“Peter Pan” Sendromuna Ait 3 Burç!

Peter Pan’ı bilirsiniz değil mi? Asla büyümeyen çocukları ya da “Var Olmayan Ülkeyi” arayışını da bilir misiniz peki? Biliyorsanız, güzel. Yine de bilmeyenler için açıklayalım. Peter Pan, büyümek istemeyen maceraperest bir çocuğun anlatıldığı güzel bir masalın başkahramanı olur. Peter Pan Sendromu ise buradan yola çıkar ve anlamını bu masaldan ve bu masalın başkahramanından alır. Genel olarak erkeklerin yakalandığı Peter Pan sendromu, olgun yaşta bile olsa büyümek istemeyen, yetişkinliği kabullenmeyen ve yaşlandığını reddeden erkeklerde görülür. Etrafında mutlaka bu erkeklerden görmüşsündür. Kaç yaşına gelirse gelsin bir takım sorumluluklardan kaçar, evlenmek istemez, her zaman daha genç kadınlarla birlikte olur. Onları çok net tanımana yardım edecek bir kılavuzumuz yok elbette ama sana biraz daha ayrıntılı olarak anlatıp belli başlı triplerini fark etmene yardım edebiliriz. Hazırsan gel birlikte inceleyelim bakalım, hangi burcun Peter Pan sendromu yaşaması daha muhtemelmiş!

Çocuk Ruhlu Koç Burcu

Etrafında birkaç tane Koç burcu varsa bilirsin ki bu burcun kadını da erkeği de yıllara asla teslim olmayacak, onlar yüzünden yaşlanmayacak insanlardır. Hayat dolu, capcanlı, kıpır kıpır yapıları, hayata karşı güçlü ve mücadeleci duruşları ile doya doya yaşarlar. Her zaman en fazla kendilerini düşünürler. Bu bencillikleri sayesinde, diğer insanları ve onların acılarını çok da önemsemezler. Ancak oyun oynamayı hayatlarından asla çıkarmazlar, oyunlar hayatlarının büyük ve en eğlenceli kısmını oluştururlar. İsterlerse büyük bir markanın en tepesindeki insan olsunlar, isterlerse toruna torbaya karışsınlar, hayatın onları yaşlandırmasına asla müsaade etmezler. Ruhları gençtir bir kere!

Oyundan Asla Vazgeçmeyen Aslan Burcu

Oyun oynamayı alışkanlık haline getirmiş bir başka burç ise oyuncu Aslan burcudur. Onun için hayat zaten bir oyun sahnesidir ve 7 gün 24 saat Aslan burcu şovu yapılmaktadır. Biletler çoktan satılmıştır, oyun her zaman kapalı gişe oynanmaya devam eder. Her seferinde daha fazla insana ulaşır ve kendisini anlatır durur. Onun gösterişli tarzına kapılıp gitmeyen, ona hayran olan insan sayısı azdır. Bu nedenle Aslan burcu insanı bu oyunlardan bir türlü çıkamadığı için, yaşlanmaya da bir türlü zaman bulamaz. Onun gibi bir kral, devrik bir lider olmayı kabul eder mi sizce? Asla!

Asla Büyümeyen Çocuk Olan Yay Burcu

Peter Pan gerçek bir karakter olsaydı, kesin Yay burcu olurdu. Asla büyümeyen çocuk denince akla ilk ve tek gelen isim her zaman Yay burcudur. Onlar evlenip aile kursalar bile, yaşlanıp torunları olan bir dede haline gelseler bile kendilerini asla yaşlı olarak görmezler. İçlerindeki çocuk onları asla terk etmez. Bağlılıktan ve sorumluluk almaktan kaçıyor olmasını çocukça davranışlarıyla örtmeye çalışan Yay burcu insanı, Peter Pan sendromuna ait olduğunu bitmek tükenmek bilmeyen umursamazlığı sakarlığı ve savrukluğu ile kanıtlar.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir