Özgüvenin Sırrı: Burcunu Söyle, En Büyük Silahını Söyleyelim

Kendine güvenen, güçlü bir karakterden daha güzel, çekici bir şey olamaz! Zaman zaman hepimiz güven sorunları yaşıyor, kendimizi kötü hissediyoruz. Önemli olan bu moddan ne kadar sürede, nasıl çıkacağın! Özgüvenini artırmak, daha sağlam adımlarla yere basmak için yapman gereken ipuçlarını topladık, burcuna göre sıraladık!

Koç

Gerçekçi olalım; sen zaten fazlasıyla kendine güvenen birisin! Yapman gereken tek şey hissettiğin fazla enerjiyi fiziksel olarak yakmak! Çok seveceğin bir spor yapabilir ya da kendine extreme bir spor bulabilirsin. Böylece heyecanla panik yapmayacak, hiç beklemediğin anlarda elin ayağın birbirine girmeyecek. Yeter ki bu enerji fazlalığın ile beynini değil vücudunu yor! Sonrasında düşüncelere çok daha kolay odaklanabildiğini göreceksin.

Boğa

Belki farkında değilsin ama sana bir iş için ne kadar çok süre verilirse onu o kadar iyi yapıyorsun! Acele etmen gerektiğinde elin ayağın birbirine dolanıyor, saçma sapan bir sürü hatayla baş başa kalıyorsun. Hele bir de önemli bir adım atman gerekiyorsa vay haline… O işin altından en güzel şekilde kalkabilmen için ilk önce kendini hazırlaman ve biraz da şımartman gerek! Kısacası bir işi yapmak için yeterli zamanın olduğunda kendine olan güvenini kimse kıramaz.

İkizler

Aslında ne yapman gerektiğini çok iyi biliyorsun! Kendini rahat hissettiğin yerlerde muhabbetleri doğaçlama bir şekilde başlatıyor, sonrasında istediğin gibi yönlendiriyorsun. Ancak bazen insanların bu durumdan hoşnut olmadığını fark ediyorsun ve kendini geri planda tutmak istiyorsun. Bu nedenle aklından geçenleri direkt olarak insanlara aktarmak yerine birazcık üzerinde düşünebilir, bu şekilde özgüvenini yükseltebilirsin! İletişim erbabısın ama iki düşünüp bir konuşmayı öğrenmelisin.

Yengeç

Ailenle düzenli olarak görüşemiyor olsan bile onlarla bağların inkâr edilemez! Ailene ne kadar düşkün olduğunu dünya âlem biliyor, bu yüzden onlarla görüşemediğin zamanlarda yakın akrabalarınla görüşmeyi sıklaştırabilirsin. Onların yanında kendini çok rahat hissedecek, kendine güveninin hızlı bir şekilde arttığını fark edeceksin! Onlar, seni kabuğundan çıkarmak için ne söylemeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar, emin ol 🙂

Aslan

Dimdik, kendine güvenli durduğun bir gerçek! Ancak sabahları evden çıkmadan önce aynanın karşısına geçip bunu görmek, kendine güvendiğini tekrar etmek çok daha sağlam adımlarla yere basmanı sağlayacak. Sevdiğin şarkıları bağıra çağıra söylemek, fotoğraflarda daha güzel ve kendinden emin çıkabilmek için pozlar çalışmak kendine güvenini kat be kat artıracak bizden söylemesi!

Başak

Çevrende senin kadar detaylara düşkün, hatta zaman zaman onların arasında boğulan başka biri yok! Fakaaat bunu organizasyon yeteneğinle birleştirdiğin zaman senin bile inanamayacağın kalitede işler yapan başka biri de yok! Yeter ki insanların ne dediğine

takılma. Bu yüzden bir şey yapmak istediğinde engelleri görmezden gel, çalışma listeni hazırla ve ilk adımı at! Başkalarının ne dediğini boş verip işleri kendi istediğin gibi ilerlettiğin zaman çok daha başarılı olacak, kendine güvenini tavana çıkaracaksın.

Terazi

İlk intiba senin için çok önemli! Hatta öyle önemli ki, seni ikinci, üçüncü gördüklerinde ‘zaten beni çok iyi tanıdılar’ moduna giriyorsun. Ne kadar etkileyici olduğunu da biliyorsun… Ancak dış görünüşünle ilgili küçük bir imza atman insanların gözünde çok daha kalıcı olmanı sağlar. Sıradanlığın dışına çıkıp güzel bir gözlük ya da farklı bir giyim tarzı ile bunu kolayca sağlayacak, kendine olan güvenini artırdığını fark edeceksin.

Akrep

Duruşun sence de biraz fazla ciddi değil mi? İç dünyanı insanlara bu şekilde yansıtıyor olabilirsin, ancak gülümsemeyi bir silah olarak kullanabileceğini de unutma. Üstelik gülümsemek ciddiyetinden ve karizmandan hiçbir şey kaybettirmez, tam tersi fazlasıyla artırır! Üstelik stresini de azaltacağı için farkında olmadan kendine güvenin de bir hayli yükselecek! O yüzden lütfen yüzündeki gülücükleri sadece fotoğraf çekilirken değil, başka zamanlarda da ortaya çıkar.

Yay

Kitap okumayı çok seviyorsun evet, ancak bazen bunu abartabiliyorsun! Keşiflerini felsefe ya da tarih kitaplarından yapıyor, bununla gurur duyuyorsun ama insanlarla muhabbet ederken buradan alıntılar yapmak onları birçok zaman sıkıyor. Üstelik sen de zaman zaman tekrara düştüğünü hissediyor olabilirsin, o zaman yenilenme vakti! Daha önce denemediğin şeylere yönelerek farklı bilgelik incileriyle yenilenecek, genişleyen bakış açınla kendine güvenini artıracaksın!

Oğlak

Stres altındayken dünyanın en mutsuz insanı oluyorsun desek yeridir! Ne yapman gereken işleri bitirebiliyorsun ne de günlük hayatının rutininden çıkarak stresini giderebiliyorsun. Böyle durumlarda dengeyi kurmak yerine, kendi rutininden çıkmamaya çalışmak senin için çok daha sağlıklı olacak. Önceliklerini belirleyerek kendini güvensiz hissettirecek işlerin yükümlülüğünün altına girmemelisin. Bu öncelik rehberini kullanarak özgüveni artırmak çok oyuncağı.

Kova

İnanılmaz bir zihne sahipsin! Hızlı ve yoğun işleyen zihninle etrafındaki herkesi kendine hayran bırakıyorsun. Beynindeki tekerlek sürekli dönüyor ve kimsenin aklına gelmeyen parlak fikirler hep senden çıkıyor! Üstelik bunları başkalarıyla paylaşmaktan keyif alıyorsun. Fakat bazen bu seni çok yoruyor ve zihninin içinde kaybolduğunu hissediyorsun. Bunu gidermek için aklına gelen fikirleri bir yere not ederek rahatlayabilir, özgüvenini artırabilirsin!

Balık

Yalnızlığın tadını en iyi çıkaran burç olduğun kesin! Zihnen ve bedenen dinlenmek istediğin zamanlarda doğaya dönüp yalnız başına bir yürüyüş yapmak sana çok iyi gelecek! Yapman gereken şey çok basit: Kendine vakit ayırarak her seferinde kendine daha güvenli bir şekilde

eve dönebilirsin. Karmaşadan çıkmak, problemlerden uzaklaşmak ve olaylara bakış açını değiştirmek çözümün en kolay hali!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.