Paranormal Aktivitelere Hazır Ol! Burcuna Göre Hangi Perili Evi Ziyaret Etmelisin?

Güvenlik kameralarına yakalanan gizemli görüntüler, sırrı çözülemeyen çocuk kahkahaları ve çığlıklar… Birbirinden ilginç olaylara ev sahipliği yapan dünyaca ünlü perili evler burcuna göre ziyaret etmen için seni bekliyor!

Koç, Beyaz Saray

Öncü ve mücadeleci Koç için perili ev düşüncesi zaman zaman hem ürkütücü hem de komik gelse de kafada soru işaretleri bırakacak. Andrew Jackson’ın, Abraham Lincoln’ün, Abigail Adams’ın ve David Burns’ün hayaletlerinin, Amerikan Başkanı’nın evinde dolaştığı iddia ediliyor. Amerika’nın geçmişindeki en güçlü figürlerden bazılarını barındıran Beyaz Saray’da hayaletlerin gezdiği şüphesi bile olağanüstü değil mi?

Boğa, The Myrtles Plantation

Doğa aşığı, somut Boğa’nın doğaüstü olaylarıyla nam salan bir yeri ziyaret edebilmesi için mutlaka ilgi çekici bir tarafının olması gerek. 1700’lü yılların sonundan itibaren 12 tane cinayet ve intihar vakasına şahit olan yeşillikler içindeki The Myrtles Plantation, otel olmadan önce bir Kızılderili Mezarlığıydı. Otelde kalan konuklar piyanonun kendi kendine çaldığını, tablolardaki yüzlerin hareket ettiğini söylüyor. Tüm bu yaşanan olayların belgelendiğini de unutmamak gerek.

İkizler, Pattee Kütüphanesi

Tam anlamıyla bir iletişim burcu olan İkizler, kitap okumaya, entelektüellik seviyesini arttırmaya, kendini yepyeni bilgiler ile donatmaya çalışır, evinde mutlaka bir kitaplık köşesi vardır. Öğrenci ve çalışanların sürekli duyduğu yankılanan çığlıklar ile yere düşen kitaplarıyla adını sıkça duyduğumuz Penn State Üniversitesi’nin Pattee Kütüphanesi tüylerini diken diken edecek. Ayrıca görgü tanıkları hava kitapları taşımaya yarayan el arabalarının kendi kendine hareket ettiğini ve etrafta kırmızı gözler gördüklerini de iddia ediyor!

Yengeç, Mason Tapınağı

Şu an bir konser mekânı olan Detroit’teki Mason Tapınağı, hayal gücü geniş Yengeç’in ilgisini çekecek. 100’den fazla odası bulunan, gizli geçit ve merdivenlere sahip olan Mason Tapınağı’nın aklına gelebilecek her türlü olay oluyor. Nesnelerin kendiliğinden hareket etmesi, geceleri duyulan ayak sesleri, puro kokuları, tüm havalandırmalar kapalıyken oluşan esintiler, telaffuz edilen isimler ve en önemlisi kamera kayıtlarındaki bilinmeyen varlıklar!

Aslan, Bird Cage Tiyatrosu

Tüm dikkatlerin üzerinde olmasını seven, dikkat çekici Aslan, Arizona’daki Bird Cage Tiyatro’sunu mutlaka ziyaret etmeli! 1881 yılında açılan ve 365 gün, sekiz yıl boyunca 1889’e kadar sürekli çalışan Bird Cage Tiyatrosu, toplam 140 mermi kovanının bulunduğu bir çatışmaya ev sahipliği yapmasının ardından kapandı. Kayıtlara göre en az 26 kişinin öldüğü bu olayın ardından burası müze haline geldi. Fakat gülüşme ve bağrışmaların, hatta korkunç müziklerin yankılanmaya devam ettiği de ayrı bir gerçek.

Başak, Villisca Axe Murder House

Detaycı ve çalışkan Başak’ın fazlasıyla ilgisinin çekecek olan yer; bu zamana kadar gizemi çözülememiş olan Villisca Axe Murder House. 1912 yılında uyur gezer biri baltayla bu evde yaşayan sekiz kişiyi öldürdü ve kayıplara karıştı. Bugüne kadar bu cinayeti kimin işlediği hala çözülemediği için olay gizemini koruyor. Eve gelen ziyaretçiler, çocuk sesleri duyduklarını, düşen lambaların ve hareketli nesnelerin olduğunu iddia ediyor. Dikkatli ve mükemmeliyetçi olan Başak, belki de bu evin gizemi hakkında fikir sahibi olabilir.

Terazi, Loews Don CeSar Hotel

Aşka aşık, romantik ve büyüleyici Terazi, Lowes Don CeSar Hotel’in hikayesine hayran kalacak. İspanyol bir opera sanatçısı olan Lucinda ve Thomas Rowe, ailelerinden onay alamadıkları için birbirlerine tutku ile bağlı olmalarına rağmen bir daha görüşemediler. Bunun üzerine Thomas Rowe, 1920’lerde Loews Don CeSar Hotel’i inşa etti ve buranın beşinci katında yaşamaya başladı. Ölümünün ardından otelde kendi kendine açılan kapıların olduğu ve beyaz takım elbiseli bir adamın dolaştığı iddia ediliyor.

Akrep, RMS Queen Mary

Su grubunun stratejik burcu olan Akrep, gözlemci ve araştırmacı yapısı ile doğuştan bir dedektif. 1861 yılında inşa edilen, yedi yıl boyunca yaşanan talihsiz olaylar yüzünden adı değiştirilerek Amerika ile Adriyatik denizi arasında ticaret için kullanılmaya başlanan Mary Celeste, kaptan Benjamin Briggs’in kumandasında uçsuz bucaksız denizin serin sularına açıldı. 4 Aralık tarihinde başka bir gemi tarafından denizin ortasında bulunduğunda ise geminin içerisinde tek bir insan bile yoktu. Hiçbir çatışma veya kaza izine rastlanamayan, aynı zamanda filika, pusula ve seyir defterinin de kayıp olduğu, fakat gemideki kargo ve mürettebatın erzakının aynen yerli yerinde olduğu görüldü. Kısacası bir korsan saldırının olmadığı anlaşıldı, fakat şu an otel haline getirilen RMS Queen Mary Gemisi’nin gizemi hala çözülemedi.

Yay, Lizzie Borden House

Seyahatkolik Yay’ın bir sonraki rotası Lizzie Borden House olmalı! 1892’de, Lizzie Borden uyuyan babasını ve üvey annesini baltayla öldürmekle suçlandı. 1948 yılında satın alınan ev, 1996 yılından bu yana otel olarak işletiliyor. Fakat iddialara göre gizemli bir şekilde açılıp kapanan ışıklar ve kapılar, kaynağı belirlenemeyen sesler, yatakların üzerine sanki biri yatıyormuş gibi görünen girintiler halen devam ediyor.

Oğlak, Waverly Hills Sanatoryumu

Çalışkan, disiplinli ve sorumluluk sahibi Oğlak’ın ziyaret etmesi için Waverly Hills Sanatoryumu’ndan daha iyi bir yer olamaz. 1921 ile 1976 yılları arasında tüberküloz hastalarının tedavi edildiği Waverly Hills Sanatoryumu’nda deneysel, acı verici ve şüpheli yöntemlerin kullanılmasından dolayı yaklaşık 6000 hasta hayatını kaybeder. Binlerce verem hastasının Waverly Hills Sanatoryumu’ndan canlı çıkamaması sonucunda, cesetleri taşımak için bir ölüm tüneli kullanılmaya başlanır. Çünkü hastaların, sürekli birilerinin öldüğünü görmeleri istenmemektedir ve 150 metre uzunluğunda bir tünel açılarak, hastanede ölenler bu tünel aracılığıyla dışarıya çıkartılır. Binlerce insanın hayatını kaybettiği bu hastane tüyler ürpertici!

Kova, Cleveland Sanat Müzesi

Entelektüel ve zaman zaman tuhaf olabilen Kova, dünyaca ünlü Cleveland Sanat Müzesi’ne mutlaka gitmeli! Cleveland Sanat Müzesi personeli heyecanlı bir şekilde özel bir Monet sergisi için hazırlanırken, müzenin mimarlık ve tasarım direktörü Jeffrey Strean, çektiği bir fotoğrafta Fransız ressamın neredeyse aynısı olan bir görüntüyle karşılaştı. Sence de fazlasıyla tuhaf bir durum değil mi?

Balık, Stanley Otel

Apayrı bir hayal dünyasında yaşayan Balık, hayal gücü geniş olmasına rağmen, Stephen King The Shining’e ilham veren Stanley Hotel’de olanları anlayamayacak! 1917 yılında baş kâhya yardımcısı Elizabeth Wilson, fırtınalı bir gecede elektriğin kesilmesi sonucu 217 numaralı odayı aydınlatmaya çalışırken fener büyük bir gürültüyle patladı ve altındaki zeminin çökmesine sebep oldu. Gazeteler bu olayı haber yapmak istediğinde bütün kayıtların kaybolduğunu fark ettiler. Şu anda otelin 4.katının paranormal aktivitelerin kaynağı olduğu düşünülüyor. Söylenene göre burada sürekli ürkütücü çocuk kahkahaları duyuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.