Sadece Başak Burcunun Anlayabileceği 5 Absürt Durum

Absürt durumlardan daha absürt durumlara koşarken sıra geldi Başak burçlarına! Bakalım Başak burçları gün içinde ne kadar absürt durumlarla, nasıl karşılaşıyorlarmış. Hazırsan başlayalım!

Kitap Kafelerinin Kitap Raflarında Hatalı Organizasyon Görünce Kendine Hâkim Olamamak

Çünkü Başak burcu demek doğru sıralama yapmayı bilmek demektir, Başak burcu demek, bu tarz şeylere takıntılı olmak demektir! Nizam polisi Başak burcu insanı, doğuştan getirdiği bazı huyları yüzünden mükemmeliyetçi davranır. Bunu zaten biliyoruz. Ama bu mükemmeliyete ulaşmak için de kendisini ve etrafındakileri çok zorlar, çok yıpratır. Onun için bir kitaplığın en azından yazar isimlerinin alfabetik sıralamasına göre yapılmış olması gerekir. Bunun yapılmadığı yer, gittiği bir kitap kafesi ile bile durmaz ve hatalı yerdeki tüm kitapları tek tek tespit ederek doğru yerlerine yerleştirir.

Evinde Yıllarca Yetecek Kadar Temizlik Malzemesi Biriktirmek

Bir diğer en bilindik Başak burcu özelliği ise temizlik konusunda takıntılı olmalıdır. Hem evine hem kendisine o kadar titiz davranır ki onu görenler kilometrelerce öteden bile güzel şampuan ve duş jeli kokuları almaya başlar. Evi için de durum böyledir, daha apartmanın girişinden temizlik kokuları gelmeye başlar. Ama tabii bu hale gelmek kolay değildir. Başak burcu bu noktaya gelene kadar gördüğü her temizlik maddesini almıştır. Artık içlerindeki maddelere ve güzel koku veren karışımlara kadar her şeyi ezberlemiştir bile!

Her Gün Yatak Çarşafını Bile Aynı Şekilde Katlayacak Kadar Rutine Girmek

Mükemmel organizasyonlara sahip olmak, mükemmel tekrarlamalardan sonra olur. Başak burcu da ulaşmak istediği seviyeye her gün tekrar yaparak ve yaptığı her şeyi rutin hale getirerek ulaşır. Bu yatak battaniyesini ya da çarşafını katlamak bile olsa, bunu bile askeri bir disiplin ile yapar. Düzen olmadığında Başak burcunun yaşamak için gereksinim duyduğu şeylerden biri gitmiş olur, bu da onu çok rahatsız eder. Başak burcu organize bir halde yaşamalı ve bu organizasyon ne pahasına olursa olsun korunmalıdır!

Mükemmel Versiyonunu Bulana Kadar Yapacak Hiçbir Şeyin Kalmaması

Başak burcu planlıdır, yapacağı şeyler bellidir ancak bu mükemmeliyetçiliğin dipsiz kuyusuna öyle bir düşer ki detaylarda kaybolmaktan düze çıkamaz. İş hayatı Başak burcunun hayatında en fazla önem verdiği alanıdır. Burada bile bazen kendisini o kadar zorlar ki, mükemmel bir iş çıkaracağım diye, ardı ardına son teslim tarihlerini kaçırabilir ve ortalama bir iş çıkaran kişi bile terfi alırken o arkasından bakabilir!

Başkasıyla İlgili Anlatılan Olaylarda Hep Kendisine Bir Mesaj Veriliyor Sanmak

Evhamlı Başak burcu, ilişkilerinde de pet net değildir. Kafasında bin bir tane farklı tilki gezler. Ona anlatılan olayların arkasında hep gizli mesajlar, laf sokmalar olduğunu düşünür. Hâlbuki böyle çalışan sadece kendi kafasıdır. Ona anlatılan şeyleri kafasında yeniden dizayn eder, kendisine saldırı olduğuna inanır ve konu hakkında bitmek tükenmek bilmeyen evhamlar yapmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir