Sadece Kova Burcu Kadının Giyeceği 5 Absürt Parça

Moda denince akla sadece giyilebilir kıyafetler gelmiyor. Bunun bir de giyilemez versiyonu var ki bu da çoğu zaman tasarımcının ne kadar yaratıcı olduğunu, deli tarafını, renkleri ve desenleri kullanarak neler yapacağının ispatı oluyor. Peki, kim giyer böyle tasarımları ya da giyen var mıdır? Evet, doğru bildin Lady Gaga her zaman giyer. Özellikle etten elbise giydiğinden beri kimse onu kıyafetiyle yargılamaya kalmadı çünkü o başlangıç olmasına rağmen aslında son noktaydı. Birde Bjork yıllar önce Oscar töreninde üzerine kuğudan bir elbise giymişti. Hatta kuğuyu üzerinde taşıyor demek daha doğru olur. Belki bu elbiseyi sahne şovunda giyse bu kadar dikkat çekmeyecekti fakat kırmızı halıda giyince iş değişir

Modanın absürt kıyafetlerinden konuyu açma sebebimiz aslında burçların absürtlük konusunda ne kadar ileri gideceğini açıklamak. Her ne kadar 12 burç arasında romantik, şık, stil sahibi, zevkli olanlar varsa da biz her burcun giyebileceği ilginç kıyafetler olabileceğini biliyoruz. Her zaman en şık stilleri tavsiye edece değiliz ya? Biraz da burçların moda konusunda ne kadar ileri gideceklerini gör istedik.

İlk olarak elbette burçların en açık fikirlisi, sıra dışı, yenilikçi ve özgür ruhlu olmasıyla tanıdığımız Kova burcu ile başlayacağız. Her daim bildiği okuyan Kova burcu kadınları sayacağımız 5 parçayı da gözü kapalı giyer.  Çünkü onun egosu yok ve kimsenin stiline özgü yorumlarını kafaya takmaz. Şimdi hazırsan sadece kova burcu kadınının giyeceği 5 parça ile seni baş başa bırakıyoruz.

Balmain Ceket

Ceket ve kalıpların efendisi Balmain ceket aslında ilk bakışta ne var bunda bende giyerim diyebileceğin bir ceket. Fakat seni biraz daha yakından bakmaya davet ediyoruz ki o zaman omuzlarındaki extra vatkaları görebileceksin. Bu vatkalarla birine omuz attığını düşünürsen omzu çıkar. Çünkü göründüğü kadar yumuşak değildir. Şaka bir yana bu herkesin giyebileceği bir ceket değildir çünkü kısa boylu biri giydiğinde omuz ve vücut orantısını daha da kısaltır, böylece boyu daha kısa durur. Geniş omuzlu biri giyerse de Amerikan futbolu oyuncusu kıvamına erişir.

Hafızanı zorlarsan Aşk-ı Memnu dizisinde Bihter’in bu ceketi giydiğini hatırlarsın. Beren Saat kısa boylu bir oyuncu olduğu için fiziği kusursuz olmasına rağmen ona bile yakışmamıştı. Peki, madem sadece modellere, zayıf ve uzun boylulara yakışıyor Kova burcu nasıl giyecek, sorusu aklına geliyorsa hemen unut bu düşünceyi. Çünkü Kova burcu kadını giyer ve ardına bakmaz. O eğer böyle bir ceket alırsa emin ol giyerken de hakkını verir.

Alexander McQueen Tasarımı Ayakkabı

Ona ayakkabı demek hakaret sayılır. O bir sanat! İlkbahar Yaz 2010 yılı koleksiyonuna ait olan bu tasarım Alexander McQueen’in intihar etmeden önce yarattığı en sıra dışı koleksiyonlardan biriydi. Zaten bir koleksiyon daha yaparak hayata veda etmişti. Peki, uzaylı kıyafetlerini andıran bu giymesini düşünmüyoruz bakması bile zor olan ayakkabıyı gerçekten defile dışında giyen var mıdır diye düşünüyor musun? Fazla düşünme ve tahmin et bakalım kim giymiş olabilir. Elbette Lady Gaga. Üstelik hem “Bad Romance” klibinde hem de gerçek hayatta. Kova kadını bunu asla giymez sanıyorsun değil mi? Aslında bize göre de şov hayatı dışında kimse giyemez ama olurda bir burç giyseydi o kesinlikle Kova burcu kadını olurdu. Üstelik herhangi bir topuklu ayakkabı giyiyormuş gibi de rahat yürüyeceğine eminiz.

John Galliano by Christian Dior

Dahilik ve delilik arasında ince bir çizgi vardır derler. Çoğu tasarımcı için de bu geçerlidir fakat John Galliano için o ince çizgi hiç var olmadı. O deliliği ve dahiliği öyle güzel dengeledi ki bunu yarattığı tüm tasarımlarına yerleştirdi. Onun Christian Dior için tasarladığı Haute Couture tasarımlarının birçoğu zaten sıra dışı ve efsaneviydi. Hatta eğer kırmızı halıda fark yaratmak istemediğin sürece ya da Met Gala’sına gitmediğin sürece giymeye cesaret edemezsin. Tabii birde Kova burcu değilsen. Birçok kişi bu tasarımı Rönesans zamanı saraylarında soytarı kıyafetlerine benzetebilir. Fakat Kova burcu kadını bu kıyafetin ceketinde New Look çizgilerini, renklerin dengesini ve yakasının muhteşemliğini görür. Takım halinde giyeceğini iddia etmiyoruz ama ceketi layığı ile giyeceğini biliyoruz.

Vivienne Westwood Tasarımı Ayakkabı

Bütün dahiler Britanya’dan mı çıkıyor bilemiyoruz ama McQueen gibi Vivienne Westwood’da sıra dışı, orijinal ve yaptığı her tasarımın tartışıldığı ama aynı zamanda da saygı duyulduğu bir tasarımcı. Özellikle 90’ların grunge akımının da öncüsü olur kendisi. Biz Westwood tasarımlarının hepsini de Kova burcu kadının giyebileceğini biliyoruz. Fakat giyebileceği en absürt tasarımının ünlü tasarımcının en bilinen ve ikonik ayakkabısı olduğunu iddia ediyoruz. Mor bağcıklı ve devasa platformlu bu ayakkabıyı 1993 yılında defilede ünlü model Naomi Campell giymişti ve gelmiş geçmiş en tatlı podyum düşüşüne şahit etmişti tüm dünyayı. Bize göre Kova kadını düşmeden bile yürüyebilir…

Iris Aphel Tarzı

Kısacık beyaz saçları, kocaman çerçeveli gözlükleri ve devasa aksesuarları ile dikkat çeken bir stil ikonu İris Aphel. 2015 yılında gözlerini yumana kadar da hep rengarenk kıyafetleri, kocaman gözlükleri, abartılı takıları ve çantaları ile anıldı. Hatta tüm servetini aksesuara yatırdığını bile söyler kendisi. İlk bakışta insanı kör edecek kadar renkli giyinen Iris aslında ona göre bir stil ikonu değil. Üstelik trendleri ve modayı da takip etmediğini belirtiyor. O sadece giyinmeyi seviyor. Evet, tıpkı Kova burcu kadını gibi değil mi? Kendine yakıştırdığını giyiyordu Iris ve yıllar içinde de hep bunu yaptı. Ülkemizde bu kadar ilginç giyinen tek bir kadın vardı oda Aysel Gürel’di ve bil bakalım onun burcu ne? Bingo o da sıra dışı bir Kova kadını…

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.