Sadece Balık Burcu Kadınının Giyeceği 5 Absürt Parça

Geçen ay sıra dışı Kova burcu kadını ile başlattığımız burçların giyebileceği en absürt 5 parça serisinin ikincisini Balık burcu kadını ile yapmak istiyoruz. Malum Balık burcunun ayındaydık ve onların iyi stillerini ya da olması gereken tarzlarını incelediğimiz gibi kötü giyim seçiminde sınırının ne olduğunu da masaya yatırmak istedik. Çünkü her zaman iyi stili konuşacak değiliz. Bazen bir burcun giyebileceği en kötü örnekleri de göstererek içindeki espritüelliğin dolabına yansımasını görmek istiyoruz. Balık burcuna bakmadan önce serinin ilki sadece Kova burcu kadınının giyeceği 5 absürt parça içeriğine göz atmak istersen burayı tıklayabilirsin.

Unutmadan belirtmek isteriz ki birazdan açıklayacağımız 5 absürt parçayı Balık burcu kadınlarının giymesini önermiyoruz. Duygusallıkları ile nam salmış alıngan Balık burcu kadınlarını incitmek istemeyiz. O yüzden açıklama gereği duyuyoruz; buradaki seçimler öneri değildir, sadece “Balık kadınları en sıra dışı kıyafeti seçecek olsa ne olurdu?” sorusunun cevabıdır.

Burçların en romantiklerinden biri olan duygusal, naif, fedakar, merhametli hayal gücü yüksek ama aynı zamanda gerçeklerden kaçan Balık burcu kadınları için saydığımız tüm absürt parçalar aslında normal hayatta giyeceklerinin mübalağa yapılmış halleri. Eğer Alice Harikalar Diyarında olsa hepsini giyebilecekken gerçek dünyada, her ne kadar gerçeklerden kaçsa bile dolabına sokması cesaret isteyen kıyafetler için hazırsan sadece Balık burcu kadınının giyeceği 5 parça huzurlarında…

Kraliyetin Sembolü İnci Gucci Modellerinin Yüzünde

İnciler kraliyet ailelerinin, gelinlerin, klas giyime özen gösteren burçların –özellikle Oğlak kadınları-ve zarafetin temsilcilerinin bir numaralı aksesuarıdır. Hal böyle olunca da inciler elbette Balık burcu kadınlarının da vazgeçilmezi. İncileri aksesuar olarak o kadar çok seviyorlar ki takmadıkları zamanlarda bile takı kutularının ne üst rafında hep inci kolye, yüzük, küpe ya da bileklikleri bulunuyor. Eh, madem o kadar seviyor incileri Balık kadınları o halde incileri yüzünde taşıyacak tek burç da Balık kadınları olur diyerek Gucci 2018 Resort koleksiyonunda modellerin yüzüne yapıştırdıkları inci kolyeyi Balık kadınları da yapabilir diyoruz.

Moschino Puantiye Aşkına

Bilinenin aksine puantiye deseni her zaman zariflik ve naifliğin göstergesi olarak tasarlanan kıyafetlerde kullanılmaz. Bazen 80’li yıllara ithaf edercesine abartıldığı da olmuştur. Tıpkı Moschino 2015 Ready To Wear İlkbahar Yaz koleksiyonunda olduğu gibi. 80’lı yılların abartılı zamanlarında olsa nar çiçeği, yeşil ve sarı renklerindeki kocaman puantiye desenindeki gece elbisesini giyebileceğimizi düşünebilirdik. Bugünse minimallik her dolapta kol gezerken hem bu kadar rengi hem de kocaman puantiyeleri giymeye bir tek Balık burcu kadını gibi hayalperest olanlara bırakıyoruz.

John Galliano by Christian Dior

Biriciğimiz, sevgili dâhimiz John Galliano absürt serimizin her burcunda olacak gibi görünüyor. Zira kendisi hem dahi hem de deli. Çünkü deli olmasa giyecek kişiye kendini bir buket çiçekmiş gibi giydirmezdi. Çiçekleri çok seven Balık burcu kadınlarına ithaf ediyoruz John’un Dior için hazırlamış olduğu bu tasarımı. 2008 Christian Dior İlkbahar Yaz Couture koleksiyonunda nar çiçeği elbisesinin eteklerine yerleştirdiği turuncu, sarı, yeşil ve pembe çiçekler romantik Balık kadınlarının çiçek almayan sevgililerine inat olarak giyebileceğini düşünüyoruz. Veyahut sevgililer günü için kendine hediyesi de olabilir. Her ne kadar giyilebilir gibi görünse de bu kadar kabarık bir buket olmaya kafası atmış bir Balık burcu kadınından başka kim cesaret eder bilemiyoruz. Böyle tasarımları sadece John Galliano yapıyor sanıyorsan Moschino’nun Gigi Hadid’i çiçeğe boğduğu tasarım ile Viktor and Rolf’un 2018 İlkbahar Yaz Couture koleksiyonlarına göz atmalısın. Yeni dönem buketler onlar çünkü…

Viktor and Rolf Kurdele Dünyası

Moda dünyasının tek delisi Galliano değil elbette. Fiyonklara kafayı takmış olan Viktor and Rolf’de bazen öyle tasarımlar yapıyor ki aklımızı mı alıyor gözümüzü mü yoruyor bilemiyoruz. Hediye alamadım aşkım ama ben sana zaten bir hediyeyim, dedirten bir tasarım 2005 İlkbahar Yaz Ready To Wear koleksiyonundaki fiyonklu kostüm. Omuzdaki dev koyu pembe fiyonktan başlayarak her fiyonk bir öncekinden daha küçük ve daha açık tonda tasarlanmış olan bu elbise aslında Balık kadınlarını bile aşıyor ama kurdele denince akıl sağlıkları bir sarsıntıya uğrayarak dalgınlaştıkları için gözünü kapar giyer diyoruz, sen ne dersin?

Giambattista Valli Tülleri

Giambattista Valli 2015 İlkbahar Couture koleksiyonunda pamuk şekerden esinlenmiş olacak ki fabrikalardaki tüm pembe tülleri toplayarak bir elbise tasarlamayı düşünmüş. Robadan adı verilen göğüs altından iki kat olacak şekilde kabaran bu couture elbiseyi kim giyer diye düşünsek aklımıza sadece Rihanna gelir. Ve o da Grammy Ödüllerinde Giambattiata Valli tasarımı olan bu kostüm ile pamuk şekeri olarak kırmızı halı da yürümüştü. O geceden sonra birçok kişi dalga geçse de Rihanna’nın stil ikonu olduğu ve kimsenin giymediklerini en iyi onun taşıdığı bir gerçek. Peki, böyle bir tasarımı hangi burç giyer diye soruyorsan aslında cevabı iki şekilde verdik. Rihanna giyer ve onun burcu da Balık. Daha açıklayıcı bir dil kullanmak gerekirse Balık burcu kadınları romantiktir ve romantizmin rengi pembe olarak bilinir. O nedenle Balık burcu kadınları pembe renge karşı koyamaz. Aynı zamanda hayal gücü yüksek olan Balık burçları kendilerini masal prensesi olarak da hayal ettikleri için tam bir pamuk prenses elbisesi olan bu tasarımı sadece Balık burçları giymeye cesaret eder diyor ve noktayı koyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.