Romantik Balık Erkeği ve Duygusal Yengeç Kadını İlişkisinde Dikkat Çeken 5 Şey Nedir?

Balık erkeği, romantik, duygusal ve şefkatli karaktere sahiptir. Yengeç kadını ise merhameti ve sevgi dolu kalbi ve duygusallığı ile tanınır. Zodyak’ın en duygusal ve şefkatli burçlarından olan ve su elementine dahil bu iki burç genel olarak birbiriyle çok uyumludur. İki burcun da çok duygusal olması zaman zaman birbirini zorlasa da bu çift genel olarak birbirini iyi anlar. Biz de romantik Balık erkeği ile duygusal Yengeç kadını ilişkisindeki beş önemli noktaya dikkat çekmek istedik.

Şefkat Dolu İki Burç

Hem Balık erkeğinin hem de Yengeç kadınının ilişkilerinden beklentilerinde şefkatli olmak en üst sıralarda yer alır. Bu nedenle, bu iki burç birbirine karşı şefkat doludur. Çevrelerindeki insanlara da çok anlayışla yaklaşır. Aynı zamanda yardımsever olmalarıyla da bilinen bu iki burç, bir vakıf kurup yardıma muhtaç insanlara destek olmak için canla başla çalışıp birlikte huzurlu bir hayat yaşayabilir.

Yengeç Kadınının Alınganlığı Olmasa…

Yengeç burcunun bir parça alıngan bir kişiliğe sahip olduğunu bilmeyen kalmadı. Bu nedenle bazen içine kapanabiliyor. Onun bu özelliğini birçok burcun anlaması zordur, ama Balık burcunun anlayışlı yapısı burada devreye girecektir. Yine de Yengeç kadınının olayları biraz daha objektif ve sakin karşılamasında fayda var, çünkü Balık erkeği de zaman zaman alınganlığı abartan burçlardan. Yengeç kadınının bu durumu uzatması veya sürekli hale getirmesi, Balık erkeği ile çatışma yaşamasına sebep olabilir.

Aileye Bağlı İki Burç

Romantik Balık erkeği ile anaç Yengeç kadını sevdiklerini gönülden bağlıdırlar. Balık erkeğinin romantik ve fedakâr, Yengeç kadınının ise ailesine bağlı ve evcimen olması iki burcu birbirine çekecektir. İlişkileri uzun yıllara dayanabilir. Ancak iki burcun yapı itibari ile sessiz ve evcimen olması zaman zaman birbirlerinden sıkılmalarına ve hareket aramalarına sebep olabilir.

Tutumlu Yengeç Kadını, Balık Erkeğini Şaşırtabilir

Geleneksel Yengeç kadını para konularında yardımseverdir, ama tutumludur. Harcamalar konusunda her zaman dikkatli olmaya çalışır. Balık erkeği ise çok yardımsever ve iyi niyetli olduğundan herkese yardım etme isteğinde olabilir. Eline geçen parayı çevresinde ihtiyacı olanlarla hiç düşünmeden paylaşabilir. Bu noktada biraz iradesiz ve kontrolsüz olduğunu söylemek mümkündür. Yengeç kadınının tutumluluğu Balık erkeğini şaşırtıp etkileyecektir. İki burcun ilişkisinde maddi konular Yengeç kadınının kontrolünde olması muhtemel anlaşmazlıkları engelleyecektir.

Fedakâr Balık Erkeğinin Teslimiyetçiliği Yengeç Kadınını Kızdırabilir

Son derece naif Balık erkeği, gerektiğinde her türlü fedakârlıkta bulunabilir. Düzenin bozulmaması, kimsenin üzülmemesi için kendini kurban edebilecek karakterde olan Balık erkeği, bu özelliğiyle Yengeç kadınını kızdırabilir, çünkü Yengeç kadını karşısındaki kişinin güçlü olmasını ve ona güven telkin etmesini ister. Balık erkeğinin kucaklayıcı olması, Yengeç kadını için cezbedici olsa da onun teslimiyetçiliğini kabullenmesi zordur. Zamanla ve karşılıklı anlayışla orta yolu bulmaları ise imkânsız değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.