Racon Kesen, Delikanlılığın Kitabını Yazan Burçlar

Toplumdaki sert ve öfkeli insanların sırrı burcundadır. Doğuştan var olan dominant yapılarıyla kontrolü hep ellerinde tutmak isterler. Öfkeli yapılarıyla dikkat çeken bu burçlardan birçok insan çekinir. Savaşçı ruhlarıyla hedefine ulaşmak için var güçleriyle mücadele ederler. Öte yanda liderlik ettikleri gruplarda oluşturdukları hiyerarşiyle başarılı olurlar.

Burcun ve doğum haritanla ilgili daha detaylı bilgi almak için tıkla!

Koç

Zodyak’ın en kabadayı burcu olarak gösterilebilir. Fazla cesur olduğu için yurdum halkının deyimiyle “deli cesareti” vardır. Çatışmalardan hayatta kaçmaz en başta çenesiyle döver insanı. Açık sözlülüğü kavgada da kendini gösterir. Öfkesinden ağzına geleni söyler. Karşısındaki insanı pes ettirecek kadar diline vurur öfkesi. Bu sebeple kırıcı olması kaçınılmazdır. Liderlik vasfının da etkisiyle mahalle kavgaları için adam toplayan gençler bu burçtandır. Arkadaş grubuna öyle bir gaz verir ki delikanlı çağlarının da etkisiyle Viyana kapılarına dayanan akıncı askerleri moduna girerler. Çocuksu bir hırsı olan bu burçlar, emir almaya tahammül edemez. Sözleriyle veya tavırlarıyla Koç insanını ezmeye çalışanlar muhtemelen onu tanımıyordur. Neredeyse çekindiği hiç kimse yoktur. Nüfuz ettiği kendi ortamında, iktidar olmaya çalışanları geri püskürtür.

Aslan

Bir diğer racon kesen burç da Ateş grubunun baskın insanlarından Aslanlardır. Koçlarla aynı gruptan olmalarına karşın hükmetme arzusu yüzünden pek anlaşamazlar. Bir ipte oynamaya çalışan iki cambaz gibidirler. Aslan burçlarının hem kadınları hem de erkekleri baskındır. Narsistlikleri ve otoriteleri öyle bir tavan yapar ki girdikleri mekanda kendilerinden önce ayak sesleri duyulur. Egosuyla içeri girerken kimilerinin yüreğine inceden bir korku salar. Kararlarının tartışılmasına tahammül edemez. Son sözü o söylemezse içi çıkar. Aslanlar çoğu kez iktidarını kabul ettirmeyi başarır. Kabul ettiremediği kişilere ise yumruğuna masaya sertçe vurarak tepki gösterir. Okul yaşamında sınıfın en eğlenceli ve bir o kadar da yaramaz öğrencileri arasındadır. Karıştığı kavgalar, sebebiyle sık sık müdür muavinine gönderilir. Öte yandan içi dışı bir, açık sözlü insanlar oldukları için delikanlı diye adlandırılırlar.

Akrep

Koç ve Aslan kadar olmasa da kabadayı burçlar arasındadır. Onun tarzı biraz daha farklıdır. Normalde sakin ve otokontrollüdür. Öfkeyle kalkanın zararla oturacağını düşünecek kadar uyanıktır. Ancak uygun zamanı kolladığında ve gerektiğinde sert davranır. Kimseden kolay kolay çekinmez. Sinirlendiğinde “Hulk”a dönüşmese de epey bir ürkütücü olabilir. Genelde doğru zamanda doğru hamleyle düşmanını püskürtür. Akreplerin dilinden veya öfkesinden ziyade bakışları çekinme sebebidir. Derin ve anlamlı bakışlarının ardında gizlenen fırtına, ortamlarda korku havası estirir. Ne yapacağı değil, ne zaman harekete geçeceği kaygısı insanı yer bitirir. Yakın çevresi onun ne derece kindar olduğunu bildiği için Akreplere bulaşmak istemez. Kendisine kazık atanları affetmiş veya umursamamış gibi davranır önce. Düelloya girecekse rakibini vurmak için sırtını dönmesini bekler. İçindeki öfkesini silahıyla dışa vurduğunda “abi ben ettim sen etme.” diye af diler düşmanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.