Ruh Eşinizi Seçerken Aramanız Gereken Özellikler Hangi Burçlardan Geçiyor?

Yıl olmuş 2018 siz hala yalnız mısınız? Kafanıza göre bir Allah’ın kulunu bulamadınız. Bazen “davul bile dengi dengine” diye kalbinizi bağladınız, bazen “aşk engel tanımaz” edalarıyla gaza gelip iki günde iki sonra kaçacak yer aradınız. Hep hayatınızın insanını beklediniz, bir yandan elinizden Tinder’ı düşünmediniz. “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” diyerek kendinizi de sorgulamadan edemediniz. Peki gerçekten ne istediniz? Ruh eşinizi ararken nelere dikkat ettiniz? Tanışacağınız insanın hangi özelliklere sahip olmasını dilediniz?

Sağlam Bir Karakter

Sağlam bir karakterden kastımız dürüst ve güvenilir olması, verdiği sözü sonuna kadar tutması, işine geldiği gibi davranmaması. Bir gün öyle bir gün böyle diyerek kendi çıkarına göre iş yapmaması. Kararlı, sabırlı, sağduyulu Boğalar gibi beraber olduğu kişinin arkasında durması, yaşadığı olaylar karşısında parlayıp ateş almadan sakin kararla alması, karakterinin oturmuş olması.

Farkındalık

Bazıları vardır haldır huldur yaşar, yaptığı yanlışlara takılmadan ilk çıkışa doğru gaza basar. İki gün sonra hatalı olduğu konu açıldığında, sanki hiçbir şeyden haberi yok gibi aval aval etrafa bakar. Üstlerini karalayalım öyle insanların. Ne yaptığının bilincince olan, kendisine sorular soran, hayatı sorgulayan, ilkeleri ön plana çıkan, rasyonel yapıları olan Kovaları parmakla gösterelim.

Öfke Kontrolü

Bağıran, çağıran insanlar, problemli arkadaşlar bir adım geriye, kendisini kontrol edebilen, olgun bir yapıya sahip, ölçülü davranan, tutarlı Oğlaklar iki adım öne! İki günlük dünya sonuçta, gerek var mı tartışmaya, gürültüye, kavgaya, kafaları duvarlara vurmaya? Tamam 7/24 mutluluktan uçmayı beklemiyoruz fakat her an kafamızda dır dır eden bir sevgiliyi de kabul etmiyoruz.

İletişim

İletişim derken, car car konuşmaktan, boş zamanlarında hobi olarak sivrisinek gibi vızıldamaktan bahsetmiyoruz. İnsanız neticede, koklaşabildiğimiz kadar konuşabilmeliyiz de bir araya gelince. Sorunların üstesinden gelebilmeli, medeni davranabilmeli, Teraziler gibi ince düşünmeliyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.