Sadece Terazi Burcu Kadınının Giyeceği 5 Absürt Parça

Gelmiş geçmiş en şık ve zarif bir burç Terazi burcu. Kendisi çekici, estetik bakış açısını stiline yansıtan zevkli bir kadın. Dolabı ile de bunu her daim vurgulayan bir burç. Öyle ki diğer burçlar çoğu zaman Terazi kadınını, dış görünüşünü fazla önemseyen bir kişiliği olduğu için yargılıyorlar. Fakat taktir etmekten de geri durmuyorlar. Çünkü giyinmeyi iyi bilen bir burç Teraziler. Fakat iş absürtlüğe geldiğinde de dengeli ve şık bir biçimde farklılaşmayı da biliyor. Bu başarıyı nasıl sağlıyor bilemiyoruz. Çünkü dış görünüşüne önem verdiği kadar başka insanların düşüncesini de kafasına takıyor. Bu noktada sanıyoruz ki onu zarafeti kurtarıyor. Stili ile dikkat çeken diğer bir burç olan Boğa burcu kadını da Terazi burcu gibi daha giyilebilir absürt parçalar peşinde, Kova ve İkizler burçları gibi deli deli giyinmiyorlar. İnanmıyoruz Boğa burcu kadınları da mı giyilebilir absürt parçalar seçiyor, diyenler sadece Boğa burcu kadının giyeceği 5 absürt parçayı görmek için burayı tıklayabilir! Yok ben gerçekten Terazi burcu kadını nasıl bir çılgınlık yapacak meraktayım, diyenler ise okumaya devam etmeli.

Öncelikle her daim şık olabilmek absürt giyimden uzak durmak anlamına gelmiyor bunu bir açıklamak isteriz. Terazi burcu kadınının pek sevdiği sanat ile moda ilişkisinde absürtlük fazlasıyla yer alıyor mesela. Fütürist moda akımı buna güzel bir örnektir. 3 boyutlu tasarımlarda iyi bir tasarımcının elinden çıkmışsa ve yeterince gerçekçi olduysa da absürtlük sınırlarını zorlayabilir. Yani dememiz o ki Terazi kadınları için stil denince absürtlük diye bir şey yok. Çılgın bir tarzı da layığı ile taşıyabilirler. Biz ne kadar abartılı gördüğümüz bir tasarıma bu parça da giyilir mi desek de onlarda zevkli bulabilmemiz işten bile değil. İnanmıyorsan okumaya devam etmelisin. Şimdi hazırsan Terazi kadınının giyeceği 5 absürt parçayı anlatmaya başlıyoruz.

Sanatı Üzerinde Taşımak Nedir?

Estetik anlayışı gelişmiş, tam bir sanat aşığı Terazi burcu kadını için sanat eserleri ve sergiler hayatına ışık tutan özel zevklerinden biridir. Öyle ki bir tablodan ilham alıp evini bile değiştirecek kadar etkilenebilir sanatın bu dalıyla. Hatta çoğu zaman baskı tekniği ile sevdiği ressamların eserlerini özel olarak elbise, tişört ya da pantolon baskısı yaptırmasıyla da meşhurdur. İşte tam da bu anlattığımıza örnek olan Viktor & Rolf 2015 Couture kış sezonuna ait çerçeve görünümündeki asimetrik eteği başka hiçbir burç giymeye cesaret edemez. Yanından geçsek bacaklarımızı çizecek gibi sert materyallerden tasarlanmış gibi duran ve sanki duvardan indirip, parçalayarak üzerine geçirilmiş gibi giyilmiş izlenimi veren bu etek bize göre Terazi burcu kadınının absürt seviyesindeki en yüksek mertebe! Söyleyecek söz, giyecek yer bulamayız…

Yamalı Trençkot

Trençkot her burcun vazgeçilmezi ama Başak burcu ve Terazi burcu kadınları daha bir özenli trençkot konusunda. Hatta o kadar seviyorlar ki her sezon yeni renk ve desende ve hatta farklı tasarımlarda birkaç tane daha dolaplarına eklemeden edemiyorlar. İşte böyle anlardan bazılarında da absürt seçimler yapmış oluyorlar. Başak burcu kadının absürt seçiminde de farklı bir trençkot tasarımı vardı. Merak edenler Başak burcu kadınının giyeceği 5 absürt parça içeriğinde bahsettiğimiz trençkotu bulabilir. Terazi burcu kadınının absürt trençkotu ise Sacaie İlkbahar Yaz 2018 Ready to Wear koleksiyonuna ait yamalı bir parça. Hatta kareli üzerine kareli desen ya da artan kumaşları değerlendirip bir tasarım yapılmış da diyebiliriz. Normal şartlarda sadece Kova burcu kadını bu trençkot için para harcar çünkü desen karmaşasını seviyor. Tabii onun için normal olan bu seçim Terazi burcu kadını için oldukça sıra dışı oluyor. Neyse ki dolabında bir sürü trençkot var da bunu da bir gün giymesi kimsenin gözüne batmıyor.

Devasa Kemer Sevgisi

Terazi burcu kadınının şıklığı aksesuar sevgisinden de ileri gelir. En fazla kullandığı aksesuar ise elbiselerine, eteklerine, ceketlerine ve hatta paltolarına bile taktıkları bel kemerleridir. Her boy bel kemeri vardır. İnce, orta kalınlıkta ve kalın kemerleri vardır. Fakat iş absürtlüğe gelince Terazi burcu kadını için Jean Paul Gaultier’in 2019 Sonbahar Kış Ready to Wear koleksiyonuna ait neredeyse üst bedenin tamamını kaplayan devasalıkta kemerini önermek isteriz. eminiz ki bu kemeri dolabına eklemekten gurur duyarsın. Ona uygun pantolon ve bluz da zaten ancak senin dolabında bulunur. Kısaca devasa kemer sevgisini senden daha fazla sevecek bir burç düşünemiyoruz.

İşçisin Sen İşçi Kal

Stella McCartney ve Tibi podyumlarında rastladığımız işçi tulumlarının moda olması bizi şaşkına uğrattığı kadar eminiz ki işçileri de şaşırtmıştır. Zira onların burunlarını kıvırıp giymek daha istemedikleri iş kıyafetleri birden arzu nesnesi oldu. Kimin için mi? Elbette tulum aşığı Terazi burcu kadını için. Kim ne derse desin, nasıl giyerse veya neyle kombine ederse etsin bu işçi tulumları rüküş. Moda uğruna her şey mubah değil bize göre. Öncelikle giyen kişinin en iki beden büyütmekle kalmıyor bir de kaba bir stile bürünmesini sağlıyor. Topuklu ayakkabının bile zarafet katamadığı genellikle asker yeşili olan tulumları Terazi burcuna absürtlük önerisinde sunacağız. Eh, hayatında bir kere rüküş olma hakkını Terazi kadını bu işçi tulumlarını giyerek gösterebilir, sen ne dersin?

Paltoya Farklı Bir Bakış Açısı

3 boyutlu tablolara ve tasarımlara aşık olan Terazi burcu kadını estetik duygusunu tüm hayatına yansıtmış bir kadın. Onun bir tasarımı beğenmesi için estetik olmasının yanında zarif, şık ve zevkli olması da gerekir. Stilinde ise bu unsurların yanında çekici olan tasarımlara da yer verir. Bu özellikleri barından her parçaya da sadece göz dikmekle kalmaz hemen dolabına eklemek için de fırsat kollar. İşte bu özelliklerinden dolayı Terazi kadını için Maison Margiela 2017 İlkbahar Couture koleksiyonuna ait beyaz paltoyu öneriyoruz. Paltonun üzerinde tüllerden tasarlanmış 3 boyutlu bir kadın portresi bulunuyor. Öyle güzel tasarlanmış ki uzaktan bakınca tüller dumanmış gibi görünüyor. Böyle bir tasarım ile kendini ne kadar rahat hisseder bilemiyoruz ama bu enfes paltoyu sadece Terazi burcu kadınının giyeceğini biliyoruz. Bu kadarı bile fazla geldi bana diyorsan bir de İkizler burcu kadınının 5 absürt parçasını görmelisin. Merak ediyorsan hemen tıkla!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.