Pamuk İpliğine Bağlı Aşkları Bırak, Burcuna Göre İlişkini Sağlama Almaya Bak!

Tüm aşk ilişkilerinde, iki insanı birlikte olacak kadar sıkı tutan, birbirine çekip bırakmayan, gözle görünmese de muhakkak işinin başından bir an olsun ayrılmayan bir bağ vardır! Bu bağ kimi zaman asırlarca dayanacak güçte olur, kimi zaman pamuk ipliği! Kimi çiftler bir ömür birlikte olmaya can atar, kimileri kaçanın başı ağrımaz der, kurtulup gider! Peki bu bağı güçlendirmenin, sevgiyi ölümsüzleştirmenin bir yolu yok mudur? Burcuna göre aşkını kendine bağlamanın yolları var sırada!

Onunla sohbet et, kelimelerle gönülden gönle yol aç!

Tatlı dilinle yerinden çıkan yılanları bu seferlik atla, ilişkine odaklan! Balı az geldiyse kaymağı kaşıkla, ne yaparsan yap ilişkinle ilgili kurduğun mesut cümleleri sevgilinin kulağından kalbine yolla. Sözcükler en sağlam bağları kurar, iletişimin en açığı sevdiğinin kalbine duble yol yapar. Eleştirmek yerine sohbetin tadını çıkaran, sosyal ortamların aranan kanı olan İkizler ve Terazi konu hitabet olunca üst sınıfa atlar, sevgililerinin gönüllerini pek güzel yaparlar.

Açılması imkânsız düğümler at, keşfederek bağlan!

Kendini bir anlat bir sus! İkinizin arasında gelişen bağ ile ilgili sorular sor, yorumunu katmayı ihmal etme. Öğrenmeye çalış, merak et! Sürekli aşama kaydet ve aşkına inan! Neler yapabileceğini göster, her alandaki isteklerine arzuyla sarıl. Boğa ve Akrep, ilişkileri güvende olmazsa uyuyamaz, oturamaz, rahata eremezler. Sana güvenmelerini sağla. Bağları kuvvetlendirmenin yolu cinsel istekten ve şeffaf niyetten geçiyor. Dürüst ol ve sev! Duygularını bastırma, gece gündüz dinleme, “şimdi ne yeri ne de zamanı” deme, harekete geç. Farklı deneyimlere kapılarını kapatma, denemeden bilemezsin sonuçta. Bu sayede aranızdaki bağ bir kuvvetlenecek, bir kuvvetlenecek.

Gerçekten ilginç ol, aklını başından al!

Duygu denizlerinde yüzen, bilindik romantizm kalıplarının içine sıkışıp kalan, elinde mumu, çenesinin hemen altında kemanı, dişlerinin arasında sıkıştırdığı dikensiz gülüyle gezenlerin aksine, ilişkiye rasyonel yaklaşan, daha yaratıcı sevme biçimleri geliştirme olasılığı olan Kova ve Başak’lar sevdikleriyle aralarında ilginç bağlar kurabilirler. Normalden biraz farklı zevkleri olan, Kova ve Başak kendi lisanınca mutlu edilebilir. Harika bir restorana gittiğinizde çantanızdan çıkardığınız çatal, bıçak Başak’ı hijyen hassasiyetinden vurabilir. Kulağa mantıklı gelmese de böyle minik jestler bağ kuvvetlendirir. Kova için de bir pes konsolu paha biçilemez bir hediyedir. Onunla pes atmak için, oyunu öğrenseniz, bağları koparır halatlara geçersiniz.

Ona güven, atlamak için halat arama, bir el yeter aşkını yaşamaya!

Balık, dünyada bunca kötülük varken, kurnaz tilkiler etrafında kol gezerken, bu denli merhametli oluşuyla dünyada savunmasız kalmamalı, kendini sevdiceğine halatlarla bağlayıp her şeyini ilk ona anlatmalı. Sevdiğine güvenmeli, aralarındaki sevgi bağını içini açarak güçlendirmeli. Aslan da aldığı alkışların, duyduğu övgülerin, zarifçe kabul ettiği takdirlerin ardından, yaşadığı her şeyi sevdiğine açıkça anlatmalı, gize sıra bu ikilinin hayatında yer olmamalı. Kimse durup dururken sevdiğini aldatma kararı almıyor. İlişkide göz yumulan ufak tefek yalanlar, minicik gizemli davranışlar, daha büyük aldatmacalara zemin hazırlıyor. Sağlam bir bağ için açıklık gerekiyor.

Yaramazlık yap, uslu çocuklara bağ gerekmez!

Koç ve Yay derinlemesine düşünmez, “el alem ne der” sancısı çekmez. Kapalı alanlara sıkıştırdığı tutkusunu, insan içinde göstermekten çekinmez. İki cilvenin, biraz da yaramazlığın göz çıkardığı, insanlara rahatsızlık verdiği de nasılsa görülmez. İnsanların birbirini sevmesinin, keyifli bir ilişki sürmesinin yararı olur zararı olmaz! Kuytu köşelere gizlenmiş, insanlardan uzaklarda yeşermeye terk edilmiş bir sevgidense, aşkı özgürce yaşamak duyguyu perçinler, bağları güçlendirir.

Hayallerini destekle, geleceğe tahta köprüler inşa et!

Çiftlerin sohbetleri iki günlük etkinlik planlarının, hafta sonu için tatil programının önüne geçmiyor, uzun vadeli planların zamanı bir türlü yapılamıyorsa, bağlılığa aya direyen çiftlerin ilişki sağlamlaştırması bir hayli zordur. Ancak gelecek hakkında sıkça planlar yapan, gün geçtikçe ileride birlikte sürecekleri ortak yaşamlarının gündeliğini detaylandırmak, hayalleri yavaş yavaş somutlaştırmak ilişkide var olan bağı misliyle güçlendirir. Günün birinde birlikte yaşayacağınız evin banyosuna aldığınız el havlusu, buzdolabına aldığınız magnet, sözlerinizin ciddiyetine vurgu yapar. Yaşama bakışları geleneksel kodlarla biçimlenen, flört edip keyif yapmak değil, evlenip aile kurmayı isteyen Oğlak ve Yengeç’ler köprüleri ceplerinde gezer. Uygun bir kıyı bulunca bağlarını derhal kurar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.