Sanal Aldatma Konusunda Sabıkalı Burçlar!

Aldatmanın da sanalı mı olurmuş deme! Devir iletişim devri. En büyük aşkların startı artık sanal dünyada veriliyor. Sosyal medyada beğendiğin biri mi var; hemen bir takip isteği yollanıyor, likeların ardı arkası kesilmiyor. Yeter ki hedefteki kişinin radarına girilebilsin! Biraz zaman geçiyor, bir bahaneyle DM atılıyor. Sohbetin koyulaşmasına yakın bir buluşma ayarlanıp yepyeni bir aşka yelken açılıyor. İşte bu kadar basit! Büyük tartışmalar da kıskançlıklar da ayrılıklar da mutlaka sosyal medyadan verilen mesajlarla cümle aleme duyuruluyor. Bir başka deyişle bir ilişkinin her aşaması sanal dünyada açık açık yaşanıyor. Sanal aldatmalar da söz konusu ilişkilerin kapsamında. Hatta psikoloji literatürüne bile girmiş durumda. Evli ya da bir ilişki içerisindeki kişinin internetten tanıştığı kişilerle kendini duygusal ya da cinsel açıdan tatmin etmesine verilen bu aldatma türü, gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Hatta çoklarına göre artık aldatmadan bile sayılmıyor! Peki hangi burçlar sanal aldatma konusunda diğerlerine fark atıyor?

Skor Peşindeki Koç

“Aman başımı sokacak bir yuvam olsun, evlenip çoluk çocuğa karışayım, huzurlu bir hayat süreyim…” Birçok burcun hayallerini duyar gibiyiz. Koçlar ise istisna! İşi olmaz öyle mutlu aile tabloları ya da sıkıcı hayatlarla. İçlerini kıpır kıpır edecek heyecan her daim var olmalı, yaşamlarından adrenalin eksik olmamalı. Evli ya da sevgilisi olsun fark etmez, sosyal medyadan gelen ateşli bir mesajı geri çevirmez. Hemen koyulur yazışmaya, görüntülü konuşmalara. Uzun süreli bir şey değil elbet, hevesini alır bırakır. Mühim olan skor hanesine yeni bir sayı daha yazmaktır.

Daldan Dala Konan İkizler     

İkizlerin kalbi adeta bir evren, tek aşk yeter mi? Çevrelerinde daima kendisine ilgi gösteren birileri olmalı. İşin tuhafı olur da! Arkadaş çevresinden biri ona açılır, yolda gördüğü birileriyle bakışır, sosyal medyadan bir ton insanla tanışır. Hayatında biri varken bile değişmez bu tavır. Heyecanlarını canlı tutacak kaçamaklar mutlaka yaşanır. Sanal dünya ise bu konuda altın madeni desek yeri. Dişine göre birini seçer, elinde telefon saatlerce yazışır da yazışır. Sohbetin ilerlemesi ve alevlenmesi ise sadece dakikalar alır. Yazılı alandaki üstün yetenekleriyle sanal alemin kazanovası bile olabilir.

Hiçbir Flört Fırsatını Tepmeyen Terazi

Teraziler, her gün yeni bir aşk yaşama potansiyeline sahip burçlardan. Biraz ilgi gösteren, kibar davranan ya da iltifat eden kimselerin kendisine aşık olduğunu bile düşünebilir. Kendisi de soğuk nevale değil, karşılık verir pür neşeyle. İlişkisi olsun olmasın, bu durum hep böyle. Ufak tefek flörtler onun neşeli hallerinin bir parçası en nihayetinde. Sosyal medyada da bundan eksik kalır mı? Sıcak bir ilişki için tek bir like yeter de artar bile. “Selam” yazan herkesle yeni maceralara yelken açma potansiyeli var. Yeterki el üstünde tutulduğunu hissetsin.

Duygularını Bastırmayı Gereksiz Bulan Akrep

Akreplerin aldatma konusunda adı çıkmış olsa da ikili ilişkilerinde ne kadar sadık kimseler olduklarını sadece yaşayanlar bilir. Tabii tek bir şartla; ilişkilerinde heyecan doruktaysa! Yoksa monotonlaşan hayatını hareketlendirmek için farklı yollar seçebilir. Sanal sohbetleri yatak odasına çevirmek gibi. Anonim bir hesap açıp karşısındaki kişiye fantezilerini tüm çıplaklığıyla sunabilir, sınırsız hayal gücüyle ile gecesini renklendirir.

Sanal Dünyanın Piri Kova

Günlük yaşamlarında telefonları ellerinden düşmeyen Kovalar, dark web denen dipsiz kuyuya bile hakim desek yeri. Nerede ne bulacağını herkesten iyi bilir. Zaman zaman yanlış yollara saptığı da olur tabii. Bir ilişkisi varken, sanal sohbet odalarında gizli arzularını tatmin etmesi gibi. Sanal partneriyle sınırlara meydan okurken en ufak bir bağlılık sözcüğü kullanmaması bunun açık bir nedeni. Bir diğeri ise standart bir ilişki içinde olduğu sırada bile hâlâ çekiciliğinden bir şey kaybetmediğini bilmek istemesi. Dijital dünyalarda geçen zamane aşkları, Kovaların bir numaralı ilgi alanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.