Pilav Değil Kariyer Yapmak İsteyen Burçlar!

İnsanlar doğar, büyür, ergenliğe girer, üniversiteye gider ve yaş 25 dediğinde evlenip çoğalmak ister. Sence de yaşamın döngüsü bu kadar basite indirgenebilir mi? Doğmak, büyümek, üremek ve ölmek. Amaç belki soyadının devamını getirmek, belki yaşlandığında yanında birilerinin olmasını istemek. Doğru ya da değil binlerce yıldır düzen böyle işliyor. Arada istisnalar da oluyor tabii. “Anne benim uçmam gerek, istemiyorum pilav yapmak” diyen Nil gibi. Peki burçlara ne demeli?

Aslında istisnalar listemiz biraz uzun olabilir. Fakat özgürlük peşinde koşan Yayları, kendi kendiyle kalmak isteyen Kovaları, ilişki kafasında olmayan İkizleri ayrı bir kategoriye almak gerekir. Kariyer konusuna gelince ise Başaklar ve Oğlaklar isimlerini altın harflerle yazmak isteyebilir.

Plaza İnsanı Oğlaklar

Söz konusu iş olunca bırak pilav yapmayı, mutfağa bile girmek istemez Oğlak burcu. Tamam geleneksel bir tarafı da var. Pilav da yapacak çocuk da yeri gelince. Fakat önce kariyer! Ayakları yere sağlam basacak, plaza merdivenlerini üçer beşer çıkacak. Tırnağıyla kazıyarak geldiği konumu, ileride çocuklarına masal diye anlatacak. Ne zaman tatmin olursa o zaman işlerden elini eteğini çekecek, ocağın başına geçecek. Kendisini garantiye aldığında kanatlanıp uçmak isteyecek.

Hizmet Odaklı Başaklar

Pragmatik, rasyonel ve çalışkan! Evlilikle, aşkla meşke pek bir samimiyeti olmayan Başaklar, çalışkanlık konusunda karıncalara kafa tutabilirler. Analitik düşünür, hizmet ederler, her işin en iyisini onlar bilirler. Detay detay gezinir, mükemmeli ister, hata yapmaktan nefret ederler. E hal böyle olunca ofisten çıkıp evin yolunu bulma konusunda zorlanabilirler. Bu saatten sonra kim pilav yapacak; akşam akşam midesine oturacak!

BONUS:

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.