Riverdale İzleyen Buraya! Burcuna Göre Dizinin Hangi Karakterisin?

Netflix hayatımıza girdi gireli yabancı dizileri izlemek çok daha kolay hale geldi! Sürrealist bir grup gencin yaşadığı kasabada her şey günlük gülistanlık görünüyorken aslında son derece karanlık ve gizemli olayların yaşandığı Riverdale’deki en önemli karakterleri, dizideki kişilikleriyle en uyumlu burçlarla eşleştirdik.

Koç, Forsythe Pendleton Jones

Cesur, dürüst ve enerjisi daima yüksek olan Forsythe Pendleton Jones tipik bir Koç burcu! Riverdale’deki yerel çetenin lideri olmak için ihtiyaç duyduğu alfa karakter özelliklerine sahip baskın bir yapısı var. Jones’un canlı, coşkulu, güçlü, hareketli ve mücadeleci yapısı Koç’un en temel özelliklerinden. Dürtüleriyle hareket eden, enerjisi zaman zaman başına bela olan FP Jones ile sence de biraz fazla benzemiyor musunuz?

Boğa, Hermione Lodge

Hayattaki güzel şeylerden zevk alan, sadece sahiplenme duygusuyla değil, aynı zamanla bu güzelliklerle çevrili olmanın da tadını çıkaran Hermione kaliteyi seven, zevkli ve lükse düşkün biri. Sence de tam anlamıyla bir Boğa değil mi? Hayatında daima istikrarı korumak isteyen, değişimden pek hoşlanmayan Hermione fazlasıyla güçlü bir karaktere sahip. Zaman zaman tembel ve inatçı olmasına rağmen ihtiyaç duyulduğunda anında orada olabilen Hermione ile birbirinize fazlasıyla benziyorsunuz.

İkizler, Jason Blossom

Dizinin popüler kızı Cheryl, ikiz kardeşi Jason ile girdiği ortamlarda farkında olmadan geri planda kalıyor, Jason iletişim yetenekleri ile herkesin ilgi odağı oluyordu. İlk sezonda, Cheryl’in  Jason ile bu zamana kadar beraber doğum günü partisi düzenlemek istediğini ama herkesin kardeşi için geleceğinden korkması yüzünden senelerdir bunu dile getirmediğini öğrenmiştik. Jason’ın herkesle bu kadar başarılı ve etkileyici bir şekilde iletişim kurabilmesi İkizler burcu olduğunun bir göstergesi!

Yengeç, Cheryl Blossom

Dışarıdan sert görünebilen fakat içinde yumuşacık, duygusal bir karakter taşıyan Cheryl zamanında çok fazla yara almış, fazlasıyla hassas biri. Tüm bu özellikleri taşıdığına göre Yengeç burcu olduğunu söylememize gerek yok herhalde, değil mi? Özellikle ilk sezonda ailesiyle ne kadar uğraştığını gördüğümüzde gerçekten içimiz parçalanmıştı. Tipik bir Yengeç gibi kendini başkalarına açmak istediğinde oldukça sempatik ve duygusal biri olduğunu hissettiriyor.

Aslan, Archie Andrews

Herkesin sevdiği popüler, muhteşem adam: Archie. Tabii ki özellikle kadınlar tarafından çok seviliyor.  Sevdiklerine karşı oldukça koruyucu, sadık ve cömert olan Archie aynı zamanda çok yetenekli biri. Futbol takımının yıldızı, harika bir şarkıcı ve mükemmel bir gitarist… Ayrıca Aslan’ın diğer temel özelliklerini de taşıyan Archie Andrews istediği olmadığı zaman içindeki inatçı karakteri de ortaya çıkarıyor.

Başak, Betty Cooper

Ailenin mükemmel kızı, mükemmel bir arkadaş ve mükemmel bir kardeş olan Betty tam anlamıyla bir Başak! Jason Blossom cinayetini araştırırken Betty tüm detaylara dikkat etmeye çalışıyor, analitik ve mükemmeliyetçi yaklaşıyor. Üstelik bu özellikler Betty’nin Riverdale okul gazetesi The Blue And Gold için harika bir editör olmasını sağlıyor.

Terazi, Jughead Jones

Hatırlarsan dizinin ilk sezonunda Jughead doğum gününü kutlamıştı. Peki tarihe dikkat etmiş miydin? Etmediysen hemen söyleyelim: Takvimler 2 Ekim’i gösteriyordu. Terazi’nin neredeyse tüm özelliklerini taşıyan Jughead son derece zeki, üstelik eşitlik ve barış arzularıyla yanıp tutuşan biri. Kendi kendine cinayeti araştırıp yaşıtlarına göre çok daha önemli şeylere odaklanmayı tercih ediyor.

Akrep, Veronica Lodge

Zaman zaman kontrollü, ketum ve acımasız olabilen Akrep tam anlamıyla Veronica’nın burcu! Şımarık olmasına rağmen insanları kendisine çeken inkâr edilemez bir karizmaya sahip. Otoriteyi elinde tutmayı seven Veronica zaman geçtikçe olgunlaşmaya başladı ve daha pozitif, iyi niyetli biri oldu. Tutkularından, gizeminden, kötü gün dostu olmasından ve araştırmacı ruhundan hiç vazgeçmeyen Veronica ile fazlasıyla benzerlik gösteriyorsun.

Yay, Fred Andrews

Dizinin en cömert karakterlerinden biri olan Fred tipik bir Yay burcu! Fred, işleri kötüye gidip nakit paraya ihtiyacı olduğu zaman çalışanlarını riske atmayıp en iyi şekilde çözüm arayan biri.  İyi niyetini ve cömertliğini tam anlamıyla gösteren Fred dobra, enerjik, hoşgörülü ve samimi tavırlarıyla da kendini sevdiren karakterlerden. Ayrıca oğlu Archie futbolu bırakıp müziğe yönelmek istediğinde de açık fikirliliğini ortaya koyarak onu daima destekleyeceğini de belirten biri.

Oğlak, Josie McCoy

Gerçekçi, kararlı ve güçlü… Bu üç kelime Sierra McCory ve Myles McCoy’un kızları Josie McCoy’u tanımlamak için yeter de artar bile! Annesi onun müzikal yeteneklerini ve hayattaki tutkusunu desteklerken Josie de fazlasıyla iddialı ve ailesinin onun için belirlediği yüksek standartları karşılamak istiyor. Kısacası kendini kanıtlamanın peşinde. Tıpkı bir Oğlak burcu gibi büyük hedeflere ulaşmak için hırs ve disiplinle sürekli olarak çalışıyor.

Kova, Kevin Keller

Dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan Kevin sakin tavırlarıyla dikkat çekiyor, daima soğukkanlılığını koruyor, arkadaşlarını dinliyor ve ihtiyaçları olduğu zaman onların yardımına koşuyor. Kova genellikle gergin durumlarda sakin bir tavır sürdürmede başarılı bir yapıya sahip ve Kevin de yargılamadan tüm tarafları dinleyebiliyor. Ayrıca fazlasıyla sosyal biri olmasına rağmen zaman zaman soğuk görünebiliyor. Tipik bir Kova burcu doğrusu!

Balık, Polly Cooper

Güzel, kibar ve herkes tarafından sevilen Polly fazlasıyla nazik bir karakter. Hayatının her anında romantikliği hissediyor, sezgileriyle hareket etmekten hiç çekinmiyor. Hayatının aşkını kimin öldürdüğünü anlamak için elinden geleni yapan Polly, hayal kurmayı seviyor. Ayrıca duygusal, naif ve yardımsever yapısı ile herkesin imdadına yetişenlerden.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.