Şans mı Yoksa Kendi Çabası mı? İşte Aleyna Tilki’nin Sırrı!

Son zamanlarda ünlü olan kime bakarsanız bakın hemen hemen hepsinin Acun Ilıcalı’nın yapımlarından çıktığını fark edeceksiniz. İşte konu alacağımız kişi de yine o programların birinden dünya starı olma hayallerine merdiven uzatan kendisi küçük, egosu büyük biri: Aleyna Tilki.14 yaşında “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışmaya arkadaş grubuyla katıldığında izledik ilk olarak onu. 16’ında Emrah Karaduman’ın elinden tutmasıyla da altında blue jean, üstünde beyaz tşört Youtube’da milyonların karşısına çıktı. Milyonlar diyoruz ya hani, aslında bu tanım koca bir klişeden uzak yaklaşık 387 milyon tıklanmaya tekabül etmiş durumda. Zaman zaman büyük laflar etti, bazen tartışmalara girdi ve neticede magazin programlarının manşetlerinden hiçbir zaman düşmedi.

Yıl 2017’e geldiğinde ise ilk single’ını çıkararak star olma hayallerine bir adım daha yaklaştı. “Sen Olsan Bari” klibinin izlenmesi yine 338 milyonu aştı, şarkı dünya listelerinde yerini aldı. Tabii yaşı hala küçüktü fakat idealleri fazlasıyla büyümüştü. Daha 18’ine bile basmamışken bu kadar başarılı olmuş birinin yaptıkları, reşit olduktan sonra yapacaklarının teminatıydı. Alkollü mekanlar için aldığı sahne yasakları, ailesinin boşanması, ünlülerle girdiği tartışmalar ve dahası. Beklediği ise tek bir şey vardı: 18. yaşı

Ve sonunda o gün geldi. Aleyna, 28 Mart 2018’de 18’ine girdi. Güneş’i Koç kızımızın sabırsızlığı, inatçılığı tescillendi, hırsı ve bencil tavrı dağları tepeleri devirdi geçti. Ayı’nın Oğlak olmasıysa başarıya doymaz halini fazlasıyla gösterdi. “Aleyna gazı aldı, artık durmaz” diyenler haklı çıktı, Mars’ı ve Jüpiter’inin Boğa olması, sesini, yeteneğini kanıtladı. Venüs’ü ve Merkür’ü Balık olunca da yaratıcılık tavan yaptı. Genç yaşında belki de boyundan büyük işlere imza attı, sınırları zorladı. Hırsının kamçısıyla yaşadı. Başarılı olmayı, adını tüm dünyaya duyurmayı aklına kazıdı, adımlarını sağlam attı. 2018’de Yıldız Tilbe’nin “Yalnız Çiçek” şarkısına çektiği kliple de yine bekleneni yaptı. Youtube’de yayınlanan klip, ilk günden milyonlara ulaştı. Aleyna arkasında birçok yabancı ünlüyü geride bırakarak dünya sıralamasına ikinci olarak adını yazdırdı.

Peki neydi bu yaşta onu bu kadar parlatan? Şansı mı yoksa kendi çabası mı? Haritasına baktığımızda ortalama bir puanı çıkan Aleyna, sadece şansına güvenmiyor, başarıya giden yolda kendi de çaba sarf ediyor. Öz güveni sayesinde hem yaptığı işlere hem de kendine güveniyor, cesur bir şekilde yoluna devam ediyor. İşler ters gittiğinde ise hayat enerjisini korumayı başarıyor, inancını kaybetmiyor. Bir şeyi istediğinde ya da kendine bir hedef belirlediğinde pes etmiyor, tuttuğunu koparıyor. İstemenin başarmanın yarısı olduğu görüşünü savunuyor. Sen de ne kadar şanslı biri olduğunu öğrenmek istiyorsan, ücretsiz olarak Moyra’yı indirebilir, merak ettiğin her şeye profil bilgilerini girdikten sonra ulaşabilirsin. Unutma, Moyra bilir!

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.