Pazartesi Sendromunu Doruklarda Yaşayan İki Burç!

Cuma gününden başlayalım. İşten çıktınız, saçları açtınız, atlayıp taksiye hemen eve yol aldınız. Ilık bir duş, ardından biraz makyaj. Çağırılsın, Uber’ler, Scotty’ler. Zaten haftanın başından kararlaştırılmıştı gidilecek yerler. Önce güzel bir yemek yendi, arkadaşlarla muhabbetler edildi, sonra gecenin devamı için hareketli bir yer seçildi. Gelsin tekila shotlar, jagerler, romlar. İyice dağıtıldı ve sonunda saat sabah altıyı vurdu. Suratınızda ne bir gram fondöten kaldı ne de rimelinizin bulaşmadığı bir yer… Külkedisine dönseniz daha mı iyiydi? Bütün haftanın yorgunluğu atılsın derken, hangover oldunuz çıktınız daha hafta sonunun ilk gününden. Şimdi yeteri kadar uyuduysanız, sabaha karşı batırdığınız banyoyu temizleme vakti. Hem bakın bakalım çantanız da bir şey eksik mi? Malum evin yolunu zor bulmuştunuz, en son telefonunuzu nereye koyduğunuzu soruyordunuz, kapının anahtarını bulacağım derken 15 dakika boyunca çantanızın içinde kayboldunuz.

Sakin ve fazlasıyla uykulu geçen bir cumartesi gününün ardından geldik mi pazara? Ne çabuk geçti değil mi hafta sonu. Neyse önünüzde daha geçirmeniz gereken bir gün var. Önce arkadaşlarla bir kahvaltı, sonra kısa bir yürüyüş, belki sinemada bir film. Ve haftanın son saatleri. Yarın ise yeni bir iş günü. Şimdi kim kalkacak sabahın altısında, yedisinde? Kim düşecek yollara uyurgezer bir halde?

Daha sabahın ilk saatlerinden başladı pazartesi sendromu. Peki iki günlük tatil sonrası rutin düzene tekrar ayak uydurmak hangi burçların en büyük korkusu? Cevap basit. Zaten yukarıda hafta sonu olanları saati saatine verdik. O bar senin bu pub benim derken evin yolunu bulamayan Yaylar ve bir an bile yerinde duramayan sosyal İkizler, pazartesi sendromundan pek bir muzdaripler. Yine bir hafta daha mesainin bitmesini iple çekip, günlerin çabuk geçmesini gönülden dileyecekler. Ofisten kendilerini attıkları gibi arkadaşlarına koşup, yine sabahı edecekler, sonra iki gözü kanlı bir şekilde bilgisayar başında önce kahvelerini sonra enerji içeceklerini fondip yapıp içecekler, önlerinde biriken dosyalara direnecekler, esneye esneye hayli zor bir  gün geçirecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.