Burcuna En Uygun Sakız Falını Oku!

Sakız falı deyip geçmeyin! Kimisi popun kraliçesinin şarkı sözünden çıkar, kimisi duvağını takmış gelinin aşk hikayesinden! Sakızdan çıkan falını buruşturup atan da var aramızda çerçeveletip duvara asan da! Peki hangi fal hangi burçla yaşayacağınız ilişkinin habercisidir! Sakız çiğnemeye devam, muhakkak sizin de kapınızı çalacak bir burç ansızın bir akşam!

Koç

Tatlı sert biri varsa, bakışları da delip geçiyor, dikine dikine gidiyorsa, beklemeyi de hiç sevmeyen pek sabırsız biriyse, falında Koç çıkmış; eli kulağındadır, koş hazırlanmaya! Koç laf olsun diye falına girmez, kaldıramayacağı yükü çekmez! Hem de dakik diyorsa, aklına düştüğü anda başına gelmezse rahat edemez! Şimdi kapı çalar, fal deyip geçme!

Boğa

Hem dürüst hem güvenilir diyorsa falında şair, beyaz atlın Boğa’dan başkası değildir. Beyaz atlı dediysek dört nala geliyor, koşar adım ilerliyor sanma, bak ne diyor mani; bekleme ara hemen, seni bekliyor zaten! İşte Boğa’nın da huyudur, hemen harekete geçmez, falda çıkıp arayı bulmadan yaş tahtaya basmak istemez! Sen ben gönüllüyüm de, sonra dur Boğa’nın  ilanı aşkını dinle! Derin sevgi nasıl olurmuş, sözlerinin bitmesini bekle!

İkizler

Senin falına da sağı solu belirsiz, kendi -herkesin bildiğini sizden saklayacak değiliz- pek dengesiz ama dili tatlı, kendi şeytan tüylü bir İkizler çıkmış. Pratik zekasıyla herkesi kendine hayran bırakır, bilgi birikimi şaşırtır! Onun yanında sıkılmak mümkün olmaz, bilakis her an farklı bir eğlencenin doruklarını yaşatır. İşte gel giti de olmasa melek olur, bu kadar mükemmellik de türdaşı insanlara haksızlık olur diye, bir dengesizlik vermişler, onun da tadı bir ayrı olur! Heyecan isteyenin hayatında da tekdüzelik zor bulunur!

Yengeç

İstediğin evlilikse senden şanslısı yok! Aile kurmak konusunda Yengeç’in eline su dökme cüretini gösteren de bu dünyada yok! Eli lezzetli, masası bereketli, merhameti sonsuz, şefkati onsuz düşünme! Yengeç tarafından henüz sevilmediysen, yaşayacağınız aşkı hayal edip beklentini de hiç düşürme! Sana şimdiden sevgisi bol, keyfi engin ilişkinde mutluluklar. Falsız kalma sen yine de!

Aslan

Elinde sokak lambası taşıyan, kafasına elektrik fenerlerinden taç örüp yapıştıran, evden çıkmadan önce kendini yaldız suyuna batıran bir Zodyak’lı değilse falındaki şahane, Aslan’dan başkası olamaz! Manide ışıltı varsa, Aslan’ın teşrifinden de sual olunmaz! Eli açık, gönlü sıcacık Aslan’ın huyu da pek güzeldir. Sakız falından Aslan çıkardığına göre, sen de pek şanslısın. Bahtınız yaldızlı, yolunuz ışıklı olacak diyen fal saklanır, çerçeveletilip evin en nadide köşesine asılır!

Başak

Harika bir Başak çıkmış falında! Planlarını yapmış, evliliğe hazırlanmış, emin adımlarla sana doğru geliyor belli ki. Her akşam düşünüp iyice taşınmış, eksiklerini giderip kıvamını bir güzel tutturmuş. Alkolü yok, sigarası yok, temizliği, titizliği çok! Bu devirde evine böyle bağlı, kişisel bakımı konusunda bir hayli hassas kimseler bulmak da zor! Şansına mükemmel çıkmış, sakın ha fal deyip geçme, dualarını eksik etme!

Terazi

Kendi güzel, kaderi güzel bir Terazi geliyor şansına! En güzel parfümünü sık, hamam sefalarına soyun, en şık ve zarif kıyafetlerinden birkaç kombin yap, oturuşuna kalkışına bir süre dikkat et ve Pacino benzerinin dikkatini çek! E falında yazmış, teşrif eder bir kaç vakte kadar! Sende dans ayakkabılarını çantandan ayırma, saçlarını savurup, sıcacık tebessümünü takınmayı unutma! Böylesi kırk yılda bir uğrar sonuçta!

Akrep

Akrep’in sessizliğine akıl sır ermez, asırlarca kimselere bir şey demese çatlayıp ölmez! Sen de bilgisayar başında iç geçirip içinden düşünüp derininden sevip gözden kaçma, o kadarcık deşifre olmaktan da zarar gelmez ama! Bir göz görse aklına kazınacak, merakının kabuğunu yolacaksın ne de olsa! Koy bir fotoğraf çekil kenara, sonra arala kapını gelmesini bekle! Sen yine gönülsüz görün, istersen saklar! O seni arar bulur nasıl olsa!

Yay

Yay yine rüzgarı almış ardına, bodrum semalarında bakmış havasına! Takımı pek kıymetlidir, fanatikliği de herkese karşı çıkacak kadar dişlidir! Beşiktaş taraftarı da futbolun ötesinde bir ayrı sevilir. Elini taşın altına koyar, kederini paylaşıp derdini dinler mi bilemeyiz ama halden anlar! Eş olup eve çakılmaz, arkadaşın olup seninle maceralara koşmadan durmaz! Yay sevgili tek başına her şeydir, heyecanı bol olur! Bize soracak olursan fal deyip geçme, gözünü de gönlünü de dört aç! Böyle fırsat ya bir kere gelir ya da hiç!

Oğlak

Ne demiş ünlü had bildirir Seda Sayan, kel erkek, zeki erkektir. Müstakbel sevgilinin saçsızlığı da sağlıksızlıktan, geçkin yaşından değil, kafasının çok çalışmasındadır. İşiyle gücüyle biraz fazla alakalı ama pek yakışıklı pek de naif! Bu devirde nereden bulunur, hem göze güzel görünen, hem kesene bereket getiren hem de başarılarıyla koltuklarını kabartıp kendi yanında sevgilisini de onore eden sevgili! Başına talih kuşu konmuş, Oğlak kaderine takılmış yola koyulmuş, haberin olsun!

Kova

“Arkadaşça yaklaşsam kaçar mı, beni garip bulup sırtını döner, görünce kendini saklar mı” diye düşünme! Sevgilim oluverirse ne yaparım diye de çekinme! Ne var adı sevgiliyse, seni yiyecek değil ya, gönlünün biri için çarpmasını bekliyorduk ne de olsa! Sonunda ne olursa olsun, her sevgili kısıtlamaz, özgürlüğüne göz dikip canını sıkmaz! Hemen kötüyü düşünme! İlk iş de bir “merhaba” de!

Balık

Balık beni anlamıyorsunuz sitemleri içinde anlatır kendini! Ne olduğunu anlamadan kuşların cıvıltısıyla sohbete koyulur, cırcır böceklerin hatırını sormaya başlarsın. Bakışında büyü, sözünde tılsım, sesinde melodi saklıdır! Derinden yürütür gemilerini! Ne olduğunu anlamadan çime basamaz, otu yolamaz, karıncayı incitemez olursun. Ondaki merhamet bulaşıcıdır, Balık’ın aşk dolu dokunuşuyla bir de bakmışsın ki üst insan olmuşsun! Hadi yine iyisin, falın Balık’ı anlatmış, aşkın yola koyulmuş!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.