Reddedilmeyi Asla Sindiremeyen Burçlar!

Her insanın arayışı farklıdır değil mi? Kimi olgun sever, kimi kaslı, kimi sarışın, kimi çocuk ruhlu. En basitinden günlük hayatımızdan örnek verelim. Herkesin elinde bir sürü uygulama, dertleriyse görünürde aynı, derine inildiğinde bambaşka! Hayatının aşkını arayan da var, tanıştığı kişiyi kısa günün karı olarak görende. Aynı anda üç yüz otuz kişiyle konuşup, aklını telefon ekranında unutup hala ne aradığını bilmeyende. Gününün dörtte üçünü sevgili adaylarının profillerinde geçiren yine de umudunu kaybetmeyende. Ve gelelim asıl meseleye.

Herkes hayatında en az bir kere yaşamıştır, platonik aşk denilen şeyi. Okuldaki hocanız ya da kim bilir belki çevrenizdeki yakın biri. Beklemişsinizdir like atsın diye tek bir tuşa dokunmasını istediğiniz, Tinder’da fotoğrafını sağa kaydırsın diye ölüp bittiğiniz erkekleri. Belki otur otur karşı tarafın adım atmasından sıkıldınız, en uygun zamanda hemen bir adım attınız. Belki kafanız güzelken kendinizi tutamayarak mesaj yolladınız ya da arkadaşlarınızın biriyle haber postaladınız. Cevap beklerken soğuk soğuk terler akıttınız, kafanızı pencereden çıkarıp bir de temiz hava aldınız. Ve o an geldi, çattı. Karşı tarafın mesajı er geç elinize ulaştı. Bir de ne göresiniz… Kibar bir dille geri çevrildiniz.

İşte hevesinizin kursağınızda kaldığı o an. Karşılığını bulamadığınız, egonuzun yerle bir olduğu, kendinizi dünyanın en kötü, en çirkin belki en değersiz hissettiğiniz o zaman dilimi. Ne mi oldu? Reddedilmek, bünyenize fazlasıyla koydu. Belki tipiniz uymadı, belki karakteriniz tutmadı. Ama fark eder miydi? İnsanoğlunun derdi sadece istediğini ele geçirmekti, bir çırpıda tüketmekti.

Önce durumu algılamaya çalıştınız, sonra aklınızın iplerine hakim olamayıp ben merkezli, hırs küpü Koçlar gibi bir anda parladınız. Sonra sindirmeyi denediniz, ancak narsist ve kibirli Aslanlar gibi egonuza yenildiniz. Tabii hala pes etmediniz. Sınırları zorlayan, amacına ulaşana kadar pes etmeyen Akrepler gibi takıntı haline getirdiniz, intikam almak için aklınızdan bin bir plan geçirdiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.