Okul Astrolojisi: Hangi Burca Nasıl Destek Olunmalı?

Yeni bir okul dönemi başlarken, her anne baba gibi siz de çocuklarınızın derslerinde başarılı olmasını istiyorsunuz. Burçlara göre o kadar belirli karakteristik özellikleri var ki onlara ters düşmeyip desteklediğiniz zaman bir şeyler öğrenmeye ve başarıyı elde etmeye ne kadar aç olduğunu göreceksiniz! O halde hemen okumaya başlayın, hangi burca okulda nasıl destek olunabileceğini öğrenin!

Koçun Özgür Doğasına Pek Müdahale Etmeyin

Yapmanız gereken en son şey onu sınırlamak ve enerjisini kontrol etmek. Aşırı hareketli Koç çocuğu zaman zaman sizi ve öğretmenini çileden çıkarabilir 🙂 Ancak onu kısıtlamaya çalışmak yerine yönlendirmek çok daha başarılı olmasını sağlar. Heyecanlanması zaman zaman odaklanmasını zorlaştırsa da hedefler koyarak çalışmasını sağlamak başarının anahtarı olabilir. Ayrıca Koça karşı ne kadar dürüst olunursa onun da size aynı şekilde yaklaşacağından şüpheniz olmasın.

Boğaya Dingin Bir Atmosfer Sağlayın

Değişimden hoşlanmayan Boğa çocuğu için düzen ve rutin alışkanlıklar fazlasıyla önemli! Sanata yatkın olduğu için el becerisini kullanabildiği derslerde daha başarılı olur. Zaman zaman kibirli havasını ortaya çıkaran Boğanın bu tarafını eleştirmek, hatta yok etmeye çalışmak onun sizden uzaklaşmasına yol açar. Kendini güvende hissettiği zaman (gerek okulda gerekse ders çalışacağı alanda) odaklanmasına hükmedebildiğini, şaşırtıcı derecede saatlerce ders çalıştığını göreceksiniz.

İkizlerin Enerjisini Boşaltmasına ve Gevşemesine Yardımcı Olun

Sürekli konuşmak, anlatmak, dinlemek ve öğrenmek isteyen İkizler çocuğunun en önemli özelliği doğasından gelen entelektüellik! Zodyak’ın en sosyal burçlarından biri olan İkizler, merak ettiği her şeyi okulda öğrenmeye heveslidir. Hem derslerini kendi kendine pekiştirmesi hem de kendini geliştirmesi için yazarak ya da konuşarak tekrar yapabileceğini söyleyebilirsiniz. Dil konusunda yetenekli olan İkizler’in bu yönde gelişim göstermesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca zihinsel enerjilerinin yüksek olması sebebiyle zaman zaman kendini çok stresli hissedebilir. Uzun yürüyüşler ya da sevdiği oyunlar ile zihnini boşaltmasını sağlayabilirsiniz!

Yengeçlere Karşı Olumlayıcı Tutumdan Vazgeçmeyin

İşte karşınızda doğuştan ebeveyn olan bir burç! Doğasındaki en baskın duygu olan şefkat ve merhamet, küçük bir çocukken bile onun ebeveyn edasında olmasını sağlar. Ailesi ile arasında katı değil de dolaysız ve samimi bir ilişki olursa kendini güvende hissedecek, çabucak olgunlaşacaktır. Daha girişken olması için sosyal nitelikli aktivitelere yönlendirebilirsiniz. Ayrıca zaman zaman özgüven eksikliği hissedebileceği için genel olarak ona karşı hep pozitif yaklaşmalı, huzurlu olduğunu hissettirmelisiniz.

Aslanların Kendilerini Kanıtlamalarına İzin Verin

Bütün çocuklar ilgi çekmeyi sever, ama hiçbiri Aslan ile yarışamaz! Liderlik ve yöneticilik özelliklerine sahip olan Aslan çocuğu küçük yaştan itibaren kendi kurallarını koymak ister. Okul hayatı boyunca yüksek başarılara sahip olabilir, ama sürekli olarak desteklenmek ister! Sınıf başkanlığı gibi liderlik özelliklerini ön plana çıkarabilecek her türlü aktiviteye yüreklendirebilirsiniz.

Başakları Sık Sık Takdir Etmeyi Hatırlayın

Başkalarına yardım etmekten mutluluk duyan Başak çocuğu, her türlü gönüllü işe girebilir. Disiplinli, detaycı, mükemmeliyetçi karakterde olduğu için eleştiriye gelemez, içine kapanır! Belli etmese de takdir edilmeyi sever. Genelde sınıfın en çalışkan çocuğu Başak’tır. Onu motive ve teşvik etmek için besleyici aperatifler hazırlayıp güzel sunumlarla ikram edebilir, ders çalışmasını kolaylaştırmak için sessiz ortamlar ayarlayabilirsiniz.

Terazileri İyi Olduğu Konularda Destekleyin

Yaratıcılıkları başınızı döndürecek! Uyumlu, sosyal ve özgür bir kişiliğe sahip olan Terazi çocuğunuza, elleri tutabilmeye başladığı anda müzik aletleri, boya kalemleri verin. Sanatın her dalında yüreklendirmeli, okul hayatında başarılı olması için baskı yapmamalısınız. Motive edici renkli sürprizler ile başarısını sağlayabilir, ayrıca müzelere ve konserlere götürerek içindeki sanatçı kişiliği ortaya çıkarmasını sağlayabilirsiniz. Sosyal, naif, nazik karakterleri sayesinde çevrelerinin de vazgeçilmezi olacak!

Akrepleri Paylaşımcı Olması Konusunda Cesaretlendirin

Güçlü ve korkusuz Akrep, dediği yapılana kadar her türlü kurnazlığı dener. Gizemli ve ketum bir karakteri olduğu için mahremiyetine saygı gösterilmesini bekler, kendine saygı duyulduğunu gördüğü anda o da size karşı saygı göstermeye başlar. Paylaşım olgusunu öğrettiğiniz takdirde okulda çok başarılı bir grafik çizebilir. Bu şekilde okulda çevresiyle de uyumlu hale gelecek, çevresi tarafından ince ve zarif biri olarak tanınacak.

Yayları Eğitim Gezilerine Çıkarın

Dünyayı kendi gözleriyle keşfetmek ister! Sadece okulda değil, tüm hayatı boyunca başarılı olması için yapabileceğiniz en büyük ve güzel şey; bol bol gezmesini sağlamak! Hayvanat bahçesi, yaz kampları, yurt dışı dil okulları… Her konuda kendini geliştirmeye açık olan Yayı keşif içerikli okul gezilerine gönderebilirsiniz. Ayrıca ekip çalışmasına da yatkın olduğu için toplu ders çalışma teknikleri sayesinde derslerine fazlasıyla odaklanabilir.

Oğlaklara Sevgi ve Şefkâtle Yaklaşın

Şimdiden söyleyelim geleceğin iş insanını büyütüyorsunuz! Ne yaparsanız yapın daima zirvede olmayı hedefleyecek sorumluluk sahibi, çalışkan, disiplinli, olgun bir çocuğa sahipsiniz. Güvende hissettiği takdirde günlerini planlar, ödevlerini yapar, sınavlarına çalışır ve başarılı olur. Ahlaki değerlere duyarlı Oğlak çocuğunuza sevginizi göstermekten çekinmeyin, ilginizi sıcak tutun, övgülerinizle onu hayata karşı cesaretlendirin!

Kovayı Yönlendirmeyin, Birlikte Karar Verin

Özgür ruhlu, fırlama, zeki ve entelektüel halleriyle dikkatleri üzerine çeken Kova’nın en çok istediği şey özgür bir yaşam alanı! Puzzle ve maket oyunlarıyla beynini geliştirecek zekâ aktiviteleri okul hayatında da başarılı olmasına destek olacak. Matematik yarışmalarına katılmasını sağlayabilir, bilim müzelerine götürerek üzerinde hayranlık uyandırabilirsiniz! Ayrıca Kova’nın üzerinde kurallar koymaya çalışmak işlerin geri tepmesine sebep olacağı için ortak kararlar vermek çok daha sağlıklı olacaktır.

Balıkları Yaratıcı Alanlara Yönlendirin

Duygusal, hayalperest, kırılgan, hassas ve alıngan bir çocukla karşı karşıyasınız! Her fırsatta onu ne kadar sevdiğinizi dile getirmeniz kendini güvende hissetmesini sağlayacak. Bunu hep bilecek, ancak zaman zaman hatırlatmanıza ihtiyaç duyacaktır. Müzisyen bir karakteri olan çocuğunuzun sanat eğitimi almasını sağlamak, hayal gücünü olumlu bir yere yöneltmesine yardımcı olur. Ayrıca okul hayatında ders planlaması yaparak disiplinli olmasını sağlayabilir, onu yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.