Sanat Dünyasının Ünlü Hava Grubu Burçları

Yerli ve yabancı ünlüler dünyası; ilginç karakterleri, çalışmaları ve özel hayatları ile bir şekilde iz bırakıyor. Medyanın köpürtmesiyle öne çıkan bazı yıldızlar uzun yıllar boyunca gündemden düşmeyebiliyor. Burçlarının da etkisiyle aynı grupta olanlar çizdikleri yolda benzer özellikler gösteriyor. Dilerseniz, Kova, İkizler ve Terazi burçlarından oluşan hava grubu ünlülerine bir göz atalım.

Kova

Aslıhan Gürbüz

Bugünlerde “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinin fettan karakteri Merve’ye hayat veren Aslıhan Gürbüz Kova burcu ünlüsü. Kamera karşısındaki başarılı oyunculuğuyla dizinin reytingini artırmasına katkı sağladı. Kötü rolde olmasına karşılık dizinin en renkli karakteri olmuş durumda. Özgürlüğüne düşkün olan ünlü oyuncu özel yaşamında burcunun cool ruhunu yansıtıyor. Doğada vakit geçirmeyi ve seyahat etmeyi çok seviyor. Mütevazı giyim tarzına ve makyajsız gezmesine karşın güzelliğinden bir şey kaybetmiyor. Mutlu olduğu şekilde yaşayan Aslıhan Gürbüz’ün, sosyal ve maceracı yaşamı Instagram’dan ilgiyle takip ediliyor.

Aysel Gürel

Türk pop müziğine sunduğu müthiş şarkı sözleriyle adını altın harflerle yazdıran Aysel Gürel, burcunun özelliklerini tamamıyla yansıtıyordu. Çılgın ve renkli karakteriyle sanat dünyasına damgasını vuran ünlü söz yazarının ilk mesleği tiyatro oyunculuğuydu. Kız çocuklarının tiyatronun kapısından zor geçtiği dönemde sahnelere çıkarak o dönemde bile devrimci bir ruhla hareket etmişti. Yaratıcılığı gelişmiş olduğu için çok sayıda romantik şarkılara imza attı ve daha çok bu kimliğiyle tanındı. Şahsına münhasır karakteri, esprileriyle ile efsaneler arasına girdi. İnsanların ne dediğini umursamadan içinden geldiği gibi yaşadı. Şarkılarının yanı sıra renkli perukları, ilginç kostümleri ve renkli çılgınhayatıyla bu dünyadan bir Aysel Gürel geçti.

Terazi

Hadise

Televizyon ve müzik dünyasının en popüler simalarından olan Hadise, sık sık magazin haberlerinde yer buluyor. Terazi burcunun dengeli yaklaşımını sergileyen şarkıcı, polemikler arasında boğulmamaya özen gösteriyor. Giyim tarzı ise klasik, seksi, gösterişli kombinlerden oluşuyor. Pahalı giysilere ve takılara zaafı var. Makyaj konusunda ise sadeliği değil abartıyı seviyor. Bakımsız ve dağınık bir şekilde asla kamera karşısında görmüyoruz. Özel hayatında kız kardeşleriyle olan kavgaları sık sık haber olurken onun ağzını bıçak açmıyor. Konserlerini sahne şovlarıyla destekleyerek Amerikan müzik piyasasına özendiğini de gizlemiyor. İlgi görmekten, alkışlanmaktan büyük haz duyuyor.

Tarkan

Pop starımız olarak ülkemizde ve yurt dışında bizi gururla temsil etti yıllarca. Centilmen, ılımlı ve sempatik tavırlarıyla Terazi burcunun medeni duruşunu hep yansıtır. Neşeli şarkıları ve seksi yorumuyla her albümü başarılı oluyor. Sanatının nasıl bir birleştirici gücü varsa her kesimden dinleyici kitlesi bulunuyor. Sahnedeki kostümleri şık ve sıra dışı çizgilerden oluşur. Kendine iyi baktığı için henüz yaşlanma emaresi göstermedi. Doğa sevgisi ve bilinci gelişmiş olup bununla ilgili sosyal sorumluluk kampanyalarını destekliyor. Yakın zamanda babalık heyecanını tadarak zamanının büyük çoğunluğunu kızına ayırıyor.

Hülya Avşar

80’lerden bu yana ekranlarda gördüğümüz ünlü isim şöhretini en fazla güzelliğine borçlu. Sinema, müzik, programcılık gibi çok sayıda alanda kendini gösteren Hülya Avşar Terazi burcu ünlüleri deyince akla ilk gelen isim. Güzelliğine, giyimine ve ilgi çekmeye düşkün biri olarak burcunun insanı olduğunu her şekilde belli ediyor. Öte yandan neşeli ve hareketli yapısıyla sosyal ortamlardan kopmuyor. Olgun yaşlarına rağmen hiperaktif, çocuksu bir tarafı da var. Popüler kültürün tipik bir yansıması olan Avşar, şöhretini muhafaza etmek için zaman zaman tuhaf açıklamalarla gündem oluyor. Bu şekilde polemik yarattığı için dinleyicileri şaşırtıyor. Magazinel bir figür olmasına karşın Ali Özgentürk, İrfan Tözüm, Kutluğ Ataman, Süreyya Duru, Tomris Giritlioğlu gibi usta yönetmenlerin nitelikli filmlerinde rol almıştı.

İkizler

Angelina Jolie

Hollywood’un vahşi ve çekici güzeli olarak ünlenen Angelina Jolie, ilerleyen yıllarda yardımsever ve anaç yönünü öne çıkardı. Uluslararası yardım örgütlerinin kampanyalarını destekleyerek birçok ihtiyaç sahibine yardım ulaşmasını sağladı. Aslında sürekli farklı bir tarafını gördüğümüz ünlü aktris İkizler burcunun değişkenliğini temsil ediyor. Güzelliği, feminenliği, çekiciliğinin yanı sıra iletişim kabiliyetiyle kendini dinletmeyi başarıyor. Jolie, altı çocuk büyüterek Hollywood’a aslına az rastlanan bir ebeveyn sorumluluğu üstlenmişti. Brad Pitt ile birlikte evlat edindiği üç çocuğunu biyolojik çocuklarından ayırmayarak onları tüm kalbiyle bağrına bastı.

Johnny Depp

Sinema sektörünün en karizmatik aktörleri arasında yer alıyor. Başyapıt niteliğinde çok sayıda filmde rol aldı ve kendini özellikle kadın hayranlarına çok sevdirdi. Gotik sinemanın ustalarından Tim Burton’un vazgeçilmez oyuncusu olarak ünlü yönetmenin çok sayıda filminde onu gördük. İkizler erkeğinin sempatikliğini ve çekiciliğini yansıtan Depp’in aynı zamanda müzisyen kimliği de var. “Hollywood Vampires” adlı rock grubuyla zaman zaman turnelere çıkıyor. Büyük şöhretine karşın özel yaşamında mütevazı ve kibar tavırlar sergiliyor.

Kenan İmirzalioğlu

Kariyerine ilk olarak üniversiteli genç bir manken olarak adım atmıştı. Sonrasında o dönemki birçok model gibi ufaktan oyunculuğa adım attı. Seneler içinde kendini geliştirerek Türk sinema-tv piyasasının en iyi aktörlerinden biri arasına girmeyi başarmıştı. Mesleğinde ilerledikten sonra proje seçiminde titiz davranmaya başlamıştı. İçine sinmeyen dizilerde çalışmıyor ve şöyle iki senede bir seyirci karşısına çıkıyor. Dizilerdeki aurası ve yakışıklılığıyla seyirciyi kendine hayran bırakmıştı. Özel yaşamında ağırbaşlı tavırları ile bilinen oyuncu, insan ilişkilerinde oldukça başarılı. Geniş bir çevresi ve sosyal olarak aktif olduğu mutlu bir hayatı var.

Kanye West

Amerikan müzik endüstrisinin ünlü şarkıcılarından Kanye West, parladığı ilk yıllarda hip hopçu kimliğiyle öne çıkmıştı. İkizler burcunun farklı kişiliğini her fırsatta gösteriyordu. Bir defasında müzik ödüllerinde sahneye çıkarak ödülleri trollediği bile olmuştu. Meslektaşı Taylor Swift ile yıldızı bir türlü barışmadı ve her fırsatta onunla polemiğe girdi. İlerleyen yıllarda şov yıldızı Kim Kardashian’la evlendikten sonra biraz duruldu ama karısına göre daha geri plana düştü. Ticarete de atılan West moda sektörüne yönelik tasarım yapmaya başladı. Sosyal medyanın ve popüler kimliklerinin gücüyle ürünlerini tanıtma fırsatı buluyor. Kardashian’la evliliğinden üç çocuğu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.