Parti Kostümünü Burcuna Göre Seç!

Çizgi roman, masal ve sinema dünyasında herkesin hayranlık duyduğu çok sayıda hayali kahraman yer alıyor. Bu kahramanların ilginç kostümleri de kendileriyle özdeşleşmiş durumda. Giyim zevkleri ve karakterleri göz önüne bulundurulduğunda bu kostümler içinde her burca uygun giysi bulmak mümkün. O halde burcunuza hitap eden parti kostümlerini hep birlikte gözden geçirmeye ne dersiniz?

Koç (Batman)

İçindeki hiperaktif çocuk hala sönmeyen Koçlar için Batman kostümünden daha ideal bir kostüm olamazdı. Gotham şehrini kötülüklerden koruyan yarasa adam, yeni bir düzen vadederken kurtarıcı arayan kent sakinlerine verdiği sözü tutuyor. Lider vasfı taşıyan çizgi kahraman, görüldüğü ortamlarda refleks olarak bir güven havası yaratıyor. Karizmatik Koç burçları, bu kostüm içinde parti boyunca aurasına aura katar gibi görünüyor.

Boğa (Zombi)

The Walking Dead dizisinden sonra daha çok sempati duyulmaya başlanan zombiler, yaratıcı makyajlar ve giysilerle sıklıkla partilerdeki yerini alıyor. Soğukkanlılığı, ağır hareketleri ve sanata olan ilgisi nedeniyle, makyaj ağırlıklı zombi kostümü Boğa burçlarının zevkine hitap ediyor. Tasarım kabiliyeti yüksek bir makyözün eliyle gayet eğlenceli ve ürkütücü zombi kılığına girebilirsiniz. Ayrıca çeşitli aksesuarlarla da kostümünüzü zenginleştirerek partideki yerinizi alabilirsiniz.

İkizler (Spider Man)

Esnek anatomisi, hareketliliği ve hızlı düşünme kabiliyetiyle İkizler burcu, Spider Man kostümünde adeta kendini bulabilir. Duvarlarda oradan oraya cirit atarken herkesi kendine hayran bırakan ünlü kahramanın, tüm dünyada hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunuyor. Şehirde düşmanları belini doğrultana kadar akrobatik hareketlerle gözden kaybolan Örümcek Adam, mavi-kırmızı renkleriyle ortamlarda hemen kendini belli ediyor. İkizler burcu insanı, bu cesur kostümle o gece belki kendi Mary Jane’iyle bile tanışabilir.

Yengeç (Ölü Gelin)

Gotik sinemanın babası Yönetmen Tim Burton’ın seyirciyle buluşturduğu “Ölü Gelin” şahsına münhasır kostümüyle partilerde yad ediliyor. Victor’a olan şefkati, sahiplenici duruşu ve gizemli havasıyla tanıdığımız fantastik gelin, sevgi dolu Yengeç burçlarının ruhunu yansıtıyor. İri yuvarlak gözler, mavi siyah saçlar, mahzun bakışlı bir kaş makyajı ve solmuş gelinlikle gecenin en özel kostümlerinden birine imza atın. Parti için yanınızda getireceğiniz kavalyeyle ölü gelinin yanında görmeye alıştığımız Victor açığını da tamamlamış olursunuz

Aslan (Malefiz)

“Uyuyan Güzel” masalından uyarlanarak çekilen ve Angelina Jolie’nin oynadığı Malefiz filmiyle birlikte pek bir popüler oldu bu güzel büyücü. Masallar diyarının bu yeni fenomeni, kostümüyle reel dünyada kendine çok fazla yer buluyor. Kendine has boynuzları, dev kanatları, soluk-beyaz teni ve ateş saçan gözleriyle çok beğenilen Malefiz’in iddialı kostümünü herkes taşıyamaz. Gösteriş, çekicilik ve kendine olan güvenin bir bünyede toplandığı Aslan burçları için Malefiz kostümü biçilmiş kaftan niteliği yaşıyor.

Başak (Hayalet)

Geleneksel ve sade tarzıyla dikkat çeken Başaklar hayalet kostümü gibi daha alışıldık seçimlerin dışına çıkmayı tercih etmiyorlar. Özellikle “Cadılar Bayramı” partilerinden aşina olduğumuz hayalet kostümü yıllardır en temel giysiler arasındaki yerini koruyor. Çok fazla zahmet gerektirmeyen bu kostümü bir adet çarşaf ve birkaç aksesuarla bile hazırlayabilirsiniz. Dileyen Başaklar farklı detaylarla kumaşı zenginleştirebilir. Bu asırlık kostüm partilerin demirbaşı olarak etkinliklerdeki yerini korurken görüldüğü yerde yüzde bir tebessüm oluşturuyor.

Terazi (Khaleesi)

“Game of Thrones” ile hayatımıza giren Khaleesi, güzelliği, zekâsı ve başarısıyla diziyi izleyenlerin gönlümü fethetmiş durumda. Çekici ama fettan Cersei’in aksine geldiği şehirlere huzur ve refah getiren Targeryan kızı, imajıyla da pek bir beğeniliyor. Güzelliğine ve şıklığına düşkün Terazi burcu için adaletli Khaleesi’nin kostümü enfes bir seçim oluşturuyor. Beyaza kaçan platin sarısı peruk ve çizgi kahramanın kendine has giysisi ile Terazi burçları, partinin çekici ve zarif konuğu olarak gecede salınacak.

Akrep (Harley Quinn)

Çizgi-roman uyarlaması Suicide Squad beklenen ilgiyi görmese de filmdeki Harley Quinn karakteri efsane olmuş durumda. Karaktere can veren oyuncunun güzelliği Harley’in giysisi ve imajıyla birleşti ve ortaya fenomen bir kostüm çıkardı. Vahşi görüntülü ama bir o kadar da feminen olan çılgın karakter, iddialı Akrepler için uygun bir giysi olarak dikkat çekiyor. O gece elinde sopası, mavi-beyaz saçları ve dağınık makyajıyla kostüm partisinin en vamp ve gizemli konuğu Harley Quinn olacak.

Yay (Çığlık)

Neşeli ve fırlama yönüyle çevresindekileri her zaman eğlendirmeyi başaran Yaylar için şaşırtıcı bir kostüm uygun görünüyor. İlk vizyona girdiğinden beri bağımlılık yapan Çığlık filminin kostümü şakacı Yay burçlarının zevkine uyuyor. Elinde kendisiyle özdeşleşmiş bıçağıyla gezen Scream kostümlü konuklar, girdiği ortamlarda bazen ürkütürken bazen de güldürebiliyor. Maceraperest Yaylar, o gece lavabo benzeri ortamlarda kendisini görenlerin tansiyonunu yükseltirken partinin en fazla heyecan yaratacak konuğu olacak.

Oğlak (Cadı)

Kostüm partisi denince temin edilmesi en kolay giysilerden biri cadı kostümüdür. Çok sayıda masala ve filme konu olan bu hayali kahraman, çocukların yanı sıra yetişkinlerden de rağbet görebilir. Kurallara uygun hareket etmeyi seven ve aykırılar balosunda göremeyeceğiniz Oğlaklar için cadı kostümü normal ve ölçülü bir giysi oluşturuyor. Ağırbaşlı tavrıyla bilinen bu burç, uçlarda ve komik görünen bir kostümde rahat etmeyeceği için klasik ve partilerde aşina olduğumuz giysileri tercih ediyor.

Kova (Guy Fawkes)

Tüm dünyada muhalif kesimlerin simgesi olan Guy Fawkes maskesi ve kostümü, özgür ruhlu, idealist Kovaların ruhunu yansıtıyor. Alaycı gülümseyen ifadesi, şapkası ve tepeden tırnağa siyah giysisiyle asi gençlerin idolü olan tarihi şahsiyet, ithaf edildiği ortamlarda tebessüm ettiriyor. Sıradan bir parti kostümüyle göremeyeceğiniz Kova burçları, bu sıra dışı giysiyle aynı zamanda samimi bir izlenim yaratıyor. Guy Fawkes’in partinin en marjinal ve en fazla kendini sevdiren konuğu olacağının garantisini verelim.

Balık (Pamuk Prenses)

Moda ve giyim konusunda özel bir yeteneği ve ilgisi olan Balıklar, girdiği her ortamda şık görünmeye özen gösterirler. Romantik kişiliği, zarafeti ve modaya olan ilgisiyle Pamuk Prenses kostümü Balık burçlarının zevkini yansıtıyor. Kar beyaz ten ve siyah saçın muhteşem kombinasyonuyla ortaya çıkan bu ünlü kahraman, güzelliği ve masumiyetiyle biliniyor. Bu kostüm her ne kadar klasikler arasına girse de hala en çok tercih edilen özel giysiler arasında bulunuyor. Pamuk Prenses kostümüyle gecenin masum güzeli olarak dikkat çekeceğinizin altını çizelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir