Saç Modelini Burcuna Göre Seç!

Saç modelini seçerken yüz tipine uygun model seçmen en önemli faktörlerden biridir çünkü her model her yüz tipine yakışmaz. Fakat sadece yüz tipine uygun modeller seçmen her zaman kurtarıcı bir formül değildir. Bir de kullanışlı bir saç kesimi seçmen gerekir. Çünkü model ne kadar yüz tipine yakışsa da eğer sen o modeli doğru uygulayacak kadar vakit ayıramıyorsan senin için asla doğru bir tercih olmaz. O halde ne yapıyoruz? Burcumuzun özelliklerini de hesaba katarak saç modeli yaptırıyoruz. Hazırsanız burçlara uygun modelleri inceleyeceğiz…

Koç Burcu

Coşkulu, hareketli ve canlı. Bu üç kelime kesinlikle Koç burcu kadınını ifade ediyor. Bir Koç kadını dilerse saçlarının arasına kırmızı, pembe, mor yeşil saçlar ekletebilir ya da saçlarını bu renklere boyatabilir. Kim tutabilir ki onu? Bu kadar marjinal olmak istemediğindeyse saçlarını uğraşılmamış şıklık denilen model yaparak açık bırakır, kırmızı rujunu sürer ve havasını yakalar.

Boğa Burcu

Boğa kadını en zevkli burçlardan biridir. Doğal ve pratik olan, basitçe yapılan ama seçkin görünen saç kesimleri onlar için en doğru seçimdir. Çoğunlukla deniz tuzu suyu ile saçlarına karıştırarak saçına daha dolgun bir hava katar Boğa burcu kadınları. Toplu model denemek istediklerinde ise alelade toplanmış gibi görünen ama perçemleri yüzüne düşerek ona uysal bir görünüm kazandıran küçük ense topuzu modelini tercih etmelidir.

İkizler Burcu

İkizler kadını her şeyden çabuk sıkılır, onun için bir saç modelinin pratik ve kullanışlı olması her şeyden çok daha fazla önemlidir. Bu nedenle İkizler kadınına omuzlarının fazlasıyla altına inen kesimleri ve uzun saç modellerini önermiyoruz. Omuz altında biten saç kesimi bile yeterince pratiklik ve hız sağlayamıyorsa küt kesimler İkizler kadını için en doğru saç modeli olabilir.

Yengeç Burcu

Yengeç kadınları eski zamana oldukça düşkündür. Vintage tarzını stillerine uyarlarken de çoğu zaman eski zaman artistlerinin saç modellerini tercih etmekten çekinmezler. Özellikle kulak altında biten küt saç kesimi olan Yengeç kadınları, eski Hollywood kadınlarının tarzını kocaman bukleler ile yakalayabilirler. Uzun saçlara sahip Yengeç kadınları ise günlük hayatlarında ise derli toplu ama aynı zamanda da şık bir görünüm veren at kuyruğu modelini tercih edebilirler.

Aslan Burcu

İddialı saç modeli denince Aslan kadını aklımıza gelir hep. Onun için gece ya da gündüz fark etmez. Çünkü Aslan kadını iddiasını her yerde gösterir. İşe de saç modelinden başlar. Her ne kadar büyük bukleler artık gündüz pek tercih edilmese de Aslan kadını zamanın Bihter Ziyagil saçından vazgeçmez. Üstelik bu saç modeli onda demode görünmez çünkü o, özgüveni sayesinde bu modeli son derece iyi taşır. Aslan kadını, saçını açık bırakmadığı zamanlarda da salaş bir topuz yaparak yine etkileyici bir havaya bürünebilir.

Başak Burcu

Düzenli Başak kadını saç modeli yaparken de bu özelliğinden yararlanarak sade ve aynı zamanda da derli toplu görünen bir model seçer. Bunlardan ilki yarım toplanmış saç modelidir. Bu model ile gösterişsiz ama şık bir görünüme kavuşur. Mükemmeliyetçiliği ile de nam salan Başak kadınları saçlarını tam toplamak istediklerinde ise onlara tek önerimiz balerin topuzu yaptırmaları olacak.

Terazi Burcu

Terazi kadınları saç modellerinde ahenkli bir görünüm aradıkları için kat kat kesilmiş modelleri tercih etmeliler. Bu model onları daha zarif ve çekici gösterir. Eğer saç yapın düz ise bu model ile uğraşılmamış görünüm elde eder, böylece pratik bir seçim yapmış olursun. Saçlarını toplamak istediğindeyse, özellikle de özel gecelerde, maşa yapılmış saçlarını dağınık topuz şekilde toplatmanı öneriyoruz.

Akrep Burcu

Gizemli Akrep kadınını en iyi gösteren saç modeli hiç tartışmasız gözlerinin üzerine kadar kestirdiği kaküllü modeldir. Bu saç modeli yüz şekli ne olursa olsun Akrep kadının gizemli ve tutkulu özelliklerini yüzüne yansıtır. Hem gizemli hem seksi bir görünüm yakalamak isteyen Akrepler, davetlere giderken büyük Hollywood dalgası denen bukleleri yaptırarak tek omuzlarına düşürebilirler. Bu saç modelinde en önemli kısım saçı ortadan değil yandan ayırmaktır.

Yay Burcu

Kaşif, özgürlüğüne düşkün ve maceraperest bir kişiliğin öyle beli kadar uzun saçlarla uğraşacak kadar vakti olmayabilir çoğu zaman. Yanlış anlama, olmaz demiyoruz ama inan ki bize pixie saç modeli senin için daha kullanışlı ve pratik bir model, üstelik bu model ile dobra yönünü yüzüne yansıtacak ve muhteşem görüneceksin. Bu kadar kısa saç kullanamam diyen Yaylar için önerimiz ise çene altında biten ve yüzü enerjik bir hava veren kesimler.

Oğlak Burcu

Ölçülü Oğlak burcu kadını her zaman kusursuz bir görünümde olur. Saç kesimi için omuzlarında biten Bob modeli onlar için biçilmiş kaftandır resmen. Bu kesim tüm Oğlak kadınlarına olgun ve ağır başlı bir hava verir. Saçlarını açık değil de toplu kullanmak istediklerinde ise zarif balerin topuzları ya da yandan ayrılmış ense topuzu Oğlak kadını için harika bir seçimdir.

Kova Burcu

Kova kadını, birçok kadının kaçtığı minik kâküllere umarsızca evet diyebilir. Çünkü o aykırı modelleri denemekten çekinmez. Kuaförünün itirazlarına rağmen “Ne var ki eninde sonunda uzayacak!” diyecek kadar da bildiğini okur. İşte bu hep özgür ruhlu ve sıra dışı olmasından kaynaklanır. Ayrıca vakti zamanında bu kadar ünlü olmayan ve hala bazı kadınların kısa olduğu için cesaret edemediği Victoria Beckham saçını da en kolay Kova kadınları kullanır.

Balık Burcu

Balık burcu kadını her zaman değişen koşullara uyum sağlamayı bilir. Sabah kahvaltı programından öğlen toplantısına ya da işten gece yemeğine geçerken hep naif ve kadınsı bir görünümde olur. Burcunun özelliklerini bir saç modeline uyarlasak sade ve düz saç modelleri ile eşleştiririz. Çoğu zaman ortadan ikiye ayrılmış ya da yarım örgü ile toplanmış saç modelleri romantik Balık kadınları için harika bir seçim olur.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.