Sabırsız ve Çabuk Sıkılan Burçlar

On iki burcun tamamı ilginç özelliklerle donanmıştır. Bazılarının yaşam tarzı ve zevkleri ömür boyu değişmezken bazıları ise sürekli bir değişim ve dönüşüm halindedir. Hareketli burçların büyük bir çoğunluğu çabuk sıkılmaya eğilimlidir. Onlar sürekli yeni heyecanları deneyimlemek isterler. Bir kısmı da sabırsızdır ve hedeflerine kısa sürede ulaşmak isterler.

Aceleci Koçlar

Zodyak’ın en sabırsız burcu olarak hiçbir konuda beklemeye, düşünmeye tahammülü yoktur Koçların. İsterler ki talepleri bir an önce gerçekleşsin. Ağır seyreden işler onları bunaltır. Özellikle yönetici koltuğunda oturan bir Koçla çalışıyorsanız işiniz bir hayli zordur. Hazırlanan projenin kısa sürede tamamlanmasını isterler. Ekip üyelerini bu sebeple sertçe fırçalarlar. “Geç olsun, güç olmasın.” mantalitesi bu burçlarda işlemez. İş bunlarla bitmez, günlük yaşamda çok acele ettikleri için istenmeyen kazalara sebebiyet verirler. İkili ilişkilerde de acelecidirler. Birinden hoşlanmışlarsa çekinmeden adaylarının karşısına çıkıp ilan-ı aşk eder Koç insanları. Bu sebepten geri çevrilmeleri sürpriz olmaz. İki insanın gerçek sevgiyi zaman içinde hissedip büyütebileceği gerçeğini anlayamazlar. Genç yaşlarda veya yeterince eş adayını tanımadan evlenme Koçlarda yaygındır. Haliyle kısa süre sonra boşandıklarına tanık olursunuz.

Maymun İştahlı İkizler

Bünyesinde birden çok ruhu barındıran İkizler burçları, zevk aldıkları herhangi bir aktiviteden kısa süre sonra sıkılır. Mesela grup halinde gittikleri bir etkinlikten daralınca “hadi gidelim” diye diretebilirler. Haliyle yakın çevrelerinin eğlencesini burnundan getirirler. Huzursuz ruh halleri akla gelebilecek birçok sosyal aktiviteden sıkılmalarına sebep olabilir. Hobilere yönelmesine yönelirler ama ilgileri çabuk söner. Bu burçların aşk yaşamındaki maymun iştahlı karakterleri, flörtleri için büyük hayal kırıklığı sebebidir. Bir İkizler insanıyla romantizmin doruklarına çıktığınızda ilişkinin mükemmel gittiğini düşünebilirsiniz. Hâlbuki onların kararsız zihni sık sık gelgitler yaşar. Ortada fikirlerini değiştirecek somut bir sebep yokken bu ilişkiden soğuduklarını ve ayrılmak istediklerini söyleyebilirler. Kısa süre sonra hoşlandıkları başka adaylara yönelip aşk yaşarlar, ta ki onlardan da sıkılana dek. Dolayısıyla bu sıkılgan burçların ilgisini canlı tutmak kolay değildir.

Hiperaktif Yaylar

Yaylar her ne kadar pozitif ve hayat dolu insanlar olsalar da hevesleri çabuk geçer. Ne herhangi bir eylemi uzun süre yapmayı ne de bir yerde uzun süre kalmayı tercih ederler. Gezdikleri yerlerde zevklerini aldıktan sonra sıkılıp rotayı değiştirirler. Kısa zaman dilimlerine çok sayıda coğrafyayı sığdırmak istercesine mekan değiştirirler. Çabuk sıkılma özellikleri iş yaşamlarına da yansır. Güzel giden kariyerlerini çalıştıkları firmadan sıkıldıkları için baltalayabilirler. Yeni şirketlere geçip düzenlerinde yenilik yapmak isterler. Çalıştıkları kurumlarda kısa süre kalmaları özgeçmişlerine negatif bir nitelik olarak yansır. Bu burçların aşk hayatları İkizlerle benzer özellikler gösterir. Yaylar genelde yıldırım aşkına tutuldukları düşüncesiyle, taze ilişkilere bodoslama atlar. Kalpleri hızlı hızlı çarparken mutlu, sosyal ve eğlenceli aşkla yaşarlar. Öte yandan akıllarında hep bilinmezliğin hevesi vardır. Başka bir partnerle farklı tatta bir birlikteliğe imrenirler bir süre sonra. Flörtlerinden sıkıldıklarını fark edince ayrılıp özgürlüğün tadını çıkarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir