Sadece Kendi Hakkını Değil, Başkasının Hakkını da Savunan Burçlar!

Haksızlığın karşısında olmak deyimi sana uzaklardan bir tınıymış gibi mi geliyor? Gelmesin! Çünkü aramızda hala hem kendisi için hem de başkası için direnebilen güzel insanlar var. Geç kalmadın! Sen de aralarına katılabilirsin. Haksızlığa karşı, haklının yanında olabilen çok güzel insanlar da var! Günümüzde kendimiz için bile ayakta durmak gittikçe zorlaşırken, bir başkasının arkasında durabilmek çok ciddi cesaret ve manevi değerler istiyor. Ama bunu yapabilenler var! Yanımızdalar! Her gün her yerde karşımıza çıkabiliyorlar. Otobüsteler, duraktalar, açma aldığımız fırındalar, yürüdüğümüz yoldalar ve en önemlisi arkamızdalar. Peki, kim bunlar?

Yengeç Burcu

Korumacı Yengeç burcu insanı, sevdiği birinin canının acıtılmasına asla izin vermez. Kendi başına gelse ayağa kalkmayacağı kadar ayağa kalkar. Yengeç burcu gelişen olaylarda zaman zaman kendisini ortaya atsa ya da kendisiyle ilgili konularda fedakârlık etse bile sevdiği birinin onun için zarar görmesine gönlü razı gelmez. Kendisi için bile bir başkasından bunu kabul etmeyen Yengeç burcu, elbette bir başkasının faydalanmasına izin vermeyecektir!

Aslan Burcu

Etkileyici Aslan burcunun kendisini başkalarına dinletmek için hiçbir ekstra özelliğe ya da dışarıdan gelecek bir yardıma ihtiyacı yoktur. Ormanların kralı aslanın doğruyu söylemekle, kendisinin olanı korumakla falan hiçbir zaman problemi olamaz. Çünkü kimse onun olanı alamaz ya da ondan faydalanmaya çalışamaz. Ama bu başkalarına yardım etmeyeceği anlamına gelmez. Hakkı yenilenlere karşı her zaman kibar davranır ve onların olanı geri almalarına yardım eder. O, bu işler için biçilmiş kaftandır!

Terazi Burcu

Zodyak’ın adil çocuğu Terazi burcunu da unutmamak gerek! Adaletin burcu Terazi, onun işlemesi için elinden geleni yapar. İnandığı şeyler için ayaklanır, inandığı kişiler için elinden geleni yapar. Düşmüş birini gördüğünde başını çevirmez. Kimsenin kimseyi ezmesine müsaade etmez. Güçlülerin güçsüzlerden faydalanmasına, zenginin fakiri sömürmesine kesinlikle tahammülü yoktur.

Kova Burcu

Özellikle toplumsal konularda duyarlı olmasıyla bilinen Kova burcu, dezavantajlı kesimlerin hakkının savunulması için elinden geleni yapar. Onun özgür ruhu, kimsenin boyunduruğunun altına girmeyi kolay kolay kabul etmez. Bu noktada ilkeli davranır ve eşitliğin sağlanması için uğraşır. Açık sözlülüğü sayesinde lafı evelemeden gevelemeden derdi neyse anlatır. İnatçılığı da devreye girerse, istediğini almadan konuyu kapatmaz!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir