Satürn, Kova Burcunda! Peki Sen Yeni Dünya Düzenine Hazır mısın?

Karmanın efendisi, baş öğretmen Satürn, 22 Mart 2020 tarihinde Kova burcuna geçiyor. Burada bir süre seyahat ettikten sonra geri harekete geçerek 2 Temmuz 2020 tarihinde Oğlak burcuna geri dönecek. Bu süreçte son iki buçuk yıldır teste tabi tutulduğumuz, sorumluluk aldığımız ve zorlandığımız alanlarda eksik kalan konulara göz atabileceğiz. Tamamlanması veya düzeltilmesi gereken noktaları elden geçirme fırsatımız olacak. Tekrar ileri harekete döndükten sonra 17 Aralık 2020 itibariyle Kova burcuna geçecek ve 7 Mart 2023’ e kadar kalmak üzere buradaki seyahatini sürdürecek.

Doğum haritalarımızda Satürn’ün transit olarak geçtiği alan çok önemlidir! Zira bizi o konularla ilgili adeta kül yutmaz bir öğretmen gibi çeşitli sınavlardan geçirir. Tembelliğe ve rahatlığa asla izin vermez. Bizi çalıştırır, sorumluluk almamızı sağlar. Elimizi taşın altına sokmak durumunda kalırız ki; ileriye gidebilelim, büyüyüp olgunlaşabilelim.

Gelelim Satürn’ün orijinalliği, özgürlüğü, devrimleri ve yenilenmeyi anlatan Kova burcu seyahatinin genel etkilerine… Yöneticisi olduğu burçta transit edeceği için gücünü rahatlıkla gösterecek. Bizi ileriye ve yeniliklere hazırlayacak. Kova burcu Satürn’ ün geleceğe bakan yüzüdür. Bu sebeple bizi Oğlak’ ta olduğu gibi zorlamayacak ve karamsarlığa sürüklemeyecektir. Daha akılcı adımlarla kendimizi ileriye hazırlamamıza yardımcı olacak. Farklı yaklaşımlarla sorunlara çözüm getirecek, insanlığın düzenine dair kurallarını yenileyeceğiz. Kişisel özgürlük alanları belirlenecek. Herkesin sınırlarına saygı duyarak ilişkilerimizi sürdüreceğiz. Adeta insanlığın kuralları yeniden yazılacak.

Teknoloji daha fazla gelişecek ve çok farklı, hatta şu an tahmin bile edemeyeceğimiz icatlara şahit olacağız. Dijital ortamların ve teknolojik aletlerin kullanımı oldukça fazlalaşacak ve çeşitlenecek. Sanal eğitimler yayılacak. Kişiye özgü eğitim yöntemleri gelişecek. Farklı veya entelektüel gruplara dahil olacak, insanlık için harekete geçeceğiz. Bireysel hakları savunurken birlik duygusuyla hareket edeceğiz. Birçok devrime hep birlikte şahitlik edebiliriz, hazır mısınız?

Peki Satürn’ün Kova Burcundaki Seyahatinin Yükselen Burçlara Etkileri Neler?

Yükselen Koç; önümüzdeki bu süreç, geleceğe dair beklentilerini yeniden yapılandıracağın bir dönem olacak. Hedeflerini yeniden gözden geçirecek, daha ciddi bir yaklaşımla hedeflerini yenileyeceksin. Hayata dair beklentilerinde artık çalışmadığına inandığın ne varsa hepsini geride bırakacak ve planlamalarını yenileyerek bir düzen getireceksin. Arkadaş çevrende birtakım elemeler yapabilirsin. Bağlı olduğun mesleki gruplarla ilgili bazı sorumluluklar üstlenmen gerekebilir. Sosyal çevreni yeniden yapılandıracağın ve daha gerçekçi olman gereken günler seni bekliyor.

Yükselen Boğa; önümüzdeki bu süreç, kariyer hayatını yeniden yapılandıracağın bir dönem olacak. İşinle ilgili yeni sorumluluklar alman gerekebilir. Patronlarınla veya hayatında otorite figürü olan kişilerle olan ilişkilerini ele alıp daha gerçekçi ve yenilikçi bir yaklaşım tarzı geliştirebilirsin. Çalışma hayatını ve hedeflerini sorgulayabilirsin. Bu sebeple işinden ayrılabilir ve yönünü değiştirerek yeni bir işe başlayabilirsin. Başarı elde etmek adına yeni projeler üzerinde çalışabilirsin. Ancak bir yandan kendini bir çeşit testten geçiyormuş gibi hissedebilirsin. Toplum önündeki duruşunu yenileceğin ve olgun bir tavırla ve sorumlulukla ilerleyeceğin günler seni bekliyor.

Yükselen İkizler; önümüzdeki bu süreç, hayata bakış açını yenileyeceğin bir dönem olacak. Kişisel gelişim için daha orijinal, şimdiye kadar pek denemediğin bir konunun eğitimi almak isteyebilirsin. Sanal alemde kalabalıklara hitap edebilir, sosyal medyada daha ciddi ifadelerle insanlara hitap edebilirsin. Akademik hayatın varsa sıkı çalışman gerekebilir. Yüksek öğreniminde sorumluluk alman; hatta belki kapanarak yoğun bir çalışma programı içine girmen gerekebilir. Ayrıca hukuksal konularla ilgili seni zorlayabilecek gelişmelerin olabilir. Kendini yabancılarla grup faaliyetleri içinde bulabilirsin. Uluslararası ticaretle meşgulsen daralma veya kısıtlayıcı koşullar olduğu ve gerçekçi bir bakış acıyışla çalışman gereken günler seni bekliyor.

Yükselen Yengeç; önümüzdeki bu süreç, ortaklı paylaşımlarını yenileyeceğin bir dönem olacak. Eğer evliysen eşinin gelirleriyle alakalı birtakım kısıtlanmalar yaşayabilir. Ve sorumluluk alman gerekebilir. Ortaklı bir iş yapıyorsan finansal paylaşımlarınla ilgili sorunları fark edebilir; gerçekçi bakış açısıyla yeniden ele almak, düzeltilmesi gereken kısımları düzeltmek; hatta yenilemek isteyebilirsin. Ayrıca var olan ortaklığındaki gelirlerden feragat etmen gerekebilir. Alacaklarını tahsil etmekte zorlanabilirsin. Gelir gider dengeni ayarlamak adına harcamalarını kısıtlaman gerekebilir. Önümüzdeki Satürn Kova sürecinde yeni bir krediye başvurmamak daha sağlıklı olabilir. Hali hazırda ödemeye devam ettiğin bir kredin varsa yeniden yapılandırmak isteyebileceğin günler seni bekliyor.

Yükselen Aslan; önümüzdeki bu süreç, direkt olarak hissedeceğin ve hayat dinamiklerini yenileyeceğin bir dönem olacak. Her türlü ikili ilişkiye daha ciddiyetle yaklaşacaksın ve objektif bir bakış açısıyla yapılandırman gerekecek. Eğer evli değilsen kalıcı bir ilişki için bazı adımlar atabilirsin. Ayrıca yaşça veya zihinsel olarak daha olgun bir partner ile beraberliğe başlayabilirsin. Şayet evliysen eşinle ilgili birtakım sorunlar yaşayabilir, sorumluluk alman gerekebilir. Sorunlu bir evliliğin varsa beraberliğini gözden geçirmek isteyebilir, bozulmuş olanı bırakmak adına eşinden özgürleşmeyi tercih edebilirsin. Ayrıca ticari bir ortaklık içindeysen yenileyici bir yaklaşımla anlaşmanı ele alabilir ve yapıcı bir tutum sergileyebilirsin. Ancak direkt iş yaptığın kişilere karşı olan sınırlarını belirleyebileceğin veya onlarla çalışmanı sonlandırmayı gerektirebilecek günler seni bekliyor.

Yükselen Başak; önümüzdeki bu süreç, günlük rutinlerini yenileyeceğin bir dönem olacak. Gündelik yaşantını ciddiyetle ele almak isteyebilir, bozulan ve artık çalışmayan ne varsa geride bırakıp geleceğe hazırlanmak için bazı adımlar atabilirsin. Çalışma ortamındaki arkadaşlarınla olan sınırlarını yeniden belirmek isteyebilirsin. Ofisinde yenileyici bir bakış açısıyla düzenleme yapabilirsin. İş yerinde birtakım sorumluluklar alman gerekebilir veya beraber çalıştığın kişilerle birtakım sorunlar yaşayabilirsin. Astlarınla ilgili alman gereken bazı sorumluluklar olabilir. Diş, deri ve kemikle ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Genel sağlığına ve beslenmene dikkat etmen gerekebilir. Keza diyete başlamak için oldukça uygun günler seni bekliyor.

Yükselen Terazi; Önümüzdeki bu süreç, aşka ve hayattan aldığın keyfe dair olan bakış açını yenileyeceğin bir dönem olacak. Eğer bir ilişkin yoksa uzun vadeli olabilecek bir birlikteliğe başlayabilir, geleceğe yönelik birtakım adımlar atabilirsin. Devam eden bir ilişkin varsa beraberliğini objektif ve gerçekçi bir bakış açısıyla ele alabilir, ilişkini yenileyici bir yaklaşım sergileyebilirsin. Ancak bozulmuş ve artık çalışmadığını fark ettiğin olgular ağır basıyorsa ilişkinden özgürleşmeyi de tercih edebilirsin. Çocuğun varsa onunla ilgili bazı sorumluluklar alman gerekebilir. Ebeveyn-çocuk ilişkisini yeniden düzenlemek, yapılandırmak ve yenilemek isteyebilirsin. Yaratıcılığını düzene sokmak veya hep hayalini kurduğun sanatsal çalışmaları somutlaştıracak adımlar atabilirsin. Ayrıca riskli yatırımlara girmemen, gereken günler seni bekliyor.

Yükselen Akrep; Önümüzdeki bu süreç, ev ve aile hayatını yenileyeceğin bir dönem olacak. Yaşam alanını yenilemek isteyebilir, tamirat-tadilat gerektiren işlerle uğraşman gerekebilir. Aile büyükleriyle veya babayla ilgili birtakım sorumluluklar alman gerekebilir. Öte yandan endişelerin artabileceğinden içine veya eve çekilmeyi tercih edebilir, güvenlik ihtiyacını bastırma ihtiyacı duyabilirsin. Aile içi ilişkileri gerçekçi bir şekilde ele alabilir, gelenekçi bir yaklaşımdan ziyade objektif bir bakış açısıyla yenilemek isteyebilirsin. Gayrimenkul alım satımlarıyla ilgili bazı sorunlar yaşayabilir veya seni uğraştıracak süreçlerle karşı karşıya kalabilirsin. Önümüzdeki bu günlerde ev, arsa gibi yatırımlarda iyi düşünerek aksiyon alman gereken günler seni bekliyor.

Yükselen Yay; Önümüzdeki bu süreç, yakın çevrenle olan ilişkilerini ve düşüncelerini yenileyeceğin bir dönem olacak. Kardeş, kuzen, yakın akraba veya komşularınla ilgili birtakım sorumluluklar alman gerekebilir. Onlarla olan iletişimini gerçekçi bir bakış açısıyla ele alabilir, yenilemek için bazı adımlar atabilirsin. Ayrıca fikirlerini yeniden ele alabilir, modern bir yaklaşımla onları somutlaştırabilmek adına bazı adımlar atabilirsin. Modern yöntemlerle verilecek bir eğitime başlayabilirsin. Öğretmenlerinin seni zorladığını ve yoğun çalışma programına soktuğunu hissedebilirsin. Ticari faaliyetlerinle ilgili sorumluluklar veya kısıtlanmalar yaşayabilir, kısa seyahatlerinde kimi zaman aksamaların yaşanabileceği günler seni bekliyor.

Yükselen Oğlak; Önümüzdeki bu süreç, finansal koşullarını yenileyeceğin bir dönem olacak. Para kaynaklarını ciddiyetle ele alarak, yeni gelirler elde edebilmek için sorumluluk alarak birtakım projelere girmek isteyebilirsin. Gelirlerinde bazı daralmalar olduğunu hissedebilirsin. Öte yandan artık bozulmuş ve sana fayda sağlamadığını fark ettiğin veya yeterince kaynak oluşturmadığına inandığın iş süreçlerini bırakmak isteyebilirsin. Değerlerinin ne olduğunu yeniden sorgulayabilir, gelecekte öz değer duygunu ve geleneklerini revize edecek bir yaklaşım şekline bürünebilirsin.

Yükselen Kova; Önümüzdeki bu süreç, genel hayat dinamiklerini yenileyeceğin bir dönem olacak. Kişisel girişimlerin, ilişkilerin, kariyer ve ev hayatınla ilgili konuları objektif ve insancıl bir bakış açısıyla ele alman gerekecek. Kişisel sınırlarını yeniden belirleyip belki daha ciddiyetle yaklaşabilir, özgürlük alanını ve kurallarını yeniden belirleyebilirsin. Yaşamını en baştan sorgulayabilir ve yapılandırmak için bazı sorumluluklar almak durumunda kalabilirsin. Bu süreçte zorlandığını veya kısıtlandığını hissedebilirsin. Gruplar içerisinde veya halkın iyiliği için birtakım faaliyetler içerisinde kendini gösterebilirsin. Kimi zaman içindeki devrimci ruhun baskılandığını düşünebilirsin. Yakın çevrene daha ciddi veya olgun bir görünüm sergilemek isteyebilirsin. Ayrıca sağlığına dikkat etmen gereken günler seni bekliyor.

Yükselen Balık; Önümüzdeki bu süreç, iç dünyanı yenileyeceğin bir dönem olacak. Bilinç altına dönerek bazı korkularınla yüzleşmek ve onlardan özgürleşmek isteyebilirsin. Bunun için birtakım ruhsal faaliyetlere katılabilir; gruplarla yoga, meditasyon gibi çalışmalara katılabilirsin. Bu alanlarda otorite figürü olan kişilerin sana rehberlik etmesine ihtiyaç duyabilirsin. İnsanlık için faydalı olabilecek konular üzerinde aksiyon almak isteyebilir, yardıma muhtaç kişilere faydalı olabilmek için yeni yaklaşımlar geliştirebilirsin. Kontrolünün dışında gelişen bazı süreçlerin olduğunu fark edebilirsin. Daha geri planda veya izole olman gereken koşullar gelişebilir. Bir yandan sanatsal aktivitelere katılırken diğer yandan yaratıcılığını kullanarak hayallerini somutlaştırabileceğin günler seni bekliyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.