Rakibini Zekasıyla Yerle Bir Eden Burçlar!

Biriyle tartışmaya girdiğinde nasıl davranırsın? Yumruklarına mı sözlerine mi başvurursun? Belki bir süre ölü taklidi yapıp olayların yatışmasını beklersin. Belki ne kadar çabalasan da kendini kontrol edemezsin. Peki kendini savunurken ya da ölümcül darbeyi indirirken hangi silahını seçersin? Bugün senin için rakibini zekasıyla tarihin tozlu sayfalarına gömen iki burçtan söz ettik. Bakalım hangi burçların ne tür özelliklerinden bahsettik.

Zehir Küpü İkizler

Kavgaya karşıyız, fakat herkesin kendisini savunması gerektiğinin de fazlasıyla farkındayız. O yüzden topu tüfeği bir kenara bırakma, bu tarz konularda insanın sahip olduğu en değerli hazinesine yani zekasına başvurma taraftarıyız. E konu zeka olunca, İkizler burcundan da bahsetmek zorundayız. Zihninin içinde fırtınalar kopan bu arkadaş, bir an olsun yerinde duramıyor, entelektüel birikimiyle girdiği her ortamda farkını ortaya koyuyor. Kavgaya gürültüye pek yanaşmıyor, herhangi bir sorunda kelimelerini cımbızla seçerek önce savunmasını yapıyor, sonra en küçük ayrıntıdan yola çıkarak atak yapmaya başlıyor. Öldürücü darbeyi yaparken ise önce rakibinin en zayıf olduğu noktayı kestiriyor, sonra sözlerini o yöne doğru birer birer savuruyor. Ne elini kirletiyor ne başkasının seviyesine düşüyor. Zekasının hakkını her zaman veriyor!

Sözleriyle Döven Kovalar

Bakmayın öyle dik başlı durduğuna, muhalif tavırlarına. Kanında asilik olduğu kesin fakat asilliğinden de söz etmeden geçmeyelim. Standart bir Kova, ağız dalaşına girmeyi sevmez. Adaletli tarafı orantısız güç kullanmasına izin vermez. Zaten mesafeli bir arkadaş olduğunu biliyoruz. Hiç hayal edebiliyor musun karşısındakinin gırtlağına yapıştığını, saç baş yerlerde kapıştığını? Varsa tanık olduğun böyle bir olay, o arkadaş ya Mars Koç’tur ya da Yay! İlkeli Kova, kavga esnasında sadece kelimelerin gücünü kullanır, rakibini, düşmanını yerin dibine batırır. Karşısına kim çıkarsa çıksın, isterse babası olsun; ortada yanlış bir durum varsa ya da haksızlıktan bahsediliyorsa her koşulda eşit davranır, hak edene gereken cümleleri yapıştırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.