Romantizm Deyince Kafasını Başka Yere Çeviren Burçlar!

Sevgiliniz ya da eşiniz gerçek bir romantik mi? Size sürekli çiçekler getiriyor, muhteşem restoranlarda inanılmaz ziyafetler çektiriyor ve sürekli olarak sizi şaşırtacak romantik jestler mi yapıyor? Evet ilk bakışta bu tam da hepimizin istediği bir şey gibi görünse de bazılarımız için nereye kaçacağını bilemeyeceği bir işkence gibi görünebilir. Bazı insanlar bu kadar romantik olmaktansa daha gerçekçi olmayı ve aşkını çiçekle böcekle göstermek yerine daha yaratıcı yollara başvurmayı hatta bazen ona bile başvurmamayı seçiyor. İşte o romantizm deyince bana mı dedin diyen burçlar!

Kova

Kovalar hakkında ne mi biliyoruz? Oldukça zeki, yaratıcı, mantığıyla hareket eden ve duygusal olarak Romeo&Juliet olmanın yakınından bile geçmeyen bir burç. Kovalar asla diz çöküp evlenme teklif edecek, sevgililer gününde pelüş ayı ve kamyon dolusu güllerle yollarınızı süsleyecek insanlardan değildir. Hayır, onlar eğer aşklarını ifade etmek isterlerse tamamen farklı, kendine has bir şekilde edeceklerdir. Hatta bu ifade tarzı o kadar alışılmadık olabilir ki vermek istediği romantik mesajı tamamen gözden kaçırmanız bile mümkün.

Başak

Başaklar da aşklarını çiçek böcekle değil de başka türlü belli etmeyi tercih edenlerden. Mesela size olan aşkını belli etmek için evdeki bozuk bir şeyi tamir edebilir, altından kalkamayacağınız bir işte size yardım eli uzatabilir ya da en basitinden eve vardığında haber verebilir. Başak insanın aşk dili herkesin bildiği aşk diline benzemez, kendisi bir kusur bulma uzmanı olduğundan bu özelliği sevdiği insan için devre dışı kalmaz, aksine en çok onun üzerinde uygulanır. Ama bunu karşısındakini bezdirip, kaçırmak için değil sevdiği kişinin, ilişkilerinin hep o peşinde koştuğu mükemmellikten payını alması için yapar. Başak insanına romantik gelebilecek şeyler mesela satrançta zekâ oyunlarıyla karşısındakini etkilemek, politika hakkında konuşmak gibi şeyler başkasında romantizmden başka her duyguyu uyandırabilir. Ama bu durum Başak insanının romantizmi zaman kaybı olarak görmesinden değil, hemen her şeyi en iyi şekilde kullanmak istemesinden kaynaklanır.

Oğlak

Gelelim romantiklik konusunda diğer iki burcu bile arkada bırakan burcumuza. Romantiklik söz konusu olduğunda Oğlak insanı hiçbir zaman iyi bir üne sahip olmamıştır diyebiliriz. Ha şurası bir gerçek ki oldukça ilgilidirler, sevdikleri için her şeyi yaparlar. Ama bütün bunların yanında oldukça pratik insanlardır ve paralarını çiçek gibi iki günde ölecek şeylere ya da romantik bir hafta sonu kaçamağına harcamaz istemezler. Oğlaklar ilişkiler konusunda baskı altında hissetmekten nefret ederler. Beraberce yapacağınız sıkıcı şeylerin bile aslında en romantik şey olduğunu düşünme eğilimine sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.