Sadece Başak Burcu Kadınının Giyeceği 5 Absürt Parça

Burçlara özel absürt parçaların seçiminde en çok Başak burçları için zorlandığımız söyleyebiliriz. Çünkü onlar alçakgönüllü, titiz, seçici, gerçekçi seçimlerin insanı. Öyle abartılı parçalar onlara göre değil. Üstelik sade, gösterişsiz ve minimal parçalar dolabının en büyük özelliği. Bu yüzden fazlasıyla Başak burcu kadınları nasıl olabilir de abartabilir diye düşündük.

Araştırmaya başladıkça bazı parçalarda özellikle Başak kadınlarının imzası olan tasarımlarda bu kadarını bir tek Başak kadını giyebilir, o bu kadar saçmalayabilir dedik. Neler olduğuna geçmeden önce Başak kadınının olmazsa olmazı olan stil kurallarına değinmek istiyoruz. Öncelikle Başak kadını tek renk aşığıdır. Onun kadar tek renk kullanan olduğunu düşünmüyoruz. Hatta bu trendi, bir Başak burcu tasarımcının çıkardığından da şüphelendiğimizi söyleyebiliriz. Sonbahar ve ilkbaharın vazgeçilmezi trençkotlar da Başak kadınının dolabında nerdeyse her renk olan bir parça. Yün kumaşın dokusunu o kadar seviyor ki yünlü olan her parça dolabında yer alabilir ki buna yün çantalar da dahil. Geleceğe dönük olan kişiliği ise fütüristlik moda akımına olan tutkusunda görebiliyoruz. Başak kadını iyi hoş ama bazı zamanlarda da minimalliği abarttığı da oluyor. İşte tüm bu özelliklerinden yola çıkarak sadece Başak kadınının giyeceği 5 absürt parçayı ele aldık. Eğer hala incelemediysen de Balık burcu kadınının 5 absürt parçası için buraya, sadece İkizler burcu kadınının giyeceği 5 absürt parça için de burayı tıklayabilirsin.

Fütüristlik Seviyesi Göklerde

Farklı tasarımları ve absürtlük seviyesi fazlasıyla yukarılarda olan bir tasarımcı Jean Paul Gaultier. Bu güne kadar bir sürü absürt parçaya imzasını attı. Onun için fazla garip olmayan fakat Başak burcu için oldukça abartılı olan fütüristlik çizgilere sahip, lacivert beyaz renklerden tasarlanmış bu tulumu Başak burcu kadınlarına armağan ediyoruz. Böyle bir parçayı Başak burcu kadını nasıl giyer dediğini duyar gibiyiz. Hemen açıklayalım; Başak kadınları gelecekçilik anlamına gelen moda akımının modern sanat ve toplumsal hareketleri sembolize ettiği için çok beğeniyor. Fakat detaycı kişiliği ve seçiciliği ile aşırı abartılı tasarımlara sadece uzaktan bakıyor. Hatta çoğu zaman uzaktan bakarken bile yorulduğunu söyleyebiliriz. O yüzden 2019 İlkbahar Couture koleksiyonuna ait olan sivri omuz detayları ile fütüristlik moda akımı için minimal bir tasarım olan V yakalı bu tulum tam Başak burcu kadını için tasarlanmış bir parça. Fütüristlik akım için küçük fakat Başak burcu kadını için büyük bir adım olacak ünlü tasarımcının bu parçası.

Tek Renk Aşkını Abartmak

Jean Paul Gaultier Başak burcu kadınlarının ruhunun derinlerinde saklanan aykırı hallerine hitap eden bir tasarımcı. Ne aykırılığı Kova burcu muyuz biz diye söylenme Başak burcu kadını! Kabul et senin de ara ara Aysel Gürel gibi çılgıncasına giyinmek istediğin trendler ve dönemler oluyor. Seni durduran şey sade ve gösterişsizliği ve hatta minimal yaşamı dolabına da geçirmiş olman. Mesela en sevdiğin trendlerden biri olan tek renk giyinmek de buna dahil. Baştan aşağı tek renk giyinmeyi o kadar seviyorsun ki bazen kendini çok sade giyindim çünkü tek renk diyerek kandırabiliyorsun. İşte senin o anına denk gelen absürtlük Jean Paul Gaultier’in 2018 İlkbahar Yaz Ready to Wear koleksiyonundan geliyor. Saçından çorabına, ayakkabından takım elbisene ve hatta kemer, kolye ve küpelerine kadar aynı renk giyinmek bir tek sana mahsus olurdu zaten. İnan bize bu şekilde giyindiğinde sade değil abartılı oluyorsun. Benim absürtlük seviyemde bu kadar abartmak olsun, cümlelerin seni kurtaramaz şimdiden uyaralım.

Minimallik Uğruna Gecelikle Sokağa Çıkmak

Tamam biliyoruz pijama stili hala trendler arasında ve hatta 2019 kış trendleri için yine popüler ama senin seçimlerin inan bize absürt. Elbette pijama modası düzgün uygulanırsa göze batmaz. Pijama stilini takım elbise yerine jean pantolon ile pijama top ya da pijama pantolon ile şık bir bluz ve ceket kombine edebilirsin. Veyahut şık bir elbisenin üzerine kısa sabahlık tipi üstü bolero olarak takabilirsin. Bunlar şık durur fakat Dolce & Gabbana tasarımı 2019 Sonbahar Kış Ready to Wear  koleksiyonuna ait kurdele ve dantel detayları olan gülkurusu pijama ve sabahlık takımı sokakta giyinmek için fazlasıyla absürt. Böyle sokağa inan bize kimse çıkmaz, yani belki en fazla üzerine para verirlerse birkaç influencer ve moda editörü moda haftalarında tercih edebilir ki onlarda da absürt durmayacaktır. Çünkü girdikleri ortamlarda fazlasıyla bu tarz tasarımlar olacak. Peki ya, sana ne demeli? Bu kadar minimallik sence de biraz fazla değil mi? Her ne kadar diğer burçların absürt seçimleri arasında en masumlarından biri de olsa yine de kötü bir tercih olur bizden söylemesi.

Trençkot Aşkına

Hepimiz trençkot severiz. En çok Başak burcu ve Terazi kadınları tercih eder ama trençkot özellikle bahar dolaplarının her burç için olmazsa olmazıdır. Fakat trençkot için fazla sevgiden ileri gelen bir abartma varsa, orada mutlaka Başak burcu kadını var demektir. Başka türlü Alexander McQueen tasarımı olan saçaklı, yırtıkmış gibi duran, içine desenli bir elbise varmışçasına tasarlanan, çift yakalı ve çift kemerli bu trençkot başka bir burcun dolabına kesinlikle giremez. Dahi tasarımcı Alexander McQueen şu an hayatta olmasa da Sarah Burton onun çizgilerini layığı ile devam ettiriyor. Biz de 2019 İlkbahar Yaz Ready to Wear koleksiyonuna ait olan bu tasarımı farklı olmaya ve abartmaya meyilli Başak kadınlarına öneriyoruz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.