Photoshop Yaparken Duvarı Yamultan Burçlar!

Kendine ne kadar güvenirsen güven, ara sırada başını yaslayacak bir omuz arıyor insan. Teselli edecek, açıklarını kapayacak, kötüyken bile iyi gösterecek. Özellikle Instagram’da fotoğraf paylaşırken. Bir dakika, bir dakika sen ne düşünmüştün? Tabii ki photoshoptan bahsediyoruz burada. Başka ne olacak! İhtiyacın olduğunda sivilcelerini kapatacak, bacak boyunu uzatacak, belini kum saati gibi yapacak, seni baştan yaratacak. No make up temalı bir fotoğraf attığında bile aldığın like’larla seni keşfet sayfasına taşıyacak. Peki hangi burçlar photoshop’la yatıp kalkacak, duvarı yamultacak, şimdi bunu öğrenmenin zamanı!

Estetik Düşkünü Teraziler

Gece dışarı mı çıkılacak? Arkadaşın düğününe mi gidilecek? Hemen çekilsin boy boy fotoğraflar. Yalnız yemeği fazla kaçırmış olacak ki neredeyse patlayacak fermuar. Bir ele soda bir ele telefon. Telefon da ne alaka dediğini duyar gibiyiz. Tabii ki çekilen fotoğraflar shoplanacak, şişkinlikler tarih olacak, yüzde higtlighter patlaması yaşanacak. Basenler daraltılırken belki duvar yamulacak, belki bir tarafı daha büyük kalacak. Terazi burcu dış görünüşünü bu kadar önemsediği sürede photoshop defteri asla kapanmayacak.

Burnu Havada Aslanlar

Sözde shopa falan bir gram ihtiyacı yok. Sosyal medyadaki bütün fotoğrafları her daim doğal. Fizik konusunda Einstein’la kapışır, estetik denilince adını Hollywood Bulvarı’na yazdırır. Fakat o son fotoğrafa da ne olmuş? Photoshop yapayım derken pencerenin pervazı mı yamulmuş yoksa göbek deliği mi kaybolmuş? Kendini beğenmiş yavru Aslanımızın gözü kendisinden başkasını görmeyince böyle hatalar olabiliyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.