Öğrenir Öğrenmez Lagom Felsefesini Benimseyecek Olan Burçlar

İsveç konsepti lagom, kelime anlamı olarak “ne çok fazla ne de çok az” demek. Aynı zamanda İsveççe bir kelime olan lagom, her şeyin kararında olması anlamına geliyor. Dengeli bir hayat felsefesi sunan lagom, ihtiyaç duyduğundan fazlasını tüketerek israf etme ama sevdiğin şeylerden de kendini mahrum etmeme mantığını savunuyor. Lafta herkesin harika bulduğu bu düşünceyi, pratiğe dönüştürme konusuna gelince çok da başarılı olamıyoruz maalesef. Ama aramızda öyle burçlar var ki, hayatlarına lagom felsefesiyle rahatlıkla devam edebilirler. İsveçlilerin yıllardır uyguladığı bu felsefe, tüm dünyayı kasıp kavuran “iyi yaşam” akımının yaygınlaşmasıyla adını duyurdu. Popüler kültürün yarattığı yeni bir akımdan çok daha fazlası olan lagom’un taaa Vikinglerden günümüze kadar ulaştığını hatırlatmakta fayda var. İşte lagom felsefesini hayatlarına kolaylıkla uygulamaya koyabilecek olan burçlar.

Yengeç Burcu

Duyarlı Yengeç burçları, İsveçlilerin lagom felsefesi ile hayatlarına mutlu mesut devam edebilirler. Zamanını verimli geçirmek için özen gösteren Yengeçler, savurgan davranmaktan hoşlanmazlar. Etrafındaki herkesin mutlu olmasını isteyen Yengeç burçları, anaç halleriyle kendi dahil herkesi sakinleştirebilirler. Lagom felsefesi; evini seven ve yaşam alanlarında kaliteli zaman geçirmek isteyen bir Yengeç burcu tarafından yaratılmış olabilir.

Terazi Burcu

Lagom felsefesini, hayatlarında ahenk ve dengeye önem gösteren Terazi burçlarından daha iyi kim uygulayabilir ki? Terazi burçları, kendi ruhlarını yansıtan bu felsefeyi uygulamaları için tüm ailesine ve arkadaşlarına sıkı lobi çalışması bile başlatabilir. Her şeyin kararında yaşandığı bir hayat, onlar için ideal bir hayattır. Uyum ve zarafeti bir arada görmeyi seven Terazi burçları, ince düşüncelidir ve güzellikten çok keyif alır. Maddi değerlere önem veren Terazi burçları, lagom felsefesinin “her şeyi kararında” tutan anlayışını anında kapacaktır.

Balık Burcu

Duygusal Balık burçları, pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirmekte çok başarılıdır. Balık burçları, kucaklayıcı enerjisiyle etrafındaki pozitif şeylerin artmasını ister. Evcimen ve evine bağlı bir yapısı olan Balık burçları, lagom felsefesini uygulamaya evlerinden başlar. İdealist yapıları onları ister istemez, İsveçlilerin yıllardır hayat felsefesi olarak benimsediği lagom akımına doğru sürükler. Anlayışlı ve hoşgörülü Balık burçları, lagom felsefesini uygulayarak kendilerini daha huzurlu hissederler.

Yay Burcu

Giriştiği bir işi derinlemesine öğrenmeden peşini bırakmayan Yay burçları, lagom felsefesinin çıkış noktası olan “ne çok fazla ne de çok az” kavramından etkilenerek bu yola baş koyacaktır. Farklı kültürlere olan merakı abartan yapısıyla bir araya geldiğinde Yay burcunu durdurmak imkansız hale gelecektir. Bir anda tüm enerjisini lagom felsefesine vermeye başlayacak olan Yay burcu, hayatını sadeleştirdikçe kendini daha huzurlu hissedecektir. Huzursuzluktan hoşlanmayan Yay burçları için lagom, iyi bir arınma yöntemi olacaktır. Arada gel gitler yaşasalar da lagom felsefesini benimsemekte zorlanmayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.