Ruhen Hep Genç Kalan Burçlar

Bedenimiz her ne kadar her yıl yaş alsa da ruhumuz yaşlanmak zorunda değil. Daha çok sosyal yaşamdaki kalıplar yüzünden belli yaş üzeri kişilerin bazı davranış biçimlerinin dışına çıkmaması beklenir. Bazı burçlarımız var ki içlerindeki genç ruh sayesinde, belli standartlara bağlı kalmaksızın hissettikleri gibi yaşarlar.

Koç

Koç Burcu - Ruhen Hep Genç Kalan Burçlar

İçlerinde coşkulu birer çocuk yatan Koçlar ruhen hiç yaşlanmadıkları gibi ilerleyen yaşlarda bile kendilerini zinde hissederler. Toplumsal yaşamın onlara dayattıklarını umursamaz ve diledikleri gibi yaşarlar. Yaşıtları gibi ellerinde bastonla gezip sınırlı aktivitelerle yetinmezler. Enerjik oldukları için bedenen kendilerini narin veya hasta hissetmezler. Girişecekleri işlere hevesle başlarlar. Kişisel işlerini kendileri yapmaya gayret ederler. Yönetici ve iş bitirici özellikleri sayesinde sorumluluk aldıkları işleri başarılı bir şekilde tamamlarlar.  Sık sık spor yaparlar. Hepsi ağır sporları yapmasa bile en azından yürüyüşlerini ihmal etmezler.

Koç Burcu - Ruhen Hep Genç Kalan Burçlar

Özel hayatlarında da içlerindeki genç ruh kendini gösterir. Partnerleri kendilerinden oldukça genç olsa bile uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Sahiplenici ve koruyucu karakterleri sevdiklerine güven verir. Birlikte aktif, sosyal bir yaşamı paylaşabilir, sinema gidebilir, sergileri gezebilirler. Gece hayatını seven Koç burçları ile dans edebilir, fasıl müzik eşliğinde kadeh tokuşturabilirsiniz. Ayrıca güçlü ve cesur ruhlarıyla hayat boyu dimdik ayakta durabilecek potansiyeldedirler.

Yay

Küçük yaşlardan itibaren yetişkinliğe giden yolda tavırlarıyla her zaman yaramaz bir çocuğu anımsatır Yay burçları. İçlerinde yaşama sevinci ve pozitif enerjiyle etrafındakileri de neşelendirirler. Yıllar geçse de onlar coşkusundan, neşesinden bir şey kaybetmezler. Her daim yüzlerinde muzırca gülümseyen, mutlu bir ifade görürsünüz. Esprili kişilikleri bakidir ve neşeli bir çocuk gibi etrafındakileri güldürürler. Hayatı fazla ciddiye almadan, hiçbir şeyi kendilerine dert etmemeye çalışırlar.

Yay Burcu - Ruhen Hep Genç Kalan Burçlar

Ruhu sonsuza dek genç kalan bu burçlar yaşları ilerlediğinde bile asosyalleşmezler. Gezmeyi, keşfetmeyi, yeni kültürler tanımayı bitmeyen bir macera gibi görürler. Yakınlarıyla veya arkadaşlarıyla uzun seyahatler yapmaktan sıkılmazlar. Yenilikçi ve çağa ayak uydurmayı becerebilen bu insanlar, yaşıtları arasında sosyal medyanın en aktif burçlarıdır. Telefon uygulamalarını torun torbaya danışmadan rahatlıkla kullanabilirler. Onların bu derece genç ruhunu muhafaza eden hayata olan bağlılıkları ve coşkularıdır.

Balık

Hayatın tinsel yönüne daha yakın olan Balıklar da hep çocuk kalan burçlar arasında gösterilebilir. Onları genç kılan neşeleri veya hareketlilik değil, masumiyetin verdiği çocuksu ruh ve hayal gücüdür. Son burç olduğu için diğer burçlardan birer parça taşıyan Balıkların iklimi değişebilir. Böylelikle belli bir kalıba sokulamaz. Hayal dünyaları da gelişmiş olduğu için yaşamının herhangi bir zaman diliminde kendini başka bir yaşta hissedebilir. Empati yeteneği inanılmaz gelişmiş olup, genç yaşta bile sohbet ettiği ihtiyarların dünyasını anlayabilir.

Balık Burcu - Ruhen Hep Genç Kalan Burçlar

Yaşı epeyce ilerlemiş bir Balık burcunun gözlerinin içine baktığınızda içinde küçük bir çocuk veya genç bir kız görmeniz mümkün. Dolayısıyla ergenlerin sohbetine müdahil olup iki lafın belini kırabilir. İşte böylesine özel bir burç olan Balıkları her yaşta çekici bulabilirsiniz. Sanata olan ilgileri sayesinde emeklilik dönemlerinde kitap okur, sinemaya-tiyatroya gider, resim galerilerini gezerler. Aynı şekilde kendileri de aynı heyecanla bizzat sanat eserleri çıkarıp resim yapabilir, senaryo yazabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.