Sadece Yükselen Burcu Yengeç Olanların Anlayabileceği 5 Durum!

Anaçların anacı, ilgililerin ilgilisi, merhametlilerin merhametlisi, evine düşkün, elinden her iş gelen, dünyaya doğuştan anne olarak gelmiş siz sevgili yükselen Yengeç burcu insanları! Siz sadece çevrenize değil, tüm dünyaya güzellikler saçıyorsunuz. Elinizin değdiği herkesi ve her şeyi besleyip büyütmeyi kendinize dert edinmeniz, nerede ihtiyacı olan birini görseniz yardımına koşmanız, kimseyi yarı yolda bırakmıyor olmanız ve aynı muameleyi görmemenize rağmen tüketmediğiniz hoşgörünüzle günümüz dünyasının en ihtiyaç duyduğu şey sizsiniz! Her olaya karşı duyarlı oluşunuz, duygularınızla hareket ediyor oluşunuz, bitmek tükenmek bilmeyen sabrınız, güçlü bir empati yeteneğine sahip oluşunuz ve onsuz hareket etmeyişiniz ile vicdan pusulası hala doğru yönü gösteren sayılı insanlardansınız. Şefkatiniz ve iyimserliğinizle dağıttığınız şifa, etrafınızdaki insanları değiştirdikçe, etrafınızdaki insanlar da dünyayı dönüştürüyorlar. İnsanlık sizin hakkınızı nasıl ödeyecek bilinmez! Sosyal çevrenizde yarattığınız bu çemberin, daha çok insanı alarak büyümesini, genişlemesini ve tüm dünyayı içine katmasını diliyoruz. Sizi en iyi sizin gibi olanlar anlar diyerek gelin, sadece yükselen yengeç burcu insanlarının anlayabileceği 5 durumu artık herkesin anlamasına açık hale getirelim.

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

– Çok Güçlü Şekilde Empati Kurabilme

Çok Güçlü Şekilde Empati Kurabilme

Bir yükselen Yengeç burcu insanının en önemli ve en güçlü özelliği yüksek empati yeteneğine sahip olmasıdır. Duygusal oluşuyla etraflarındaki insanlara çok çabuk ve çok derinden bağlanan yükselen Yengeç burcu insanı, bağlandığı bu insanlarla çok güçlü şekilde empati kurmaya başlar. Onların derdiyle dertlenir, sevinciyle sevinir, kızgınlığıyla sinirlenir, şaşkınlığıyla şaşırır. Onların yaşadığı duyguların tümüne, tüm içtenlikleriyle ortak olur, gerçek bir dost olur. Ona anlatılan şeyleri sadece dinlemekle kalmaz, aynı zamanda kendi içerisinde özümser ve o olayı yaşar. Anlatılan üzücü bir hikâye ise her duyduğunu kendi derdi gibi dert edinir, mutlu bir hikâyeyse kendi başına gelmiş gibi sevinir; sinirlerin bozulduğu bir hikâyeyse, hikâyenin düşmanına düşman olacak kadar kurulur ve sinirlenir. Ne anlatırsanız anlatın, kendisi yaşıyormuş gibi dinler, içerler, kendi derdiymiş gibi içselleştirir, düşünür, akıl verir, yol gösterir. Bunu da her zaman ve kesinlikle hiçbir karşılık beklemeden yapar.

– Fedakârlıkta Sınır Tanımama

Fedakârlıkta Sınır Tanımama

Bir yükselen Yengeç burcu insanının bir diğer en önemli özelliği inanılmaz derecede fedakâr olmasıdır. Sevdikleri söz konusu olduğunda asla kendi değerini bilmeyen, kendi önceliklerini gözetmeyen yükselen Yengeç burcu insanları, ön plana her daim sevdiklerini koymalarıyla meşhurdurlar. Kendi istekleri, kendi arzuları bir yana kendi ihtiyaçlarını bile geri plana atmaktan bir an bile çekinmeyen yükselen Yengeçler, yardıma ihtiyacı olan birini gördüklerinde onları hemen öncelikleri haline getirebilirler. Yardımseverlikte de sınır tanımayan yükselen Yengeç burcu insanları, ellerinin değdiği herkesi kurtarma ve koruma motivasyonu ile hareket ederler. Bir yeriniz mi ağrıyor? Kendisini yataktan kalkamayacak kadar hasta bile olsa, kalkıp size bildiği tüm bitki çaylarını yapmaktan çekinmez ya da sokak sokak dolaşıp sizin için nöbetçi eczaneden ilaç bulmayı her şeyin önüne koyar. Bu da mı olmadı? Sizin alır ve hastaneye götürür, başınız da bekler. Kendisi için bunların hiçbirini yapmaz ya da sizden onun için bir şey yapmanızı asla istemez ama bir şeye ihtiyacınız olursa diye sizin için her zaman oradadır!

– Arkadaşlarına Annelik Yapma

Arkadaşlarına Annelik Yapma

Bir yükselen Yengeç insanı, hayata ebeveyn olarak, çoğunlukla da kadın-erkek fark etmeksizin anne olarak gelir. İnsanlarla kolayca bağ kurabilmesi, onları sahiplenmesi, onlar için hayatı kolaylaştırmaya çalışmasına neden olur. Etrafınızda yükselen Yengeç burcu bir arkadaşınız varsa, soğuk havalarda “önünü kapa hasta olursun”, “içeride montunu çıkar yoksa dışarıda üşürsün” sıcak havalarda “öğlen dışarı çıkma, akşam gidersin”, “gözlüğünü şapkanı unutma, başına güneş geçirirsin” gibi komutları sıkça duyarsınız. Karnınız açsa, yanlarında mutlaka atıştıracak bir şey vardır, sormanız hatta ima etmeniz dahi yeter. Çantasında suyu, atıştıracak çerezi, krakeri asla eksik olmaz. Düğmeniz mi koptu? Hemen gösterin, çantalarından çıkaracakları iğne iplikle, bir anne becerikliliği ile siz fark etmeden dikmeye başlayacaklardır bile. Açlığınızla, tokluğunuzla, sıcaklığınızla, soğukluğunuzla, derdinizle, tasanızla anneniz gibi davrandıklarına defalarca şahit olabilirsiniz. Ve bunu da yine tıpkı anneniz gibi hiçbir karşılık beklemeden yaparlar.

– Evine, Yuvasına, Ailesine Düşkün Olma

Evine, Yuvasına, Ailesine Düşkün Olma

Yükselen Yengeç burcu diyince, özelliklerine az da olsa aşina olanlar için ailelerine düşkün olmaları başlığı çok da sürpriz değildir aslında. Yükselen Yengeç bursu insanlarının en önemli kırmızı çizgisi, tüm güçleriyle korumaya and içtikleri en önemli noktaları, kendi çemberleridir. Bu çemberlere ailelerini, arkadaşlarını, sevdiklerini, yuvalarını konumlandırırlar. Bu alan tehdit edilirse, tehdit edenin vay haline! Koruyan kollayan bir yapıya sahip olan yükselen Yengeç burcu insanları, kendi çemberlerindeki her şey ve herkes güvende olana kadar, herkesin iyi olduğundan emin olana kadar savaşmayı bırakmazlar. Aynı zamanda geleneksel şekilde ailelerine düşkün olmaktan da vazgeçmezler. Aile kahvaltıları, bayram organizasyonları, yılbaşı etkinlikleri akşam yemekleri derken gelenekselin içinden kendi rutinlerini yaratmayı başarmışlardır bile. Pek çokları çekirdek ailesinin dışındakileri bile tanımazken, yükselen Yengeç burcu insanlarının ikinci dereceden kuzenlerini bile tanıyor olmaları tesadüf değildir.

– Ev İçerisindeki Her Şeyi Kolaylıkla İdare Edebilme

Ev İçerisindeki Her Şeyi Kolaylıkla İdare Edebilme

Yükselen Yengeç burcu insanları, bir anne eliyle doğdukları için ev içerisinde çok doğal şekilde beceriklidirler. Domestiktirler ve ellerinden her iş gelir. Tutumlu yapılarıyla, ev ekonomisi için düzenledikleri harcama planlarıyla her şeyi kontrol altında tutabilirler. Tadı damağınızda kalan, unutamadığınız yemekler varsa, bunlar bir yükselen Yengeç burcu insanının elinden çıkmış olmalıdır. Büyük akşam yemekleri, yemekli partiler, arkadaşlarla oturulan yemek sofraları her zaman bir yükselen Yengeç burcu insanının fikridir. Bu fikirlerle hem yine herkesi kanatlarının altına almış olur, hem de evdeki hünerlerinden ve lezzetli yemeklerinden herkes nasiplenmiş olur.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.