Popüler Kültürde Master Degree Yapan Burçlar!

Malum devir yenilik, değişim devri. Moda diye aldığınız bir şeyi iki hafta sonra bir köşeye atıyor, her sene elinizdeki telefonun bir üst modelini almak için taahhüt yapıyorsunuz. Bir yandan Twitter’da trend topic listesi saat başı değişiyor, haber sitelerindeki manşetlerin hızına yetişmenin imkanı olmuyor. Bilgi sürekli akış halinde hareket ediyor, hem nitelik hem nicelik değiştiriyor. Kimileri tüm bu farklılıkların en yakın takipçisiyken kimileri de oyunda saf dışı kalıyor!

Çok Yönlü İkizler

“Belli bir dönem için geçerli olan, hızlı üretilen ve hızlı tüketilen kültürel öğelerin bütünü.” TDK bile İkizler burcunu işaret ediyor anlaşılan. Neden mi? Çünkü İkizler burcu; değişime ayak uydurabilen, çok yönlü, hızlı düşünen, öğrenmeye açık, zihinsel olarak son derece aktif bir arkadaş. Entelektüel birikimi fazla, hareketli, meraklı ve iletişim yönü çok güçlü. E hal böyle olunca popüler kültüre, yaşadığı döneme, sosyal çevreye son derece hakim. Belki tek kusuru var, o da hiçbir konuda derinleşememesi. E bu kadarı kadı kızında da olur. Öyle değil mi? Öyle öyle.

Entelektüel Kovalar

Rasyonel, yenilikçi, aykırı ve sıra dışı! Tam bir teknoloji meraklısı olan Kova burcu insanının gündemden geri kalma gibi bir şansı yok. Çünkü kendini yenilemeyen her şey onun doğasına aykırı. Dünü dünde bırakır, geleceği yaşadığı ana taşır. İleri görüşlüdür, toplumsal olaylara duyarlıdır. Entelektüel bir karaktere sahip olduğu on kilometre öteden anlaşılır. Popüler kültürü hem takip eder hem de etki! Yaratıcılığı, farklı bakış açısı ve geleneksele olan düşmanlığı ile yaşadığı döneme modern bir perspektif katar, popüler kültür konusunda master degree yapar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.