Regl Döneminde Nutella Kavanozuna Düşen Burçlar

Adet, aybaşı, renklenme yani regl. İşin fizyolojik kısmına pek girmiyor, regl döneminde her kadının neler yaşadığını adımız gibi iyi biliyoruz. Sancılar, ağrılar, kavgalar, duygusal anlar ve kavanoz kavanoz nutellalar. Ortalama her ay vücudun dengesi birkaç günlüğüne altüst oluyor, uykusuzluktan şişkinliğe, sıcak basmalarından ağlama krizlerine kadar çekilmedik dert kalmıyor. Tabii bazı burçlar bu durumu biraz daha kolay atlatıyor, günlük rutinlerine devam etmekte pek bir zorluk yaşamıyor. Bazıları ise günlerce battaniyenin altında kalıp sezon sezon dizi izlemek, başında sürekli şefkat dolu bir el hissetmek, çikolata şelalesinde rafting yapmak istiyor. Bakalım saydığımız bu ikinci kategoriye hangi burçlar giriyor?

Hassas Yengeçler

Cam gibi kırılgan, küçük bir kız çocuğu kadar alıngan! Tam bir hassaslık abidesi senin anlayacağın. Duygularına göre hareket ediyor, normal gününde bile an az otuz altı kere kendini trip atarken bulabiliyor. Hayatının her anında sevgi, şefkat arıyor, regl dönemlerinde tüm bunlar yüz katıyla çarpılıyor. Böyle durumlarda korunmak isteyen masum Yengeç bazen sevgilisinin kollarına bazen ise buzdolabındaki nutella kavanozuna koşuyor.

Duygusal Balıklar

Balık kadının regl döneminde hissettiklerini tek birkaç kelimeyle açıklamak gerekirse herhalde kuracağımız cümle şöyle olur: Hep de benim başıma geliyor! Evet evet, tıpkı böyle. Hayır hiç de abartmıyoruz. Sürekli ağlamalarından, leğen leğen doldurdukları gözyaşlarından biliyoruz. Romantik komedi filmleriyle, kaşık kaşık yedikleri nutellalarıyla mutluluklar diliyoruz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.