Reklam Yıldızı Olsaydın Hangi Kampanyanın Yüzü Olurdun?

Hepimiz tercih ettiğimiz kıyafetlerle ya da sürekli giydiğimiz markalarla stilimizi belirliyoruz. Bazen ünlülerden kopya çekiyoruz bazense esinleniyoruz. Bazen podyumda gördüğümüz görünümüz aynısını yapıyor bazen ise oradaki bir parçayı alıp diğer ürünler ile karıştırarak kendi stilimizi oluşturuyoruz. Çoğunlukla dünyaca ünlü markaların tasarımlarının muadillerini satın alıyoruz. Eh, bir Demet Akalın değiliz tabii. Fakat hepimizin içte içe giymek istediği ve her ürününe bayıldığı reklam kampanyasını görünce iç geçirdiği dünyaca ünlü bir marka vardır. O tasarımlar sanki benim için yapılıyor diyorsun değil mi? Aslında gerçekten sana özel olduğunu anlamanın yolu, burcunun özelliklerini bilmekten geçiyor. Eğer ünlü olsaydın mutlaka sana önerdiğimiz markaları giymeni önerirdik. Hatta onların kampanya yüzü bile olabilirdin. Eh, Kendall’dan bir eksiğimiz olmazdı değil mi bizde dünyaca üne kavuşsak? Madem öyle haydi burcuna göre hangi kampanyanın yüzü olacağını masaya yatıralım. Merak içindeysen okumaya devam etmelisin. İşte başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Alexander McQueen

Sen maskülen giyimin tanrıçasısın. Maskülen giyindiğin zaman adeta küllerinden doğuyorsun, güçlü kişiliğin ön plana çıkıyor. Birçok kişinin bu tarz da giyinmesine de öncülük ettiğini düşünüyoruz. Bir şeyi ilk yapan olmaya bayıldığını bildiğimiz için sana Alexander McQuenn’in model olarak Kate Moss’u tercih ettiği kampanyada en doğru kişi sen olurdun diyoruz. Çünkü eminiz ki böyle kesimi farklı olan ceketi giymek herkesin harcı değildir. Eğer Koç burcu kadını değilse…

Boğa Burcu Kadını İçin Chloé 

Zevkli Boğa burcu kadını neredeyse kötü koleksiyonu olmayan Chloé markasının yüzü olmalı. Çünkü bize göre Chloé her daim sakin ve bu sakinliği stiline yansıtmış olan insanlara ait. Gösterişli değil ama kalite bir şıklık yansıtan kadınlar. Özellikle günlük giyim için sade ama şık seçimleri olan Fransız markanın elegan paltoları ve toprak renklerine olan düşkünlüğü Boğa kadınınki ile yarışır. O nedenle Chloé senin markan sevgili Boğa…

İkizler Burcu Kadını İçin Emilio Pucci  

İkizler burcu kadını farklı olmayı, denemeyi fazlasıyla sever. Ona “bu yıl trendlerde bunlar var kesin takip et” demek kadar saçma hiçbir şey yoktur. O trendleri zaten takip eder ama canının istediğini giyer. Çünkü bağlılığı yoktur ve çabuk sıkılır. Sıkılmayacağı tek şey Emilio Pucci desenleridir. Çünkü o desenler her seferinde onu şaşırtacaktır. O karmaşık renkler ruhunu renklendirecektir. O nedenle eğer ünlü olsaydın Emilio Pucci kampanyalarının vazgeçilmezi sen olurdun.

Yengeç Burcu Kadını İçin Prada

Prada markası her ne kadar her zaman olmasa da dönemsel kıyafetler tasarlamayı pek sever. Dönem kadını konseptine de en çok geleneksel ve vintage parçalar ile modern parçaları birlikte kombine etmeyi seven Yengeç kadını uyar. Durum böyle olunca belden oturmalı midi boy etek ve şık bluzları içeren ünlü model Twiggy’ye gönderme yapan Prada markasına sen yakışıyorsun. Seni seçtik güzel Yengeç kadını.

Aslan Burcu Kadını İçin Elie Saab

Abart, gösteriş yap çılgıncasına parla. Bu sözleri duyunca aklımıza gelen tek kadın Aslan burcu kadını oluyor. Eh, hal böyle olunca kırmızı halıda, podyumda ya da reklam kampanyalarında her daim ışık saçan kostümlerin sahibi Elie Saab markasının yüzü olmanın hakkını senden başkası veremez. Tüm ışıklar başka bir yöne çevrilmiş olsa bile sen daha fazla parıltı saçarsın…

Başak Burcu Kadını İçin Louis Vuitton

Senelerdir tarzı ve tavrı değişmeyen Louis Vuitton markasının sade tasarımları tek kelime ile doğduğu günden beri stiline sahip çıkan ve aynı istikrarda devam eden Başak kadınına uygun. Sen sadesin ama sadeliğinde gizlenen detaylarla şıksın güzel Başak kadını. Bu zamana kadar Louis Vuitton’un neredeyse tüm kampanya fotoğraflarında sadeliğin arkasında dev bir seçicilik gizlenmişti. Bundan sonra da bu bakış açılarını değiştireceklerini sanmıyorum. Başak kadınından daha seçici ve sadeliği tüm yaşamına yansıtmış başka biri de olmadığına göre bu markanın kampanyasının hakkını sen verirsin.

Terazi Burcu Kadını İçin Christian Dior

Terazi burcu kadınının detaya ihtiyacı yok. Tek bir parça ile de mükemmel olmayı başaracak zarafete sahip. Bazen tek bir çantasını öne çıkarır bazen de güzel bir ceketle. Fakat her giydiğinde sanatsal bir duruş vardır. Tıpkı Christian Dior markasının kampanya fotoğraflarında olduğu gibi. Puslu bir hava, mükemmel bir fon ya da inanılmaz detaylara sahip bir müzede çekim yapabilirler ama yine de ürünlerine dikkat çekmeyi başarırlar. Çünkü şıklığın yansıtmasını çok iyi bilirler. Terazi kadını da kendi stilini kusursuz yansıtacağı için Christian Dior kampanya yüzü olarak seni seçtik.

Akrep Burcu Kadını İçin Stuart Weitzman

Tasarladığı mükemmel ayakkabılara dikkat çekmek için her daim seksapeli kullanan marka Stuart Weitzman bu yıl kendisi bir Akrep burcu olan Kendall Jenner’ı kullandı. Seksi bir mayo bile mükemmel ve kusursuz bir kampanya için yetti diyebiliriz. Hem model geride kaldı, ayakkabıyı giyenin seksapeli öne çıktı hem de modelin kusursuzluğu göze çarptı. Aslında tek kelime ile içinde müthiş bir denge yaratılmış kampanyaydı. Üstelik ünlü ayakkabı markası bunu her yıl bu şekilde yapıyor. Gisele ile çalıştıklarında da kampanyaları böyleydi, Gigi Hadid ya da Kate Moss ile çalıştıklarında da. Böylesi bir kampanyanın hakkını ise Akrep kadınından başka kimse veremez.

Yay Burcu Kadını İçin Etro

Kendi giyim tarzı da otantik olan, maceraperest ve gezgin Yay burcu kadınının her koleksiyonunu gözü kapalı tercih edeceği tek marka Etro’dur. Öyle güzel desenleri ve etnik yorumları vardır ki Yay burcu kadını bu seçimleri yapsa ancak bu kadar uyumlu olur. O yüzden bizim için Etro markası Yay burcu kadınına aittir. Kampanya yüzü içinde başka kimseyi düşünemeyiz.

Oğlak Burcu Kadını İçin Chanel

Temkinli, tutarlı, saygınlığı önemseyen ve ağır başlı stile hiçbir zaman itiraz etmeyen Oğlak burcu kadını Coco Chanel’den Karl Lagerfeld’in tüm tasarımlarına kadar olan süreçte her Chanel parçasını dolabına alır. Çünkü her bir tasarım klasiktir, zamansız ve şıktır. Bu üç özellik Oğlak burcunun stili için yaratılmıştır. Eğer Chanel için kampanya yüzü olarak seçim yapacak olsak; tasarımları en güzel yansıtacağına emin olduğumuz bir Oğlak kadınını seçerdik.

Kova Burcu Kadını İçin Michael Kors

Çoğu zaman duygularını anlamakta zorlandığımız Kova burcu kadını bir kampanya yüzü olacaksa her tasarımında ve yeni kampanya döneminde aklımızı başımızdan alan Michael Kors markasının yüzü olur. Çünkü o her reklamında farklı tasarımlarına yer verir. En şık parçasındansa sıra dışı parçasını tasarımını önüne çıkarır, yenilikçi olmaktan hiç çekinmez. Sadece bu özellikleri bile Kova kadınını kampanya yüzü seçmek için yeterlidir.

Balık Burcu Kadını İçin Oscar de la Renta

Gelmiş geçmiş en romantik markaların başında gelen Oscar de la Renta bugüne kadar yaptığı her kampanya ya da tasarım ile hem romantik hem de naif kadın imajına tutkuyla sahip çıkmıştır. O prenseslerin hayalini süsleyen tasarımlar yapar. Hatta bu zamana kadar dünyada halen yaşayan birçok prensesi ya da First Lady’i giydirmiştir. Eh, konu buralara kadar geliyorsa hayallerinde romantik bir prenses olan Balık burcu kadını, kampanya yüzü olmayı çoktan kapmış demektir.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir