Okul Yaşamında En Başarılı Burçlar

Astroloji dünyasında her burç kendisine has birtakım özelliklerle donanır. Kimileri iş kimileri eğitim yaşamında daha başarılıdır. Okul yıllarında başarılı olan öğrencilerin genelde çalışkan burçlardan çıkması tesadüf değildir. Bu burçlar fayda odaklı yaşar ve sorumluluklarını ihmal etmezler. Bazıları da pratik zekası veya hırslarının verdiği motivasyonla başarılı olurlar. Zeki öğrenciler öğretmenlerinin de gözünden kaçmazken, diğer arkadaşları tarafından kıskanılabilir.

Çalışkan Başaklar

Zodyak’ın en üretken burcu olarak gösterilebilir. Çocukluk yıllarından itibaren hizmet odaklı yaşar ve bu durumdan hiç gocunmazlar. Eğitim yaşamının ilk dönemlerinde çarpım tablosunu uzun tekrarlarla ezberleyen, okuma-yazmayı çabuk söken çocuklar arasındadır. Başak burçları, ödevlerini aksatmadıkları gibi detayları atlamadan teslim ederler. Her dönem sonunda elinde takdir belgesiyle okuldan dönerler. Bu arada evdeki sorumluluklarını da ihmal etmez, odalarını temiz tutarlar. Lise yıllarında yaşıtları ergenlik heyecanlarına dalarken, Başaklar derslerden başını kaldırmaz. Son sene üniversiteye sıkıca hazırlanır ve nitelikli bölümleri kazanırlar. Diğer öğrencilerle değil, kendileriyle yarışırlar.

Hırslı Oğlaklar

Azimli kişiliğiyle bilinen bu burç da parlak bir eğitim hayatı sürdürür. Okul yönetiminin kurallarına sıkı sıkıya uyar. Disiplinli ve ölçülü davranışlarıyla öğretmenlerin ilgisini çeker. Yöneticilik yeteneği bulunan Oğlaklar, sınıf başkanlığı gibi kolları başarıyla yaparlar. Fayda odaklı düşündükleri için iyi bir geleceğin iyi bir eğitimden geçeceğini düşünürler. Derslerine sıkı çalışır, düşük not almayı kaldıramazlar. Aşırı hırslı oldukları için iyi notlar kazanmak adına sosyal hayatlarını neredeyse tamamen kısabilirler. Başaklar gibi başarı belgelerini her sene kazanmaya gayret ederler. Lise yıllarında ağır başlı tavırlarıyla öne çıkarlarken, üniversite yıllarında da gevşemez, yaşıtları flörtlere odaklanırken kariyer planları yapmaya başlarlar.

Rekabetçi Koçlar

Genç Koçlar, sınıfın en başarılı öğrencisi olmasalar da çalışkanları arasındadır. Koç burcunu başarılı olmaya iten sebep rekabetçi yapısıdır. Sınıfın bilgili ve çalışkan öğrencilerinin gerisinde kalmaya tahammül edemez. Her konuda iddialı olmak ister ve girişken davranır. Derslere ilgisi yüksektir. Enerjik, heyecanlı öğrencilerdir. Karne puanlarında düşük not görülmez. İlköğretim çağlarında daha hırslı olurlar. Lise dönemlerinde eğlenceden, sosyal yaşamdan geri kalmaz ama dersleri de ihmal etmezler. İyi bir üniversite eğitimi ve kariyer için gerekirse özel ders alırlar. Sayısal veya eşit ağırlık bölümlerini daha çok tercih ederler.

Çabuk Kavrayan Kovalar

Zodyak’ın bilgili ve zeki burçları arasındadırlar. Okul yaşamında derslere aşılı gömülmeseler de kırık not getirmezler. Karne notları yüksektir. Başarılarının sırrı çok çalışmak değil, bilgileri çabuk kavramalarıdır. Konuları derste öğrenir ve sonradan uzun uzun çalışma gereği duymazlar. Kova burçları, ilköğrenim çağlarından itibaren sosyal ve özgürlüğüne düşkün öğrencilerdir. Devamsızlık yapsalar da kısa sürede ders açığını kapatabilirler. Sayısal derslere daha ilgilidirler. Geometri, matematik gibi zeka odaklı derslerde diğer öğrencileri sollarlar. Lise çağlarında asi tavırlarla ergenliği tamamlarlar. Üniversite sınavında soruları çabuk çözer, yüksek puanlarla iyi üniversiteleri kazanırlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.