Sadece Boğa Burcu Kadınının Giyeceği 5 Absürt Parça  

Absürt modanın 4. burcu, sakin ve dinginliğin temsilcisi Boğa kadınları. Bu kadar sakin ve dingin bir burç ne kadar absürt olabilir bilemiyoruz ama öneriler yapmak bizim boynumuzun borcu. Zira tüm burçlar absürtlük seviyesine çıkacak. Terazi ve Başak kadınlarına sıra geldiğinde neler ile karşılaşacağımızı merak ediyor olsak da aslında Boğa burcu kadınlarının da onlar farkı yok. Boğa kadınları da zevkli, çoğu zaman zarif kıyafetlerden hoşlanıyor ve tarzını zarif şıklık üzerine yönlendiriyor. Hatta onun renk seçimi bile sakinliğinin tonlarında. Peki, nasıl olacak bu iş, diye düşünüyorsan hemen açıklayalım. Boğa burcu kadını absürtlüğünü bile sakin ve uysal bir şekilde yaşayacak. Stilinin önemli parçalarını abartacak sadece. Fakat Boğa burcu kadınlarının absürtlüğü asla Balık burcu kadınınki kadar iddialı değil ama yine de değişime kapalı Boğa burcu kadınları için büyük bir adım. Eğer karşılaştırma yapmak istersen sadece Balık burcu kadınının giyeceği 5 absürt parça için burayı tıklayabilirsin.

Yalnız şunu açıkça belirtmek isteriz Boğa kadını; her ne kadar senin için seçtiğimiz absürt parçalar diğer burçlara göre daha kolay giyilebilir parçalar olsa da sen sen ol sevgilin ile buluşmaya bu şekilde gitme. Gerçi senin sağduyulu ve temkinli tarafın bu hareketi otomatik olarak engeller ama yine de belirtmek isteriz. Çünkü sen de insansın ve bazen keyfine düşkün olabiliyorsun. Bu özelliğin ise çoğu zaman yanlış kararlar vermeni sağlıyor. Bu da o zamanlardan olmasın diye uyarımızı yapmak isteriz. Seçim senin. Giyeceğim diye inat edip ne yaptım ben diye hayıflanma sonra. İstiyorsan giy ama özel bir buluşmada giyme sadece diyerek hazırsan senin için moda dünyasından seçtiğimiz 5 absürt parçayı anlatmaya başlıyoruz.

Toprak Tonları Uğruna Her Şey Mubah

Sakin yapını toprağa olan sevginden alıyorsun. Hatta dingin bir insan olman bile buna bağlı. Senin bulunduğun ortam hiçbir zaman gerginleşmiyor ve gereksiz kavgalara sahip olmuyor. Çok sinirlendiğin zamanlar dışında toprak gibi uysalsın. Sana tırmık ya da kürekle bile gelseler çiçek çıkarıyorsun. Tıpkı toprak gibi. Dolabına da en çok toprak renklerini katmayı seviyorsun. Hatta makyaj renklerinde toprak ve yeşilden başka renk yok neredeyse. Fakat şimdi dürüst olmanın zamanı geldi. Biraz fazla abartmıyor musun? Sırf bu renklere aşıksın diye Dolce & Gabbana İlkbahar Yaz 2019 Ready to Wear koleksiyonundan her katı başka bir desen ve renkte olan kat kat eteklerden oluşan elbise dolaba eklenir mi? Boğa burcu kadınıysan eklenir değil mi? Biz de öyle düşündük ama sen yine de bir kere daha düşün. Lüksü sevdiğini biliyoruz ama maliyet bilinci de olan bir Boğa kadını böyle bir elbise için para harcamamalı.

Şapka Sınır Tanımayan Boğa Kadını

Jacquemus İlkbahar Yaz 2018 Ready to Wear koleksiyonunda öyle bir şapka çıkardı ki görenler şemsiyeyi kafasına geçirmiş model diye aralarında şakalaştı. Bu şapka elbette başta Vogue dergisi olmak üzere birçok moda yayınının sayfalarında yer aldı. Bunda şaşıracağımız hiçbir şey yok. Şaşırdığımız nokta böyle bir şapkayı alıp takanların olması. Hayır yolda yürürken kendi sırtını bile göremeyeceğin kadar devasa bir şapka ile ne kadar rahat yürüyebilirsin tartışılır. Biz ünlü tasarımcının bu şapkasını sadece Boğa burcu kadınlarının aldığını iddia ediyoruz. Böylece sahile inerken şemsiye taşımak zorunda kalmazlar. Aynı tasarımcının dev şapkası gibi mini minnacık bir çanta tasarımı da var. Onu da vakti geldiğinde Başak burcu kadınına önereceğiz.

Vazgeçilmez Yeşil

Sanata yatkın Boğa burcu kadını kıyafetlerinin de sanat eseri gibi gösterişli ve kusursuz olmasını ister. Hatta couture koleksiyonlarının görsellerine bakarken çoğu zaman kendilerinden geçerler. Çünkü o tasarımların ve işçiliğin nasıl yapıldığını ne kadar sabırlı davranıldığını düşünmekten alamazlar kendilerini. Bu anlatılanlara yakın bir kıyafet görünce de kendilerinden geçerler. O yüzden Paco Rabbane İlkbahar Yaz 2012 yılına ait Ready to Wear koleksiyonundaki bu gramofona benzeyen elbise ile aşk yaşayabilir. Üstelik rengini yeşilin tonundan alması da yanına kar kalır. Böyle bir elbiseyi dolabına ekler ve giymeye kıyabilir misin bilemiyoruz. Fakat absürtlükte bile sanata yatkın olmanı taktirle karşılıyoruz.

Doğa Sevgisi Aşkına

Hepimiz doğaya düşkünüz ama hiçbirimiz Boğa burcu kadını ve erkeği kadar doğaya aşık olduğumuz iddia edemeyiz. Onların aşkı ruhlarından geliyor. Öyle bir aşkı ki bu sadece filmlere ya da kliplere konu olacak tasarımları günlük hayatta giymeye cesaret edebilsin. Evet, modanın dahi çocuklarından Alexander McQuenn’in 2012 İlkbahar Yaz Ready to Wear koleksiyonuna ait aynı zamanda “Açlık Oyunları” adlı serinin “Catching Fire” isimli filminde gördüğümüz kelebek elbiseden söz ediyoruz. Tamamıyla işçilik dehası olan bu tasarıma biz bakmaya kıyamazken Boğa burcu kadını giymeye cesaret eder. Üstelik giymek için özel bir günü bile beklemeyecek kadar rahattır. Üzerinde kelebekler konmuşçasına salınır ortalıkta…

Topuklu Ayakkabı Denince Akan Sular Durur

Boğa burcu kadını şıklığı pek sevdiği için ayakkabı konusunda topuklu ayakkabıdan asla vazgeçmez. Bu konuda da sınır tanımaz. Topuklarının çirkin olması, ayak şeklini bozması ya da hiçbir kombin ile uyuşmayacak olması önemli değildir. O beğeniyorsa akan sular durur. Fakat yine de ayakkabı tasarımının da zevkli bir parça olmasına özen gösterir. Çoğu zaman topuklarda hareket sever. işte bu nedenle İlkbahar 2019 Paris Couture haftasında gördüğümüz Balmain tasarımı bu pastel tonlarındaki bootieyi görünce işte Boğa kadınını kalbinden vuracak bir parça dedik. Tabii sonra ayakkabı tasarımının topuğundan başlayan kanatlarını fark ettik. Böylece Boğa kadınının absürt parçaları arasında yerini aldı. Her ne kadar renklerinin ahengi bizi de cezbediyor olsa da o kanatların kırılma olasılığı, kedinin oynarken parçalama riski  ve takılıp düşme potansiyelinden dolayı Victoria Secret podyumuna davet almayan hiçbir kadına önermiyoruz. Fakat Boğa kadınlarına serbest…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.