoşlanmayan yapıları ile insanlara yardımcı olmak isteyen yanları birleştiğinde ideal birer görev insanı oldukları söylenebilir. Söz konusu çalışma aşklarının bir noktadan sonra onları tüketmeye başlayacağını ifade etmek mümkün. Dikkatli olmalarında fayda var, aksi takdirde bu durum obsesyona ve sağlık sorunlarına da sebebiyet verebilir.

Terazi: İlişkiler

Satürn’ü Terazi burcunda olanların hayatlarını başarılı bir şekilde yönetmesi fazlasıyla olası. Yüksek bir zeka, güçlü adalet duygusu ve başarılı bir kariyer… Romantik ilişkilerinde ise karnesi pek de parlak sayılmaz. Ne olursa olsun insanlarla bağlarını koparmaya yanaşmaması ve terk edilme korkusu hiç mutlu olmadığı bir ilişkiyi sürdürmesine neden olabilir. Toplum nezdinde iyi bir imaj çizse de kendi evinde mutsuzları oynayabilir.

Akrep: Duygular

Satürn’ün Akrep’te olması, kişiyi haliyle Akrep doğasına sahip biri haline getiriyor. Karakter özelliklerinde şüphecilik, kıskançlık ve kontrol bağımlılığı mutlaka ama mutlaka bulunuyor. Buraya kadar bir sorun yok ancak Satürn’ün de etkisiyle kişi, içinde bastırdığı duyguları ile hem kendini hem de partnerini tüketebilir. Geçmiş defterleri sıkça açma huyu da benzer bir şekilde gelecek planlarına gölge düşürebilir.

Yay: Felsefe

Satürn’ü Yay burcunda olan kişilerin inanç konularında oldukça koyu görüşlere sahip olduğu bilinen bir gerçek. Dini konularda fanatizm düzeyine ulaşmış ya da aksi yönde tüm inanç sistemlerinden sıyrılmış olabilir. Nedeni ise sürekli işleyen zihinleri ve hayatı sorgulama istekleri. Buldukları cevaplara sıkı sıkıya bağlanıp, her şeye kulaklarını tıkayabilirler. Zira hayat felsefeleri kendi inandıklarından ibaret, başkalarının söylediklerinden değil.

Oğlak: Kurallar

Satürn’ü Oğlak olan kimselerin mutluluktan yana pek bir şikayetleri yoktur denebilir. Siz bir de çevresindekilere sorun! En zor işlerin altından bile kalkan, toplumda adından saygıyla söz edilen insanlar olsalar da bu şöhretlerini, uymadıkları takdirde kendilerini cezalandıracak boyutta bağlı oldukları kurallarına borçlular. Öyle ki kuralları uğruna en yakınını dahi hiç acımadan silebilirler.

Kova: Bireysellik

Satürn ve Kova birleşiminin insanda bıraktığı en belirgin etki, bireysellik duygusu. Her şeyi kendi başlarına yapmak isteyen, yalnızlıktan keyif alan ve sadece kendi kurallarına bağlı kimseler olmaları bundan. Sosyalleşmekten kaçınmasalar da işler samimiyete vardırıldığında duvarlarını yeniden yükselteceklerini unutmamak gerek. Duygusallık ya da yakın ilişkiler onların ilgi alanı değil.

Balık: Sorumluluk

Satürn gibi ağır bir gezegenin Balık gibi akışta sürüklenen bir burçta konumlanması, görece sevilen yerleşimlerden biri. Yine de hayatın acımasız gerçeklerine karşı fazlasıyla hassas olduklarını belirtmek gerek! Bu durumun onları sürekli endişeli bir ruh haline bürüdüğü ifade edilebilir. Sorumluluk almaktan ve göz önüne çıkmaktan çekinen kimseler olmalarının açıklaması burada gizli. Ne var ki hedeflerine odaklanmayan ve aksiyon alamayan kişiler olmaları yine kendi başlarını yakabilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.