Saçlarını Burcuna Göre Boya!

Kadınların şüphesiz en iyi aksesuarları saçlarıdır! İnsanların kuaförlere bir tür terapi için gittikleri, saç renk ya da modellerini değiştirmenin ruhlarına iyi geldiği de hepimizin malumu! Bu kez saç rengimize karar verirken eşten dosttan, kuaförümüzden fikir almak yerine astroloğumuza danışıyor, ruhunuza en yakışan rengi söylüyoruz! Saç rengim beni tümüyle yansıtsın diyenler; hazırsanız harika saçlar için geri sayımı başlatıyoruz!

Koç   

Koç insanları heyecanlı ve enerjiktir. Yerlerinde duramaz, rüzgâra karşı koymadan duramaz, emin adımların rahatlığına pek de gelemezler! Birden fazla işle aynı anda uğraşan, sosyal ortamlarında sıkça aranan, keyifli insanlardır Koç’lar! Bir o kadar da iddialı! Koç’lar ateş enerjilerini taçlandıracak kızıl tonlarını hakkıyla taşır, göz alırlar!

Boğa    

Boğa’ların eli bereketlidir. Bastıkları yerde çiçek açar, ev bitkileri sonsuza dek yaşar! Doğal formları da dokuları da pek severler. Kaliteden ödün vermez, abartıdan kaçınırlar! Kıyafetlerinde de doğada var olan, her mevsime yakışan natürel tonları tercih ederler. Sanattan anlayan Boğa’lar yaşamlarının her alanında estetik bir bütünlük sağlarlar. Doğayla iç içe olmalarını kolaylaştıracak toprak tonlarında saç renklerini muazzam taşırlar!

İkizler  

İkizler flörtü sever, dost canlısı tavrıyla herkesin ilgisini çeker! Bir iki hobiyle yetinmez, tüm zamanlarını çeşitli aktivitelerle doldurup durmaksızın eğlenmek ve öğrenmek ister. Enerjiktir İkizler; hızlı hareket eder, konuşmayı sever, konu dans olunca tüm bakışları üzerine çeker! Yaşamın her alanını olabildiğince eğlenceli hale getirip her anından zevk almayı bilir. Rengarenk giyinmeyi seven İkizler sarı tonlarında boyadığı saçlarıyla daha da renklenir.

Yengeç

Yengeç ne fazla abartı sever ne de silinip gitmek ister! Her şeyden önce annedir Yengeç, henüz çocuğu olmasa da kendinden küçüklere örnek olmayı ister! aşırılıklardan kaçınır, nostaljik görünümleri sevdiği için tercihini genelde doğallıktan yana kullanır. Retro kıyafetler tercih eden Yengeç; saç kesiminde nostaljik modellerin, renginde ise kestane tonlarının hakkını verir!

Aslan   

Aslan’ın en önemli aksesuarı kaçınılmaz olarak saçlarıdır! Genelde hacimli, gür ve ışıltılı saçlara sahip olan Aslan’lar ne fazla açık ne de zifiri koyu renkleri tercih ederler. Aslan kendi gibi parlayan saçlara sahip olmak için saçlarının doğal renginin aralarına yaptırdığı balyaj sayesinde gösterişli bir görünüm kazanmalıdır. Aslan bayağı duran, yapay görünen hiçbir şeyden hoşlanmaz, saçlarına yapılan belli belirsiz ışıltılar Aslan’ın doğal görünümünü bozmaz!

Başak  

Başak için en önemlisi, saçlarının temiz, doğal ve fresh görünmesidir! Herkesin dikkatini çekecek abartılı görüntülerden hiç hoşlanmaz. Ölçülü bir görünüm için doğal renklerden fazlaca uzaklaşmaz. Saçlarına sık sık bakım yaptıran bu sayede canlı bir görünüm kazanmalarını garanti altına alan Başak, küllü renkleri tercih etmelidir.

Terazi  

Terazi sade, asil ve şıktır! Güzel olan her şeye hayran olan Terazi; herkesin hayranlığını kazanmak için doğuştan estetik zevk sahibidir. Sahip olduğu yetenekleri kendi için sıkça kullanır, her daim bakımlı ve zarif görünmeyi başarır. Terazi için denge oldukça önemlidir. Saçları tarzına eşlik etmeli, tüm sahip oldukları birbiriyle uyumluluk göstermelidir. Doğal saçının üzerine yapılan belli belirsiz röfle; Terazi’nin alımını artırır, şıklığını taçlandırır!

Akrep  

Akrep herkeste biraz merak uyandıran, gizemli bir görünüme sahiptir. Akrep kadını kot pantolon, tişört giyse, saçlarını üç numara kestirse oğlan çocuğu olmaz, içinde var olan kadınlık enerjisini maskelemeye hiçbir kostüm yetmez! Tüm bu açıkça görünümün ardında kocaman bir dünyanın gizli olduğu hissi de göz göze geldiği herkeste daha ilk dakika uyanır! Gizemli tarafını simgeleyecek kuzguni siyah saçlar, Akrep kadınını bir başka parlatır!

Yay       

Yay kadını bolca gezer; “topuğum var koşamam, ojemi henüz sürdüm kurumadan dokunamam” havalarına girmez, işin içinde heyecan varsa toz, duman dinlemez! Açık fikirli ve özgürlük sevdalısı olan Yay, takılıp kalmayı da hiç sevmez! Bir bakmışsınız kısacık saçlarıyla oğlan çocuğuna döner bir bakmışsınız rüzgâra verdiği dalga dalda saçlarıyla uçar gider! En çok da doğanın içinde kaybolmasını kolaylaştıran tonlar hoşuna gider!

Oğlak   

Oğlak karizmasını zedeleyecek hiçbir aksesuar taşımaz, kıyafet seçimlerinde hem iş hem de sosyal hayatında aşırıya kaçmaz, yaşamının hiçbir alanını birbirinden ayırmaz! Arzu ettiği statüye uygun bir stil oluşturur ve çizgisinin dışına çıktığı kolay kolay görünmez.  Kararlı duruşunu taçlandıracak soğuk kahve tonlarında saçlar, Oğlak’a tümüyle uyum sağlar!

Kova    

Kova’nın gelecekten az önce gelmiş, fazla oturmayıp hemen evine dönecekmiş gibi bir hali vardır! Biraz soğuk, herkesten çokça farklı görüntüsü esasen fikirlerinin yansımasıdır! Kova gelecekte bugünün tüm sorunlarının ortadan kalktığı, yepyeni bir toplumsal düzen kurmak konusunda oldukça iddialıdır. Teknolojiyle olan yakın bağı da uzay çağını başlatma gönüllüsü olmasını açıklar! Yenilikçi tavrını ön plana çıkaran metalik gri, pembe, mavi saçları Kova’dan başkası taşıyamaz!

Balık  

Balık oldukça romantik, sakin ve her halinden belli olan hayalci bir görünüme sahiptir. Uzaklara dalıp gitmesi, uzun uzun düşünmeleri meşhurdur! Hassas ve kırılgan olan Balık, bir deniz kızı gibi mistiktir aynı zamanda. İçine doğan başa gelir, Balık’ın evrenle olan irtibatı biraz ürkütür. Masalsı bir görünümüne, büyülü bakışlarına ve tabi ki upuzun saçlarına bakır tonları yakışır!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.