Satürn Oğlak Burcunda! Emeksiz Yemek Yok!

Karmanın ve zamanın efendisi Satürn Oğlak burcuna geçti. 17 Aralık 2017 yılına kadar bu burçta kalacak olan Satürn, hayatlarımızda yaklaşık üç yıl sürecek yeni ve zorlu bir döneme işaret ediyor. 

Başöğretmen olarak andığımız Satürn’ün hayatımızdaki etkisi çok önemli. Çünkü Satürn, bize hangi konuda sorumluluk almamız, disiplin ve kararlılıkla çaba sarf ederek hangi konuda başarılı olmamız gerektiğini söyler. Satürn’ün bulunduğu burç ve doğum haritalarımızda transit yaptığı ev bizim hangi konularda sınanacağımızı ve neyi öğrenmemiz gerektiğini gösterir.

Karmanın ve zamanın efendisi Satürn, dersimizi öğrenmemiz için bizi zorlar ama dersini çalışanları ise ödüllendirir. Ancak Satürn, sert ve disiplinli bir öğretmendir ve Oğlak burcunda oldukça güçlü bir konumdadır. Bu nedenle sıkı bir çalışma ister; tembellikten, kaytarmadan ve vazgeçmekten asla hoşlanmaz. Bu süreci başarıyla tamamlamak için her zaman görevimizin başında, sorumluluklarınızın bilincinde olmamız ve asla boş vermememiz gerekir. Bir anlık gaflet tüm emeklerimizin boşa gitmesine, tüm düzenimizin tepe taklak olmasına neden olabilir ve her şeye sıfırdan başlamamız gerekebilir.

Satürn’ün bir diğer dersi ise zamanımızı, enerjimizi ve sahip olduğumuz kaynakları verimli bir şekilde kullanmakla ilgilidir. Elimizdekileri en verimli şekilde kullanarak en iyi sonucu elde etmemiz gerekir. Önümüzdeki üç yılı hayatımızı yeniden yapılandırma sürecinde olacağız. Sorumluluktan kaçmaz, yılmadan çalışırsak özellikle kariyerimizi ve sosyal statümüzü istediğimiz gibi şekillendirebiliriz.

2019 yılında Satürn, Plüton ve Güney Ay Düğümü’nün Oğlak burcundaki hareketi hem kişisel hayatlarımız hem de ülkemiz için önemli bir dönüm noktası olabilir. Bu dönem, 1989 -1991 yılları arasında doğanlar için hayatlarının en verimli ve en başarılı sürecine işaret edebilir. Tabii ki bu başarıyı yakalamak için sıkı çalışmaları, disiplinli olmaları ve sorumluluk üstlenmeleri gerektiğini hatırlatmamız gerekiyor. Önümüzdeki 3 yıl boyunca Oğlak’lar ve yükselen burcu Oğlak olanlar da hayatlarında önemli gelişmeler yaşayabilir, kritik kararlar vermek durumunda kalabilirler.

Sevgili Koç; önümüzdeki 3 yıl özellikle kariyerin için çok önemli. Disiplinle sorumluluklarını yerine getirirsen iş hayatında önemli başarılar elde edebilirsin. Ancak temkinli olmalı ve rehavete kapılmamalısın. Aksi halde elde ettiğin başarıları kaybedebilirsin. Ayrıca evlenerek kendi aileni kurman ya da çocuk sahibi olman mümkün. Annenle ilgili konular gündeme gelebilir.

Sevgili Boğa; Satürn’ün Oğlak burcunda hareket edeceği 3 yıl, senin için diğer burçlara oranla daha rahat geçebilir. Kardeşlerinle ilgili sorumluluk üstlenmen gerekebilir. Yurt dışına yerleşmeyi düşünebilirsin ya da yurt dışı bağlantılı bir iş gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsin. Bu dönemde görüşlerinde daha esnek olmaya çalışmalı, uzlaşmacı bir tutum benimsemelisin.

Sevgili İkizler; önümüzdeki 3 yıl, senin için özellikle finansal konularda zorlayıcı olabilir. Eşinin ya da ortağının kazançlarında dalgalanmalar olabilir. Bu dönemde kredi çekmeyi düşünüyorsan dikkatli olmanda yarar var. Temkinli davranmalı, ödeyebileceğinden fazla borç almamalısın. Yatırımlarında akılcı davranırsan gelirlerini arttırman mümkün. Bir miras konusu da gündeme gelebilir.

Sevgili Yengeç; Satürn’ün Oğlak burcundaki hareketi senin için ilişkilerin gündemde olacağı bir döneme işaret ediyor. Evlilik kararı vermen mümkün. Halihazırda evliysen ilişkinizi yeniden yapılandırabilir, dengeleri yeniden kurabilirsiniz. Bu dönemde ilişkilerde sorumluluk alman gerektiğini unutmamalısın. Aksi takdirde karşı tarafın eleştirilerine maruz kalabilir, baskı görebilirsin.

Sevgili Aslan; önümüzdeki dönemde sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir. Sağlığına dikkat etmeli, doktor kontrollerini ihmal etmemelisin. Bu süreçte gündelik sorumluluklarında artış olabilir. Akrabalarının sorumluluğunu üstlenmen gerekebilir. Mevcut işindeki görevlerin artabilir ve iş ortamında seni zorlayacak bir yük altına girebilirsin.

Sevgili Başak; son birkaç yıl senin için oldukça zorlayıcı geçmiş olabilir, nihayet rahat bir nefes alabileceksin. Uzun soluklu olacak romantik bir ilişkiye başlaman mümkün. Evli olanlar çocuk sahibi olmaya karar verebilir, çocuklarla ilgili sorumluluklar artabilir. Bu dönemde bir hobi edinmek ve mümkünse bu hobiyi kazanca çevirmek senin için faydalı olacaktır. Kendini geliştirmen ve hayattan daha fazla keyif almak için kendini eğiteceğin bir dönem.

Sevgili Terazi; önümüzdeki üç yıl senin için biraz zorlu geçebilir. Ailenle ilgili sorumlulukların artabilir. İş hayatında bir şeyleri yoluna koymak zorunda kalabilirsin. Yerleşimini değiştirebilirsin. Aslında bu dönemde hayatının her alanını yeniden yapılandırman ve kendine yepyeni bir düzen kurman gerekebilir. Bu değişimi kabul etmen yararına olur, her şeyi olduğu gibi muhafaza etmeye çalışmamalı ve tembellikten kaçınmalısın. Ev almak için uygun bir dönem olabilir.

Sevgili Akrep; önümüzdeki dönemde artık tek bir konuya odaklamalı ve bu konuda kendini geliştirmelisin. Ağzından çıkacak her sözün seni bağlayacağını unutmamalı, söz verirken temkinli olmalısın. Bir eğitime başlamayı düşünüyorsan oldukça uygun bir zaman. Kardeşlerinle ilişkilerini gözden geçirebilir, onlarla ilgili daha çok sorumluluk almaya karar verebilirsin. Kardeşin ya da kuzenin yanına taşınabilir. İş seyahatlerin artabilir.

Sevgili Yay; Satürn’ün burcunu terk etmesiyle biraz daha rahat nefes almaya başlayacaksın. Ancak önümüzdeki 3 yıllık dönemde özellikle finansal konularda dikkatli olmalısın. Kazanç yollarına sahip çıkmalı, işine sorumlulukla yaklaşmalı, paranın kıymetini bilmeli ve boşa para harcamaktan kaçınmalısın. Borç alıp verirken temkinli olmanda yarar var, para konuları yüzünden çevrendekilerle tatsızlıklar yaşayabilirsin. Ayrıca devlet dairesinde çalışmak gibi bir fikrin varsa bu konuda şansın yaver gidebilir. Kredi çekmeyi düşünüyorsan da dikkatli olmanda yarar var. Yeni yetenekler kazanmaya, mevcut yeteneklerini geliştirmeye odaklanmalısın.

Sevgili Oğlak; burcunda hareket etmeye başlayan Satürn, hayatında önemli bir dönemin habercisi. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte hayattan ne istediğine karar vermeli ve hayatının kontrolünü eline almalısın. Bu dönemde üstleneceğin sorumluluklar uzun soluklu olabilir. Hayatında köklü değişiklikler yapabilirsin. Evlenmek, çocuk sahibi olmak, taşınmak ya da iş değiştirmek gibi konular gündeme gelebilir. Gerçekten ne istediğin konusunda net olmalı, boşa emek harcamamalı ve kendini yıpratmamalısın. İkili ilişkilerinde karşındaki insanların seni sorgulaması mümkün. Sağlığına ve dış görünüşüne özen göstermende yarar var. Kilo vermek için uygun bir dönemdesin.

Sevgili Kova; bu dönemde hayatının kontrolü sende değilmiş gibi hissedebilirsin. İş hayatını da özel hayatını da yönetemediğini düşünebilirsin. Ama yine de üstüne düşeni yapmalı ve sorumluluklarını yerine getirmelisin. Bu sayede ummadığın bir şekilde ödüllendirilebilirsin. Stratejik olmayı öğrenmeli, düşmanlarına kozlarını belli etmemelisin. Sağlına dikkat etmende yarar var, bana bir şey olmaz dememeli, bu konuda ihmalkarlık yapmamalısın.

Sevgili Balık; Satürn’ün Oğlak burcundaki hareketi sana ciddi sorumluluklar getirebilir. Disiplinli olmayı, zamanını iyi kullanmayı öğrenmeli ve verdiğin sözleri mutlaka yerine getirmelisin. Aksi halde çevrendeki insanları kaybedebilirsin. Ayrıca gelirlerin konusunda da dikkatli olmalısın. Sorumluluklarını yerine getirmezsen kariyer gelirlerin azalabilir. Arkadaşlarınla ilişkilerini gözden geçirmen gerekebilir, bazı arkadaşlarını hayatından çıkarmaya karar verebilirsin. Bu dönemde romantik bir ilişki hayatını düzene sokmaya yardım edebilir. Ancak ilişkinin uzun soluklu olması için çaba sarf etmelisin. Hedeflerine ulaşmak ve hayallerini gerçekleştirmek için somut adımlar atmayı ve emek harcamayı öğrenmelisin. Bu dönemde çocuk sahibi olman da mümkün.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.