Şans Burçların Kapılarını Kırarsa!

Cüzdanındaki hurma çekirdeğinden medet uman, çantasına tavşan ayağı asanlar, talih kuşu konsun diye omzuna yemler koyup, kuş pisliği için ağaç altında yaşayanlar, paslanmış çiviler, fil dişleri evlerinin salonunu süsleyenler neredeyseniz çıkın ortaya! Şansı davetin püf noktaları bu yazıda! Yükselen burcunuza göre talih yüzünüze ne zaman güler?

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Haritana özel olarak bu sene Jüpiter’ın hangi alanlarda şans getireceğini öğrenmek için tıkla!

Koç

Ön planda olmak, gruplara liderlik etmek, sahnede olacağın işler yapmak şansını ani bir manevrayla döndürür, yoluna ışıklar tutar! İnanmıyorsan bir dene bizce ? Şimdi şarkı mı söylesem, dans mı etsem, ne yapsam da sahnelerde boy göstersem diye düşünme, önderlik ettiğin bir projenin sunumunu yapmak yeterince gözü üstüne çekmeye yeter, sen bir başla sahneye ekstra ışık da gelir! Bir de yüce gönlünü cömertçe açtığın ihtiyaç sahipleri var ya, onlar senin bahtına güller serip, şansına kaymaklar sürer. Kızışmış mücadelelerde tüm vakitlerini harcamak, kendini ateşinle tanıtmak yerine, tebessümünle selam eder, keyfine özendirirsen oldu bu iş! Sonra yaratıcı işlere bir adım at, çorap söküğünü takip et!

Boğa

Hesap kitap işlerine kafa yormak, işlerin detayına inmek para akışını hızlandırır, sermayen yastık altlarından taşar! Araştırma gerektiren işlerde kaybola kaybola düze çıkmak, diğer tüm zorluklarını tarihe gömer! Adil paylaşıma olan mesafeni kısaltır, yardımı gönlünden eksik etmezsen bir de gönüllü hizmetkar olmaya burun kıvırmazsan başına konacak talih kuşlarına hazırlıklı ol! Sanat için sanat yapmaya ara verip, biraz da toplumun faydasını gözetsen hiç fena olmaz! Başarılarınla bizzat övünmemek, ön planları şovmenlere bırakıp, arka planda harikalar yaratmak, alçak gönüllü olmak şans musluklarını açar! Emek verdiğin yemeklerin tadına doyulmaz olur, biraz da şansın çalıştıkça seni bulur!

İkizler

İnsanlarla kurduğun her bir ilişki, zamansız kredilerini katlar, umulmadık anlarda işin, eşin, dostun bir gün bir yerlerde selamını esirgemediğin güzide insanlardan çıkar! Ortaklık kurmak, iş birliği yapmak, uzlaşmacı olmak; şans kapılarını sonuna dek açar, cereyanda kalanlarda gıcık yapar! Moda ve grafik alanlarında tasarımsal işlere yönelmek, estetik alanlarda iş üretmek, hukuk ile ilgili, adaletin ön planda olduğu işler yapmak da kariyerine omuz, işine destek olur. Objektif bakışı gözüne japonlamanın, aksi görüşü ebediyen kısıtlamanın nimetleri saymakla bitmez!

Yengeç

Tutkuların başat olduğu alanlar, en derin duygular ve metafizik konularda şansın zaten açık, gizemi bol alanlarda neye elini atsan şahlanır, dokunduğun sermaye ikiye katlanır! Değişime ayak diremez, geleneklerini kimi zaman ikinci plana atar, çağın gereklerine ayak uydurursan, kendini dönüştürdüğü sürece şansın yaver gider, aksi halde şansında seninle birlikte çakılıp kalır! Herhangi bir konuda derinlemesine araştırma yapıp uzmanlaşmak, kimliğini fazlaca ön plana çıkarmadığın sürece sana fayda sağlar! Kırk düşünüp bir söylemek, incecik eleklerden geçirip, sımsıkı dokumak başarılarını tavan, anonim ürünlerini best seller yapar!

Aslan

Yedek kostümsüz, sekiz valizsiz, kozmetik çantasız, mahalle değiştirmez, gösterişi hiçbir olağanüstü durumda elden bırakmazsan şans yüzünü göstermez ancak en savunmasız ve bakımsız anında kapını çalar! Otostopla yolculuk nedir, saçını başını, ojeni tırnağını boşverip çamurlara dalmak ne keyiflidir bir bilsen! Yükseklerden atlayıp yüzünün şeklini umursamadığın anda şans en büyük tebessümüyle yüzüne güler!  Saraylarında, varaklı yataklarında uzun yıllar yatmamak, olduğun yerde kök salıp ömrünü tüketmemek de başka bir talihi yüzüne güldürecek ama önce hareket! Adrenalinin peşinde, cesaret dolu yüreğinde, korkusuzca karanlıklara girmeli, ekstrem sporlara kendini verip, dünyayı gerçek manada tepelerden seyretmelisin!

Başak

Öne çıkıp yönetsel görevlere soyunmaz, sorumluluklarını layıkıyla yerine getirdiğin işleri çıkıp kürsüde bir güzel sunmazsan, şans da onca yol tepip seni bulmaz! Vakit işin mutfağından çıkıp, elini yüzünü güzelce yıkayıp, biraz da pudralanıp ışıkların altına geçmek vaktidir! Alçaklarda seyreden yüce gönlünü biraz zorlayıp irtifa kazandırman, rütbeni arttırman, ünvanının çoğalmasına izin vermen herkesin hayrına olacaktır, başta senin! Sahne fobini yenmeli, topluluklar önünde başarıların elinde göğüs germelisin! Emeğini son damlasına dek faydalı olmak için kullanan sen, buradan yürürsün!

Terazi

Erinin, eşinin elini tutmadan etkinliğe katılmaman, çift olarak yaşamayı hayatın amacı olarak baş ucuna koyman, bireysel olmaktan bu kadar korkman doğruysa, şansının yaver gitmemesine şaşmamalı! Kendi başına yetebilmen, partnerinden bağımsız gruplara katılıp hoşça vakit geçirebilmen, biz olmaktansa ben olmaya yönelmen talihi yüzüne güldürür. Yeniliklere kucak açman, teknolojiyle ilgili işlerde kariyer hedefleri koyman, biraz kalıpların dışına çıkıp ve fikirlerinde de daha kararlı olman gerekiyor! Değişmez ilkelerin elinin altında, sense görüşlerinin hemen arkasında yerini al, bak gör neler oluyor!

Akrep

Saplantıyla bağlı olduğun, arzuyla kucakladığın her ne varsa biraz daha akışına bırakmak, oluruna göz yummak, duygularını olabildiğince yüzeylerde tutmak sana şansların en güzelini getirecek! Sevdiğinin kara gün dostu, yabancıların hiç kimsesi olmaktan uzaklaşıp, yıllardır tanıdığın ya da ömründe ilk kez gördüğün fark etmez, karşındaki her kimse bir defalığına koşulsuz güven, başkaları için kendini feda etmeyi bir defaya mahsus göze al, bir daha vazgeçemeyeceksin! Ölümüne gittiğin, sonunu görmeye ant içtiğin her yolda vazgeçmeyi öğrenmeli, olmuyorsa olmuyor demeyi bilmelisin.

Yay

Heveslerini iddiaya çevirmek konusunda imtina eden, hırslarına kulak tıkayıp maceralara gönül veren, aynı nehirde ikinci kez yıkanmayı bırak, bir gördüğüne bir daha yan gözle bakmayan Yay, cesaretine yazık ediyor, hiçbir yerde durup uzmanlaşmıyorsun! Enerjine bir nefes arası vermiyor, sebat etmek nedir bilmiyorsun, bazen Koç’vari bir iddiayla işleri inada bindirmeli, istediğin olmayınca yeni limanlara yelken açmak yerine kalıp savaşmalısın! Israrcı olursan şansla karşılaşabilir! Bazen gözü kara bir başarma azmi, başarılı olabileceğin işleri hayata geçirmeni sağlar!

Oğlak

Biraz daha sevmeye sevilmeye, dünyevi hazların tadına varmaya, rahatına, şehvetine, keyfine düşmeye meyletsen, şans nasıl feleğini şaşırtıyor, güneş nasıl bir başka doğuyor seyret! Sevgiliye sahip olduğun tüm duyguları bulup çıkarıp sarıl, varsa yoksa işim, kariyerim de kariyerim diye ömrünü tüketme, kendi koyduğun kuralları zaman zaman özellikle ihlal et, aç kollarını, harikalar yaratmak üzere yamacına gelen şansını bekle! Bir bilsen sevmek sevilmek ne güzel şey, sanatla ilgilenmek nasıl rahatlatıcı, hobiler ruhu nasıl da besler; bir daha ofis koridorlarına dönmeyeceksin!

Kova

Çok bilenin de gideceği aynı yer değil mi sanki! Tabi ki bilgi sahibi ol, genel kültürünü konuştur ama şansım yaver gitsin diyorsan hobi olarak bil! Derinlerinde kaybolup, köklerini koparmana gerek yok! Yüzeylerin rüzgarıyla savrulmalı, tek bir alanda delicesine uzmanlaşmak yerine, her lezzetten biraz tatmayı öğrenmelisin! Tek bir alanda en iyi olmak yerine, çok yönlü olmaya adım atmalı, talihini yanına alıp, yola koyulmalısın! İlişkiler de önemli; her durumda bireysellik, ben kendi bildiğimi okurum ellerden banane felsefesini kaldırıp atmalı, biraz da arkadaş canlısı olmaya çalışmalısın. İlişkilerini buz dolabından çıkarıp, güney sahillerine tatile çıkar da azıcık içiniz ısınsın, yüzünüze kan bahtına can gelsin!

Balık

Dünyaya yaydığın sevgi, galaksiye saldığın kelebeklere diyecek yok, biraz da tümden özele insan, lokalde insanları tek tek sevsen! Koca bir evreni seviyor, yakınındaki sevgi muhtaçlarını kıvrandırıyor, aç susuz bırakıyorsun! Böyle talih girsin yerin dibine deme bir de kurban olduğun ön yargısıyla kapılarını evrenin tatlı sürprizlerine kapatma! Böyle rahatım, sorumluluk istemem, yuvamdan çıkmam diyorsun olmaz! Hareket etmeyene şans yok! Kendine fazlaca yetiyor, kimselere ihtiyaç duymuyorsun ama bir eş sahibi olup aile sorumluluğunu yüklenmen, çocuk yapıp anneliği öğrenmen şart, talihin kapının önünde bekliyor da buyur eden yok! Dünyaya yan gözle bakmayan balık, evlilik yoluyla dünya evine girmiş olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.