Pazartesi Başladığı Diyet Salıyı Görmeyen Burçlar!

“Kilolu olmak”, hayatın en az bir döneminde çoğumuzun başına dert olmuş bir olay. Kimileri için tartıdaki rakamsal gerçeklerle, kimileri içinde sadece hissiyatı olarak bir şekliyle kilo verme çabasının tadına bakmıştır. Bir de “Bu pazartesi diyete başlıyorum” diyerek haftayı karşılayan, kendini her zaman olduğundan daha kilolu gören, online dünyaya düşen en son diyet listesinden haberdar olup neredeyse bütün diyetisyenleri İnstagram’da takip eden, hatta Pazartesi günü için diyet listesinde yazanları tamamen hazırlayan ancak gün içerisinde bir şekliyle diyetini sürdürmeyi beceremeyenler var. Her türlü çabaya, güçlü inanca ve tüm hazırlığa rağmen başladığı diyeti bir gün bile sürdürmekte zorlanan burçları öğrenmek için sizi aşağıya alalım…

İKİZLER

İkizler için geleceğe dair ayakları yere basmayan planlar yapmak kadar kolay bir şey yoktur aslında. Bu sebepten “Pazartesi diyete başlıyorum” diye kendini ne kadar inandırırsa inandırsın, hatta diyet beslenme çantası elinde işe gelmiş olsun; canı eğer o gün mantı yemek istediyse onu hiç kimse durduramayacaktır. Dolayısıyla çok ciddi bir sebebi olmadan İkizler burcunun, başladığı diyeti nihayete erdirmesi neredeyse imkansızdır.

ASLAN

Çok kilo aldığına inanmış bir Aslan, gözü tamamen kapalı bir şekilde kendini en iyi hissedeceği kiloya dönmek için en muazzam diyet listesini bulacaktır. Kısa bir süre için bu diyeti harfiyen uygulasa da egosu pohpohlandığı anda diyetle arasındaki ilişki de sona erecektir. Keyfine düşkünlüğüyle bildiğimiz Aslan burcu hele birde muazzam bir yemek daveti alırsa, o zaman o yediği brokoliler yerini bambaşka tatlara devredecektir. Bu sebepten istikrarlı olmaya çalışsa da Aslan Burcunun tüm adımları egosu yettiği kadardır.

YAY

Kilo aldığı için çok tasalanan Yay burcu, etrafa bu durumu ve çözümünü anlatırken abarttıkça abartabilir. Kafasındaki plana göre en iyi diyet listesine edinerek ve insanüstü bir spor çalışmasıyla bu kiloları saniye saniye yakacaktır. Ancak net bir şekilde ifade edebiliriz ki işler ağızdan çıkanlarla bir olmayacaktır. Şöyle ki Yay burcu büyük ihtimalle Pazartesi başladığı diyeti, o gün daha öğlen olmadan bozacaktır. Sevdiği pasta ve kurabiyeleri tırtıklarken büyük ihtimalle diyette olduğunu bile unutacaktır. Disiplinsizliği ve savrukluğu da bu noktada devreye giren en büyük etkendir.

BALIK

Hayaller ve gerçekler… Tabii ki Balık burcunun dünyasına mevzu bahis diyet ve kilo vermek olduğunda da yine örtüşmedi. Vermesi gereken kilo sayısal olarak 2 iken, büyük ihtimalle kafasında belirlediği hayallere göre benimsediği kilo verme planı Victoria’s Secret mankeni olmak olacaktır. Bu sebepten de ilk günden günde sadece bir tane havuç ve brokoli yemek onun için pek doyurucu olmayacak ve diyetinin ilk gününde karşısına çıkan yiyecekleri büyük bir iştahla midesine indirecektir. Böylelikle heyecanla başlayan diyet programı ilk gününden rafa kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir