Reddedilen Burçların İlk Tepkileri!

Bin bir düşle, belki de zorlukla atılan ilk adımda hüsran yaşamak, ret cevabı almak kimsenin hoşuna gitmez. Vazgeçmeye hiç niyeti olmayanlar için ilişki ihtimali sürerken, B planı olmayanların hezeyanları büyük olur! Bakalım hangi burcun erkeği reddedildiğinde ilk olarak ne tepki verir?

Koç       

Koç reddedildiğinde ilk olarak öfkelenir, beklemediği bu yanıtla adrenalini ansızın yükselir ancak maçın rövanşını istemeye hazırlanan Koç duygularını belli etmemeye özen gösterir. “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!” sloganını kendi duyacağı tonda atar ve ikinci hamle için kolları sıvar! Koç kafasına koyduğu ilişkiyi yaşamadan geri adım atmaz! Bir iki retle yılmaz!

Boğa

Boğa kırk düşünüp bin taşınmadan, duygularından iyice emin olup müstakbel sevgilisinden duyacağı cevabı da hemen hemen tahmin etmeden yola koyulmaz, beyhude kürek çekip yorulmaz! Ama bazen yanılır, aldığı olumsuz yanıt karşısında da epey şaşırır. “Kendine zengin koca arıyor bu sevgili değil!” düşüncesine derhal sarılıp içini rahatlatır.

İkizler  

İkizler için reddedilmek ne dünyanın sonudur ne de mutsuzluk sebebi! İkizler sadece dener, sıradan bir macera için harekete geçer! Bu sefer olmadıysa hiç zorlamaz, keyfini kaçırmaz! Dünya partner adayı dolu deyip eğlencesine bakar. “Öylesine takılacaktım zaten!” demekten de kendini alamaz!

Yengeç

Yengeç’in hayallerini yüklediği kâğıttan gemisi batar, gönlünde açan tüm çiçekler bir anda zehirli bir gaza maruz kalmış gibi solar! Yengeç kendi dünyasında şefkatiyle çoktan sardığı müstakbel sevgilisinin aceleci vedasına, yıkılan boş gözlerle bakar! Üzüldüğümü fazla mı belli ettim?” sorusuyla baş başa kalan Yengeç, duygularına karşı koyamaz!

Aslan   

Aslan reddedildiğinde içi de ezilse, gururu da incinse; yüzüne alaycı bir gülümseme takar, umurunda olmamış, zaten hiç istememiş gibi yapar! “Hiç bana göre değildi zaten!” derken kalan özgüvenini toparlamak için son bir hamle yapar, güçlü Aslan’lar bu reddin altından kalkar, zayıflar biraz zamana ihtiyaç duyar!

Başak  

Başak reddedilirse hiç üzülmez, “haline yan” bakışları eşliğinde hayatına olması gerektiği gibi devam eder! Kendine yaptığı ilk teskininde “Ben daha iyisini bulurum da o yandı!” fısıltılarıyla rahatlar, kendini yapılacak işlerine adar, boş durup oturmayı, göz göre göre mutsuzluğa kapılmayı sevmez Başak! Mantıklıdır, duygularına kulak kabartıp hüzne davetiye çıkarmaz.

Terazi  

Terazi görünümüne aldanmış, endamına yanmış, Allah da neler yaratıyor imasıyla kendini müstakbel flörtünün kollarına atmak için teklifini yapmıştır. Reddedilince gözüne inen perde bir çırpıda kalkar, hayran olduğunu sandığı tüm makyaj ilk yağmurda akar. “Aman o tipsizi kim ne yapsın zaten!” deyip, sıradaki adaylara göz atar!

Akrep  

Akrep’i reddetmek mi? Henüz talibini tanımayan bu bahtsız her kimse, çok yanlış ata oynar! Akrep çoktan zihninde yarattığı dünyaya müstakbel sevgilisini koymuş, uzak atalarının kim olduğunu dahi bulmuş, tüm hayatının ezberini sular seller gibi yutmuştur. Artık bunun geri dönüşü olmaz, Akrep aklına koyduğunu kollarına almadan rahat uyumaz! “Pişman olup yalvaracak, görürsünüz!” demekten de geri durmaz. İntikam Akrep’in asıl adıdır, ortaya çıkması sürpriz olmaz!

Yay    

Yay elini sallasa seksen milletten heyecana çarpar, macera sever insanlar diyarında nice deneyimler yaşar! Yay fazla ateşlenip aşkın alevine kapıldığını sandıysa aldığı olumsuz cevap karşısında afallar, sadece meraktan yaklaştıysa, heves edip harekete geçtiyse çok düşünmeyip olan oldu gözüyle bakar! Yay’ın neşesini kimseler kolayca kaçıramaz, “Bana kız mı yok!” diyen Yay hayatı yaşamasına engel olacak hiçbir duyguyla fazla samimi olmaz!

Oğlak   

Oğlak herkesin onayını alıp haberler salıp attığı ilk adımın ardından yaşadığı hezeyanı başarısızlık olarak değerlendirir. Önce yeterince temkinli davranmayıp tümüyle emin olmadan bir hamle yaptığı için kendine kızar! Sonra fazlaca zamanını almaması, zihnini kurcalamaması için “Zaten hakkında pek iyi şeyler söylemiyorlardı!” diyerek içine serptiği sularla bu defteri kapar!

Kova    

Kova nasıl gaza gelmişse, adını koyduğu bir ilişki yaşamak niyetine girmekle kalmamış bir de teklifi kendi ağzıyla yapmıştır. Kova oldukça mantıklı bulduğu, günlük hayatını ortaklaşmaktan keyif aldığı, farkındalığı yüksek, zeki birine pek ala âşık olabilir. Ancak genelde insanların aşktan anladıklarıyla Kova’nın aşk sandığı şey birbirini tutmaz ve ilişkileri hüsrana uğramaktan kurtulamaz! Hal böyleyken; bu sefer direkten dönen Kova, “verilmiş sadakam varmış” deyip reddedilmenin keyfini çıkarır.

Balık    

Reddedilen Balık’ın hüsranını anlatmaya kelimeler yetmez, zaten duyacaklarını da kimsenin yüreği kaldırmaz! Balık bir süreliğine de olsa düşlerine dahi ulaşamaz, tümüyle kaybolmuş hisseder! “Batsın bu dünya!” diyen Balık’ın ruhunun enkazının kalkması, kabusundan uyanması zaman alır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir