Romantik Filmler Hangi Burcun Cinsel Hayatını Nasıl Etkiliyor?

Ne tür filmler izlemeyi seversiniz? Tercihlerinizi o anki duruma göre değiştirir misiniz? Klasik bir hikayeden yola çıkarsak, ilk defa buluşacağınız biriyle ya da sevgilinizle evde ne tür şeyler seyretmek istersiniz? Hayır hayır, düşündüğünüz gibi değil. Baya bildiğiniz film türlerinden bahsediyoruz. En azından şimdilik. Peki ya izleyeceğiniz filmin ilerleyen saatlere nasıl bir etkisi olacağını düşünür müsünüz?

Klişedir değil mi romantik komediler. Aslında biraz da bahanedir de orası bizi pek ilgilendirmez. Ancak diyecek birkaç sözümüz var. Yapılan araştırmalara göre romantik yapımlar, kadınların cinsel dürtülerini arttırırken erkeklerin libidosunu düşürüyor. Yani film sonrası için kurulan bütün planlar bir bir suya düşüyor, gecenin sonu belki hayal kırıklığı ile noktalanıyor. E bu da pek hoş bir durum olmuyor.

Peki hangi burçlar film tercihini romantik filmlerden yana kullanıyor? Eros’un okları tabii ki teslimiyetçi, naif balıkları gösteriyor. Romantik aşıklar, televizyon ekranına doğru uçsuz bucaksız bir yolculuğa çıkıyor. Aşksız yapamayan Teraziler de tercihlerini yine bu tür filmlerden yana kullanıyor. Belki hayatının aşkının Jack Dawson gibi biri olacağına inanarak yavaş yavaş iç geçiriyor. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyen, romantik komedi izlerken aklından erotik film sahneleri geçiren, Koç, Boğa ve Akrep erkekleri ise olacakları pek kestiremiyor, beklentilerini hep zirvede tutuyor. Unuttukları ise tek bir şey oluyor: Seks dediğimiz şey tek kişi ile yapılmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.