Ölümsüzlük İksiri Olsa Düşünmeden İçmek İsteyecek Burçlar

On iki burç arasında yaşama en bağlı olanları ateş grubunda görüyoruz. Enerjik ve sosyal olan bu burçlar hayata tırnaklarını sıkıca geçirir ve asla bırakmak istemez. Yaşam onlar için muhteşem bir nimettir ve dünya nimetlerini en iyi şekilde değerlendirmek gerekir diye düşünürler. Ortalama insan ömrünün çok üstünde bile yaşasalar bu süre onları kesmez. Bu doğrultuda mümkün olduğunca tadını çıkarmak isterler yaşamın. Eğer bir gün ölümsüzlük iksirini keşfetseler hiç düşünmeden büyük bir hevesle içerler.

Yay

Yay burçları güne her sabah aynı heyecanla uyanır. İçindeki çocuksu ruh, iyimserliğini asla tüketmez. Hayata bu derece bağlı olan Yay burçları, ömrünün 4-5 katı daha yaşama imkanı olsa sıkıldım demez. Dünyanın dört bir yanını gezse, daha gezecek çok yer olduğunu düşünür. Ömrün bir gün tükenecek olduğu fikrini kabullenemez. Haz odaklı yaşadığı için sağlığına pek dikkat etmez ama ölüm düşüncesini aklının ucundan bile geçirmek istemez. Ölümsüzlük iksirinin geliştirildiğini görse şüphe duymadan içecek ilk burçtur. Sonsuz bir hayata kavuştuktan sonra dilediği gibi yaşayacak, gelecek kaygısı asla duymayacaktır. Pozitif enerjisi katlanacak, ölümsüz olmanın keyfiyle riskin dozunu artıracaktır. En tehlikeli sporlara göz kapalı atlayacak, maceranın dibine vuracaktır. Ayrıca o çağdan bu çağa atlarken farklı dönemlerin kültürlerini, alışkanlıklarını ve teknolojilerini deneyimlemek Yaylar için heyecanlı olacaktır.

Aslan

Çok sevdiği bedeninin zamanla yaşlanacak olmasına tahammülü yoktur.  O ister ki her daim genç, güzel kalsın ve beğenilsin. Yaşının ilerlediği dönemler, kendisinden daha genç ve çekici rakipleri karşısında sönük kalmaya dayanamaz. Tıbbın ve kozmetik sektörünün imkanları doğrultusunda kişisel bakımını, estetiğini yaptırır ama bunlar da yeterli değildir. Bir süreden sonra bu işlemler de yeterli gelmeyecektir. Sonsuz bir ömürle yaşlanmadan ve kırışmadan hayatını sürdüreceği fikri Aslanları çok heyecanlandırır. Bunun için tüm servetini harcamaya hazırdır. Ölümsüzlük iksirini kararsızlığa düşmeden şişenin dibine kadar içecektir. Bu sonsuz yaşamın kendisine getirecekleri eşsiz bir servet değerindedir. Böylelikle yaşlı ruhta genç bir bedenle, evrendeki varlığını sürdürürken sevdikleriyle gününü gün edecek. Hiçbir konuda acele etmeden her zaman kendini şımartarak yaşayacaktır. Genç bedenini muhafaza edeceği için eşini de ihtiyarladıkça değiştirmekte sakınca görmeyecektir.

Koç

Beşikten mezara kadar aynı coşku ve enerjiyle yaşarlar. Seneler birbirini kovalarken Koç burçlarının ruhu hep aynı yaşta kalır. Hayatın evrelerine göre toplumda çizilen sınırlar umurunda değildir. Yaşına uygun davranma fikri hiç hoşuna gitmez. O her dönem mutlu olduğu ve içinden geldiği gibi yaşamak ister. Koç burçları öyle kısa sürede içi geçen, hayatı boş veren insanlardan değildir. Yaşamla olan güçlü bağları, onu ölümsüzlük tutkusuna iter. Bu mucizeyi sağlayacak sihirli bir değnek veya iksir varsa onu bulmak için dünyanın öteki ucunu kat eder. Ölmeyecek olmanın motivasyonuyla süper kahramanlığa soyunup uçmayı bile deneyimlemeye kalkabilir. Cesareti artık sınırsız bir noktaya gelmiştir. Düşmanları mümkünse ondan uzak dursun. Yenilse bile ölümsüz olmanın heyecanıyla girdiği savaşlar onu çok heyecanlandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.