Pozitifliğin Gücü Adına! Burcuna Göre Bardağın Dolu Tarafını Nasıl Görebilirsin?

Her zaman pozitif olmak, sürekli olarak bir gülümsemeyle dolaşmak oldukça zor, yalan değil! Fakat pozitifliğin de akılda başladığını unutmamak gerek. Bardağın boş tarafını görmektense, dolu tarafının var olduğunu bilmek için burcuna göre neler yapman gerektiğini öğrenmelisin. Hazırsan hemen okumaya başla, pozitiflikten geri kalma!

Koçlar Öfkesine Yenik Düşmemeli

Mücadeleci ve hırslı yapın sayesinde sürekli olarak uğruna savaşabileceğin bir şey arıyorsun kendine, üstelik kazanmayı da sevdiğin için yolunda gitmeyen bir durum olduğu zaman huysuzlanıp, tüm pozitifliğini kaybedebiliyorsun. Hissettiğin öfkenin gereksiz olduğunu bilsen bile negatifleşiyor, tam anlamıyla olumsuz duygulara kucak açıyorsun. Böyle anlarda olayların pozitif yönlerinden bakmayı denemeli, mücadeleci tavrını bu yönde konuşturmayı öğrenmelisin. Negatifliğe çekiliyor olsan bile yüzündeki gülümsemeyi korumak için hırslanmalısın!

Boğalar Kendilerini Negatifliğe Kaptırmamalı

Keyfine ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz, bu yüzden ufacık negatif bir şey olduğu zaman direkt olarak modun düşüyor. Düştükçe iyice o duyguya kapılıyor, tam anlamıyla negatif biri oluyorsun. Kendini olumsuz duygulara doğru itmek yerine, o an keyifli bir ortam yaratarak bunun tadını çıkarmalısın. Kendini doğaya verebilir, seni güldüren şeylere odaklanabilir, bu şekilde deşarj olabilirsin.

İkizler Modunu Düşüren Durumları Hayatından Çıkarmalı

Hayata karşı pozitifliğini koruyan, yüzünden gülümsemeyi eksik etmemeye çalışan bir İkizler burcuysan, ne kadar mutlu ve pozitif olursan ol, zaman zaman iş ya da özel hayatında olumsuz insanlarla uğraşmak zorunda kalıyor olabilirsin. Özellikle böyle insanlarla karşılaştığında pozitifliğini korumak zorlayıcı olabilir. Böyle durumlarda seni negatifliğe iten durumları elinden geldiğince hayatından çıkarmak olumsuzluklarla başa çıkmana yardım edecek. Elinde olmayan durumlar için yapmaktan keyif aldığın hobilere hayatında yer vererek pozitifliğini koruyabilirsin.

Yengeçler Alınganlık Yaptıklarını Fark Etmeli

Birini neşelendirmek için ne yapman gerektiğini çok iyi biliyorsun, çünkü değer verdiğin bir insanı mutlu etmek demek kendini de mutlu etmek, dolayısıyla pozitifliğini korumak demek! Fakat kötü bir gün geçiren kişi sen olduğunda etrafındaki insanlardan aynısını görememek canının fazlasıyla sıkılmasına sebep oluyor. Bu gibi anlarda bunu düşünmek yerine sevdiğin şeyleri yaparak pozitifliğini geri kazanabilirsin. Ne kadar keyifsiz olduğunu gören en yakın arkadaşına yüzündeki tatlı gülümsemeyi göstererek onu mutlu edebilir, sen de dolaylı yoldan mutlu olabilirsin.

Aslanlar Stresli Anlarında Sakin Kalmalı

Konu her ne olursa olsun her şeyin en iyisini yaptığını düşünüyorsun ve herkes seni hayranlıkla izliyor. Yapman gereken bir şey olduğunda onu kolaylıkla başarıyor, hedefine ulaştıktan sonra direkt olarak bir sonraki konuya geçiyorsun. Bu konuda oldukça başarılısın, peki yapman gereken işte adım adım ilerlerken ondan keyif almayı biliyor musun? Her şey pozitif olduğunda senin de pozitifliğini koruman, fazlasıyla keyif alman çok kolay, önemli olan belirsizlik sırasında takındığın tavır. O anlarda seni görenler tanıyamıyor, strese giriyor, bir an önce çözmek için zamana meydan okuyorsun. Yapma! Stresle birlikte hata yapman çok olası, bu yüzden biraz daha ağırdan almalısın. Ne de olsa daha az hata, daha çok mutluluk getirir.

Başaklar Olumsuzluklardan Korkmamalı

Mükemmeliyetçiliğin sebebiyle bir işi yaparken onu en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun, fakat istediğin gibi olmadığında sonucunu bilemediğin için risk almaya yanaşmıyorsun. Olumsuzluktan ve eleştirilmekten bu kadar korkma! Hata da yapabilirsin, başarısız da olabilirsin. Ayrıca eleştirilmek göremediğin yanlışları fark etmeni sağlar. Ne de olsa insansın ve hata yaparak, başarısız olarak kendini geliştirecek, çok daha iyilerini elde edeceksin. Böyle anlarda eleştirilmekten korkmamalı, elde edeceğin sonuçlarla çok daha başarılı olabileceğini düşünerek pozitifliğini korumalısın!

Teraziler Kendileriyle İlgilenmeli

Hayatında her şey yolunda gidiyorken, mükemmel bir enerjiye sahipsin. Etrafa gülücükler saçıyor, adeta hayattan keyif alıyorsun. Fakat üst üste olumsuz birkaç olay olduğu zaman tekrardan pozitif biri olman epey zor olabiliyor. Böyle anlarda hayatı durdurup nefes almak istiyorsun. Tabii bu maalesef mümkün değil. Kendini çaresiz, huysuz ve negatif hissettiğin anlarda kendinle ilgilen! Sabahları meditasyon ya da spor yapabilir hem enerjini hem de pozitif yönünü ortaya çıkaracak aktivitelerle yeniden doğabilirsin.

Akrepler Duygularından Kaçmamalı

Olumsuz bir şey yaşadığın zaman bundan kaçma gibi bir alışkanlığın var. Tabii ki hayatında yaşadığın her olaya bir tepki vermek zorunda değilsin, fakat negatif durumlarla yüzleşmediğin takdirde onlar zihninde büyümeye, hatta kimi zaman beslenmeye devam ediyor. Bu yüzden olumsuz bir şey yaşadığında duygularını tamamen hissetmek için kendine izin vermelisin! Ağla, bağır, çağır, konuşmak istediğin biri varsa onunla iletişime geç. Yeter ki içinde tutma. Çünkü sen onu içinde tuttukça negatifliği atıp pozitife dönmen ne yazık ki çok zor!

Yaylar Çabalaması Gerektiğini Unutmamalı

Daima mutlu olmaya çalışan bir yapın var ve çevrendeki biri negatif bir duyguya girdiği zaman yaşadığı durumun aslında o kadar da kötü olmadığını ve neşelenmesi gerektiğini söylüyorsun. Fakat aynı şey senin başına geldiği zaman öfkeleniyor, söylendiği kadar kolay olmadığını dile getiriyorsun. Tabii ki bazı zamanlarda konuşmak çok daha kolay oluyor, ama en azından çabalayabilirsin. Hiç ummadığın anlarda pozitifliğini koruyabilecek, sen bile bu duruma şaşıracaksın!

Oğlaklar İş Hayatının Her Şey Olmadığını Kabullenmeli

Hedeflerin büyük ya da küçük olsa da başarılı olmak için çok çalışman gerekiyor, bunun fazlasıyla bilincindesin. Fakat hayat sadece işten ibaret değil, bu sırada akıp giden şeyleri göremeyebiliyorsun. Seni mutlu edebilecek başka birçok şey var, onlara da tutunabilmeyi öğrenmelisin. Çünkü ne olursa olsun hedefler arası koşarken işler yolunda gitmeyip başarısız olabiliyorsun ve bu sırada tutunabileceğin bir dalın olmalı. İş haricinde kendine biraz vakit ayırmalısın ve ardından pozitif hissetmek için hayatında birçok olanak olduğunu göreceksin.

Kovalar Daha Dikkatli Davranmalı

Kalbinle değil, aklınla hareket etmen gerektiği zamanlarda çok başarılısın, işin içine duygularını karıştırmadan devam edebiliyorsun. Fakat biraz dikkatsizsin ve negatif bir durum olduğu zaman bunu kabulleniyor, kendi kabuğuna çekiliyorsun. Bu gibi anlarda önceden daha dikkatli davrandığın zaman sonuçlarının çok daha pozitif ve mutlu edici olduğunu göreceksin. Denemeye değer!

Balıklar Kendine Acımaktan Vazgeçmeli

Hayattan ne istediğin konusunda tam olarak emin olamadığın zamanlarda hemen bunalıyorsun. Seni neyin mutlu edeceğine dair pek çok rüya ve hayallerin var, ama nereden başlayacağını bir türlü bilemiyorsun. Böyle zamanlarda tüm neşeni ve pozitifliğini kaybediyor, kendini hayatında her şeyi kaybeden biri olarak görüyor ve kendine acıyorsun. Bir plan yaparak mutlu olamama korkunla savaşmaya hazır mısın? En küçük adım bile hiçbir plan yapmamaktan iyidir, o yüzden kendini motive olmuş hissedecek, bardağın dolu tarafından bakmayı öğreneceksin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.