PTT Hangi Burçların Yılbaşı Planı?

2019 takviminin sonuna geldik, son yaprak da koparılmak üzere. Malum soru, herkesin diline düştü bile: “Ee, yılbaşı gecesi ne yapıyorsun?” Bir tarafta geceyi dışarıda doyasıya eğlenerek geçirmek isteyenler var, bir tarafta evinin sıcaklığında rahatça keyfine bakmak isteyenler… Yazımızın konusu tam da onlar, yılbaşı planı PTT olanlar! Karakter özellikleri göz önüne alındığında pijama, terlik ve televizyon üçlüsünden keyif alan burçları tahmin etmek pek zor değil. Ne dersin, sence bu üç burç hangisi?

Evim Evim Güzel Evim Diyen Boğa

Bir Boğayı konfor alanının dışında görmek çok mümkün değil. Ne zaman plan yapılırsa yapılsın, “Önce evim” diyebilir. Güç bela çıktığı tatillerde bile evinin rahatlığı burnunda tütecektir. Dememiz o ki, yılbaşı gecesi için de adresi kalabalık sokaklar ya da pahalı mekanlar değil, yine evinin ta kendisi olabilir. Hak vermemek elde değil; pijamanı, terliklerini giymişsin, koltuğuna gömülüp televizyondaki eğlenceli programlar arasında geziniyorsun… Daha ne olsun? Yılbaşına konforlu bir şekilde girip, konfor dolu bir yıl geçirebilir.

Huzuru Evinde Bulan Başak

Yakından tanıyanlar bilir, Başaklar öyle sürekli gezeyim, eğleneyim kafasında insanlar değil. Her şey kararında güzel, öyle değil mi ama? Yılbaşı gecesi ne işi var sokaklarda, tanımadığı insanlarla? Ne kendini güvende hissedebilir ne de standart yılbaşı menülerini beğenebilir. Evinde her şeyin en güzeli varken, yeni yılı da pijamaları ve terlikleriyle karşılamak isteyecektir.

PTT Geleneğinin Yılmaz Savunucusu Oğlak

Oğlaklar, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı insanlar. Bir rutin ve yaşam stili oluşturduktan sonra aksi bir yöne çekebilmek kat’a mümkün değil. Yılbaşı eğlenceleri de bunlardan biri. Kendini bildi bileli evinde sakin ve huzurlu bir şekilde karşılamaya hazırlandığı yeni yıl planından vazgeçip, tonla para döktükten sonra baş ağrısıyla geri dönmek hiç de hoşlanacağı bir senaryo değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir